30 геніальних рішень для повсякденного життя, якими давно користуються в Японії

Кожна країна йде своїм шляхом розвитку. Але деякі, здається, вже живуть в майбутньому. Життя в Японії можна вважати яскравим прикладом того, як люди переосмислюють звичні речі й вдосконалюють їх на шляху до комфорту і практичності. При цьому пліч-о-пліч з технічним прогресом тут зберігається особливе ставлення до природи та цінуються прості радощі, що безсумнівно впливає на якість життя.

Ми в Тутка зацікавилися деякими ідеями, рішеннями і звичками жителів Японії. Можливо, щось з цього вам теж захочеться перейняти. А вкінці статті — невеликий сюрприз для тих, хто любить робити селфі.

30. Шкарпетки закріплюють на ногах клеєм

Довгі шкарпетки є обов’язковим елементом шкільної форми, тому клей для шкарпеток завжди є в косметичці у дівчаток. Його наносять на шкіру ніг, а потім прикріплюють до цього місця верхній край шкарпетки. Багато мам, одягаючи малюків, теж використовують клей, відмовляючись від шкарпеток з гумкою, яка зазвичай тисне на шкіру.

Читайте також: 20+ речей, про які всі чули, але не мають уявлення, якого вони розміру

29. Вулиці прикрашають вазонами в горщиках

Японії

Великі міста Японії схожі на кам’яні джунглі, де, звичайно, є парки, але практично немає скверів, алей з деревами і квітниками. Навіть можливість мати свій садок перед входом в будівлю — це розкіш, недоступна багатьом людям, настільки близько тут стоять будинки. Тому місцеві жителі в теплу пору розміщують на тротуари і біля вхідних дверей рослини в горщиках, створюючи крихітні зелені оази.

28. Виразки в роті лікують патчами

Патч наклеюють безпосередньо на виразку в роті: він миттєво знімає больові відчуття і сприяє природному загоєнню, і людина може вести звичний спосіб життя.

27. Сміття носять з собою

Японії

В Японії не так багато сміттєвих баків, а самі відходи потрібно сортувати, відокремлюючи пластик від картону, навіть якщо це частина єдиної упаковки. Через це багато місцевих мешканців носить з собою пакет, куди просто складають сміття протягом дня. Це — один з факторів, який допомагає підтримувати чистоту на вулиці, разом з вихованням: побачивши випадково загублений іншою людиною папірець, перехожий підійме його і понесе з собою до найближчого смітника, як би далеко він не знаходився. Деякі люди перетворюють це навіть на змагання.

26. Рани заклеюють рідким пластиром

Прекрасна альтернатива звичайному пластиру, відома також як медичний клей. Він легко наноситься, швидко висихає, не змивається водою і дозволяє ранці нормально гоїтися. Чудово рятує від мозолів і неприємних ранок з рваними краями.

25. За допомогою смартфону відчиняють і зачиняють вхідні двері, навіть перебуваючи на іншому кінці світу

Багато квартир обладнані електронними замками: їх можна відчинити звичайним ключем, за допомогою ПІН-коду, RFID-брелока або картки, відбитка пальця чи додатка на смартфоні.

Останнє чудесно виручає, якщо ви кудись поїхали, але вам потрібно надати іншій людині доступ до будинку, наприклад, щоб полити квіти або перевірити, чи ви вимкнули праску. Через додаток можна створити ПІН-код для разового доступу до дверей або задати час і дату, коли двері автоматично відчиняться.

24. Перевагу віддають по-справжньому екологічному посуду

Японії

Поки в світі пластикові тарілки поступово замінюють дерев’яними, в Японії популярністю користується посуд з бамбука виду «мосо»: він росте дуже швидко, легко піддається обробці, прекрасно утилізується, а його вирубка позитивно позначається на екосистемі Японії.

23. Від підвищеної температури рятуються охолоджувальними пластирами

Це рішення прийшло на зміну мокрим холодним рушникам: такий пластир добре тримається на шкірі, його ефект триває до 6 годин, а охолоджувальний гель не тече. Вони прекрасно підходять і для дітей, і для дорослих.

22. Не тільки миють руки з милом, але ще і ополіскують горло і рот

Це стандартна процедура, якщо людина прийшла додому з вулицю або вирішила перекусити в ресторані. Вважається, що так найкраще позбутися від мікробів. Деякі йдуть ще далі і додають до цього ще й чищення зубів.

21. Душ приймають сидячи, а ванну кімнату купують як єдиний модуль — разом зі стінами, місткостями для мила і пультом управління

Власник квартири замовляє єдиний модуль під розмір кімнати. У нього входять стіни, підлогf, сама ванна, душ, раковина, дзеркало і навіть місткості для мила і шампуню. Керамічну плитку в обробці не використовують, тому що на ній легко розростається цвіль, вона холодна і слизька. Тільки м’які вологостійкі матеріали.

Душ для зручності приймають, сидячи на табуретці. На змішувачі можна відразу поставити потрібну температуру, щоб не чекати, поки поллється гаряча вода. У підлозі встановлено єдиний злив, що полегшує прибирання у ванній: досить струменем душу обробити стіни і підлогу.

Японії

До модулю додаються пульти керування, які встановлюють в різних кімнатах. Так, перебуваючи в іншому приміщенні, досить натиснути кнопку, щоб наповнити ванну або підігріти в ній воду. Тут само сушать білизну після прання: система модулю підвищує температуру повітря і змінює її вологість, завдяки чому речі висихають протягом 1-2 годин, а за енерговитратами це економніше, аніж використовувати машину для сушіння білизни.

20. Під конфоркою вбудовують міні-духовку

Це рішення продиктовано традиціями: в Японії на сніданок їдять рибу на грилі. Така міні-духовка розташовується прямо під конфоркою, займає мінімум місця і споживає зовсім небагато газу. Ще в ній смажать тости, овочі гриль або просто підігрівають їжу.

19. Надають вареним яйцям найрізноманітніші форми для збудження апетиту

Японії

Велику увагу приділяють оформленню страв, для чого використовують різні гаджети і несподівані прийоми. Наприклад, звичайне варене яйце очищують від шкаралупи і кладуть в формочки, закриваючи по обидва боки, а через 10 хвилин виймають — так яйце перетворюється на зайчика, рибку, серце або машинку, а сніданок стає дуже апетитним.

18. Люблять створювати трансформери з різних речей

https://www.instagram.com/p/BdUvluNgYtB/

Наприклад, як вам такий дитячий стіл, який перетворюється на диванчик або поличку для іграшок, а такі стільці, що додаються до нього, можуть використовуватися як міні-столи.

17. Після прочитання газету садять в землю

Японії

Кілька років тому найбільше видання Японії для друку своєї газети вибрало папір з насінням: після прочитання його можна посадити в землю і викохати з нього вазон.

16. Люди похилого віку пересідають з крісел-колясок у екзоскелети, щоб вести активне життя

На відміну від крісел-візків, екзоскелети дозволяють краще опрацьовувати м’язи тіла, рівномірно розподіляють навантаження на скелет і дійсно повертають людям можливість нормально пересуватися і навіть виконувати якусь роботу.

15. У підлозі ховають льох і комунікації, а заодно позбавляються таким чином від протягів

У японських будинках при будівництві залишають простір між плитою фундаменту і підлогою. Там ховають всі інженерні системи: в разі неполадок майстер спускається вниз, лягає на невеликий візок і під’їжджає до місця, де виникли труднощі. Крім того, такий льох рятує підлогу позбавляє підлогу від протягів і робить її трохи теплішою. У звичайний час прохід вниз закритий вбудовуваним погребом, де найчастіше зберігають олію, соуси і соління.

14. Колаген наносять на шкіру за допомогою фену

Виробник стверджує, що завдяки спеціальному картриджу, який надягає на фен, потік видуває повітря насичене наночастинками колагену — вони покращують стан шкіри і запечатують волосяні лусочки, одночасно зберігаючи їх природну вологість.

13. У громадських туалетах встановлюють раковини з вбудованим дозатором мила і сушкою для рук

Все працює автоматично, досить просто піднести руки близько до датчика. Ви зможете так економити місце, витрату мила, води і електрики, а людям не потрібно брудними руками торкатися до кнопки подачі мила або мильниці. У будинках, школах і офісах з цієї ж причини часто ставлять сенсорні диспенсери мила.

12. Обличчя очищують іонізованою водою під високим натиском

Японії

Завдяки цьому гаджету можна робити пілінг обличчя водою, що сприяє м’якому й глибокому очищенню шкіри та позбавленню від чорних крапок. Це справжній порятунок для тих, у кого чутлива шкіра або є алергія на різні компоненти звичайних косметичних засобів.

11. Користуються одноразовими портативними туалетами, які поглинають запах і перетворюють рідину в гель

Одні люди купують їх для літніх родичів, інші використовують при догляді за малорухомими людьми, треті беруть з собою на природу або тримають в машині на всякий випадок, наприклад якщо автомобіль потрапив в затор, а дитина раптом зрозуміла, що терміново хоче в туалет.

10. Попкорн і чіпси їдять за допомогою щипців

Японії

Все геніальне просто: тонкі й довгі щипці для снеків, якими зручно брати їжу навіть з глибоких упаковок і класти в рот, не забруднившись.

9. Щоб покращити почерк, в школах дозволяють писати тільки звичайними олівцями

Ними простіше відпрацьовувати лінії ієрогліфів, регулюючи натиск і товщину ліній. У старших класах і університетах щодо школярів і студентів застосовуються інші правила, але багато з них все одно віддає перевагу пір’яним і гелевим ручкам, які допомагають писати красиво.

8. На велосипеди встановлюють тримачі для парасольок

Японії

В Японії заборонено їздити на велосипеді, тримаючи в одній руці парасольку. Замість цього можна прикріпити її на кермо за допомогою спеціального тримача. Варто зауважити, що під парасолькою тут ховаються і від дощу, і від сонця.

7. Не дотримуються сезонної дієти і не бояться нестандартних смакових поєднань

Тут знають, коли настає сезон того чи іншого продукту, і тоді активно його їдять в найрізноманітнішому вигляді. Наприклад, кавун можуть подати з сіллю або додати у холодний гострий рамен. Викидати їжу не заведено, тому те, що не з’їдають в свіжому вигляді, перетворюють на соління, варення або сушать, щоб з’їсти пізніше.

В їжу тут заведено вживати будь-які їстівні рослини. Наприклад, квіти додають в салат, а листя клена смажать у клярі. Дуже цінуються гриби. Наприклад, ось це мацутаке, що вважаються делікатесом в Японії:

Такий кошичок може коштувати до $ 2 000. У Швеції ці гриби донедавня вважали неїстівними, поки японські вчені не дізналися, що місцевий шведський гриб і японський делікатес — це один вид.

6. Щоб було легше заснути, самотні дорослі обіймають подушки з зображеннями улюблених зірок в повний зріст

Спочатку це була просто іграшка для підлітків, які вже не сплять з плюшевими ведмедями, але відчувають потребу когось обіймати уві сні. Такі подушки роблять у вигляді довгих котів, героїв аніме і з зображенням популярних акторів в повний зріст.

5. Замість йоржика для туалету використовують щітки з мийним серветками, щоб уникнути бризок

Японії

Одноразова серветка, просочена антибактеріальним мийним засобом, кріпиться до щітки. Після прибирання достатньо натиснути кнопку на щітці, щоб відкріпити серветку і змити її в унітаз.

4. За допомогою VR-окулярів і відеоігор літні люди тренують тіло і розум

Їх сприймають як тренажери для мозку, які допомагають розвивати когнітивні функції, покращують роботу мозку і всього тіла. Крім того, відеоігри самі по собі користуються популярністю у людей різного віку. Наприклад, ця бабуся нещодавно потрапила до Книги рекордів Гіннесса як найбільший літній користувач YouTube, який проходить комп’ютерні ігри і викладає їх в Інтернеті:

Її стаж геймера перевищує 39 років: у неї є свій канал на YouTube, де вона показує проходження різних ігор.

3. Одні речі вбудовують в інші

Тут дуже цінують адаптивний дизайн. Наприклад, вкінці минулого століття, коли Nintendo Game Boy Color була однією з найпопулярніших іграшок у дітей, на ринок випустили швейні машинки, якими можна було керувати, вставивши в них цю ігрову систему.

2. Вони готові заплатити майже ₽ 2 000 і простояти в черзі 17 років, щоб отримати ось ці картопляні зрази з яловичиною. З поваги до майстра

В Японії є певні страви, які користуються популярністю, тому що їх готує конкретна людина за особливим рецептом. Це може бути кухар з маленького містечка, але саме його варіант страви визнаний одним з найкращих, тому, щоб спробувати його кулінарний шедевр, люди ладні чекати. Яскравий тому приклад — картопляні зрази з яловичиною, черга за якими вишикувалася на найближчі 17 років.

Звичайно, всі, хто займає місця в черзі, дійсно сподіваються отримати своє замовлення, але більшою мірою це прояв поваги і підтримка праці майстра: що б не трапилося, він упевнений, що в найближчі роки його праця буде корисною і потрібною.

1. Взимку підігрівають вулиці і тротуари

Така система працює в північних містах країни: менше ресурсів на прибирання снігу, немає ожеледі, не псується взуття. На перший погляд здається, що рішення дороге, але тут справа в технологіях: в одному випадку можуть використовувати труби, по яких тече вода з місцевих гарячих джерел, в іншому — дороги підігріваються за рахунок електрики, накопиченої сонячними панелями в літній сезон.

Бонус: як люди перетворюють свої селфі у вайфу і що це взагалі таке?

На цьому сайті будь-яке селфі можна перетворити на зображення вайфу — симпатичного намальованого персонажа аніме. У більшості випадків вайфу — це героїні жіночої статі, від яких фанатіють люди, а іноді й тварини. Так, в японському зоопарку жив пінгвін, на ім’я Грейп-кун, якого партнерка змінила на молодшого самця. Грейп-кун важко це сприйняв: відмовився від спілкування з родичами, а потім раптом закохався в зображення дівчинки з аніме, чия фігура у повен зріст прикрашала вольєр.

https://www.instagram.com/tv/B36CRlPF8Ue/?utm_source=ig_embed

Цікаво, що за сюжетом оригінального мультфільму, ця дівчинка спочатку сама була пінгвіном, про що нагадує її костюм.

Закоханий Грейп-кун намагався проводити зі своєю вайфу весь час, важко пережив розлучення під час урагану і в підсумку став зіркою Інтернету. Коли пінгвін пішов з життя, користувачі мережі присвятили йому безліч артів, розповівши світу про його неймовірну історію кохання і вірності.

Які ще цікаві особливості життя в Японії або корисні звички місцевих жителів відомі вам?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
30 геніальних рішень для повсякденного життя, якими давно користуються в Японії