3 вправи для мозку, які нейрохірурги радять усім

Вправи для мозку? Для стегон, біцепсів та трицепсів — так, звичайно. А от для мозку? Попри те, науковці певні, що здоров’я нашого мозку значною мірою залежить від нас самих. Тутка розповість про прості вправи для мозку, які допоможуть зберегти ясність і чіткість розуму, і до глибокої старості залишатися розсудливою і активною людиною.

Вправи для мозку
Фото: vectorstock.com

Поради нейрохірургів для покращення когнітивних здібностей.

Наука виділяє 3 основних способи зберегти оптимальні функції головного мозку:

  • вчитися (і ще раз вчитися) протягом життя,
  • спілкуватися з людьми,
  • вести максимально активний спосіб життя.

Читайте також: 30-секундні тести для визначення здоров’я всього організму

І пропонують прості та ефективні вправи, які дозволять підтримувати мозок в тонусі, покращать пам’ять і когнітивні здібності.

Вправа 1

Заздалегідь приготуйте аркуш паперу і ручку. На 2 хвилини наведіть таймер і за цей час запишіть всіх морських мешканців, яких зможете пригадати.

Вправи для мозку
Фото: vectorstock.com

Вправа 2

Знову наведіть таймер і за 2 хвилини розбийте тварин по категоріях: прісноводні мешканці, тварини океану, риби тощо. Дивовижно, але цього разу ви пригадаєте значно більше тварин.

Вчені порівнюють механізм дії цієї вправи із голубом, який клює зерно: спочатку видзьобує зернинки обабіч себе, потім прямує на нове місце. Головний мозок так само: розглядає обмежену сферу пошуку.

Вправа 3

Ще одна чудова вправа для тренування пам’яті — усно перемножувати двоцифрові числа. За 10 хвилин треба обчислити десять комбінацій двоцифрових чисел.

Також для тренування робочої пам’яті вчені радять обрати десять слів і подумки переписати їх у зворотньому порядку. Дані вправи зручні тим, що ми можемо виконувати їх майже всюди і завжди: поки їдемо в транспорті чи очікуємо на замовлення піци.

Вправи для мозку
Фото: vectorstock.com

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
3 вправи для мозку, які нейрохірурги радять усім