16 речей, які сучасним батькам давно час викинути з голови та забути

Заведено вважати, що тільки від батьків залежить, чи виросте їх чадо вихованою, доброю та успішною людиною. Це накладає на матусь і татусів величезну відповідальність, а їх поведінка часто критикується. Сучасне суспільство вимагає від чоловіків і жінок відповідності високим ідеалам бездоганних вихователів.

Ми в Тутка вважаємо, що одна із запорук щасливого дитинства — задоволені та спокійні батьки. І ми склали невеликий список речей, про які сучасним батькам час уже забути.

1. Картати себе через неприбрану квартиру

батьків

Коли в будинку народжується маленька дитина, прибирання здається одним з найважливіших справ. Адже малюки повзають і буквально тягнуть до рота все, що їм трапляється на шляху. Однак не варто добиватися в будинку повної стерильності. Імунна система дітей значно міцніша, аніж здається дорослим.

Іноді батькам варто дати собі спокій і просто відпочити. Немає нічого страшного в тому, що вдома буде невеликий безлад. Спокій батьків відіграє важливішу роль, аніж чистота.

2. Намагатися мати ідеальний вигляд

батьків

Новоспечені матусі часто відчувають тиск з боку інших людей і щодо власної зовнішності. Не тільки дім і малюк повинні виглядати ідеально, але і мама має хизуватися доглянутістю та гарною фігурою.

Насправді в перші місяці у деяких матусь навіть не вистачає часу, щоб прийняти душ. Тут можна скористатися кількома хитрощами. Або взяти чадо з собою в ванну, або дочекатися, поки малюк засне, і викроїти 10 хвилин на гігієнічні процедури.

3. Постійно сидіти вдома

Питання, коли малюка можна брати з собою в громадські місця, повинен вирішувати педіатр, а не родичі чи незнайомці. Якщо чадо прищеплене та у нього немає ніяких проблем зі здоров’ям, то спокійно можна вибиратися в люди й через кілька місяців після народження.

Тут все впирається в рекомендації фахівців і бажання батьків. Поради родичів, друзів і дбайливих незнайомців при цьому враховувати зовсім не обов’язково.

4. Соромитися того, що дитина плаче і вередує

батьків

Діти будь-якого віку деколи поводяться на публіці не дуже спокійно. Плач і крик зазвичай транслюють негативні емоції. Але це ще не означає, що їх не можна проявляти на публіці. Фраза «Не плач!» скаже дитині, що вона увесь час повинна бути щасливою або хоча б демонструвати видимість цього почуття.

Батькам не варто соромитися, якщо їх чадо поводиться не зовсім правильно. Діти теж люди та мають право втомитися, засмутитися або розлютитися.

Читайте також: 10 ілюстрацій про те, як змінилися сучасні діти

5. Соромитися гратися з дітьми

Діти часто копіюють поведінку своїх батьків. Це стосується в тому числі й вміння веселитися. Тому спільні ігри та дурні забави відіграють у вихованні не меншу роль, ніж навчання та серйозні бесіди.

6. Ломити голову над необхідністю ранньої освіти

батьків

Ні батьки, ні фахівці так і не прийшли поки до єдиної думки, чи повинна бути дитяча дошкільна освіта обов’язковою. Висловлюються аргументи як на захист, так і проти схожих програм.

З одного боку, раннє навчання може допомогти дитині в школі. З іншого, активні заняття позбавляють її дитинства. Тож кожен батько може вибирати для себе, яка позиція йому ближча.

7. Завжди порівнювати себе з ідеальною мамою

Прагнення відповідати образу ідеальної матері — річ досить небезпечна. На думку психологів, воно часто призводить до нервових зривів і батьківського вигорання. Немає нічого страшного в тому, що жінка не все встигає зробити. А також в тому, що будь-яка дрібниця може довести її до сліз. Головне — постаратися знайти час і подбати про себе.

8. Робити все, щоб не розпестити малюка

батьків

Маленьких дітей просто неможливо розпестити. Малюки приблизно до 9 місяців ще не вміють маніпулювати дорослими, а тому плачуть або кричать, коли їх щось турбує. Навіть якщо носити чадо цілий день на руках, розпестити його неможливо. Більш того, частий тілесний контакт з батьками формує у дитини почуття захищеності.

9. Вибачатися за поведінку своєї дитини перед чужими людьми

Для більшості дорослих дрібні причіпки інших людей — це неприємна, але досить нешкідлива норма життя. А ось для дітей це може стати справжнім випробуванням. Тому малюків треба навчити спокійно і без сорому переносити критику. Один з варіантів — це показати правильну реакцію. Якщо зауваження було зроблено обґрунтовано, не варто засмучуватися та бентежитися. Краще спокійно й стримано пояснити, що все буде виправлено.

10. Доводити себе та дитину до сліз заборонами

батьків

Хоча вчені розходяться в думці про те, скільки часу дитина може проводити перед телевізором щодня, вони одностайні в тому, що це не найкраще заняття для малюків. І дітей варто обмежувати в таких речах. Але якщо мама дійсно замучилася і втомилася, то краще включити чаду улюблені мультики на пів години, а не доводити себе і дитину до істерики.

11. Не залишати особистого часу для себе

батьків

Кожному з батьків потрібен відпочинок і трохи часу, який він проведе з користю саме для себе. Якщо не влаштовувати такі перепочинки, це може погано закінчитися і для дітей, і для дорослих. Тому, якщо мама або тато вирішили присвятити собі кілька годин, то малюка бажано залишити з нянею або родичами.

12. Витрачати багато часу на приготування їжі через силу

батьків

Сучасним батькам часто буває складно викроїти кілька зайвих годин на приготування всіляких смаколиків. Ситний і апетитний обід вже здається досягненням. Якщо стоїть вибір — приготувати малюкам тортик/пиріжки або піти з ними погуляти/погратися, — краще віддати перевагу останньому.

13. Соромитися попросити про допомогу

батьків

Різні стереотипи закладаються саме в дитинстві. У тому числі гендерні. Позбутися від важкої ролі турботливої ​​господині в дорослому віці досить складно. Тому не варто транслювати такі моделі поведінки дітям.

Якщо у батьків не вистачає часу на прибирання або приготування їжі, завжди можна викликати професіоналів або попросити про допомогу у родичів. А вільні години провести з малюком або поспати.

14. Переборщувати з турботою

батьків

Батьківська турбота — річ абсолютно природна і необхідна. Але коли вона переходить в потребу контролювати кожен крок дитини, оберігати її від усіх помилок і небезпек, це може завдати більше шкоди, аніж користі. Діти в таких сім’ях виростають більш нервовими та менш пристосованими до всіляких життєвих негараздів.

15. Силою годувати дитину

Малюки можуть бути дуже вибагливими в плані їжі. При цьому годувати їх силою або відволікаючи різними іграшками не варто. Від такої методики більше шкоди, ніж користі. Якщо чадо відмовляється щось їсти, можна запропонувати йому іншу страву або подати нецікаву їжу в новому, незвичному вигляді. І не треба уважно відстежувати точну кількість спожитої їжі.

16. Не дозволяти відпочивати ні собі, ні чаду

батьків

Іноді школу можна і прогуляти. Звичайно, не варто робити з цього звичку та влаштовувати дітям вихідний на першу їх вимогу. Але якщо навантаження в школі дійсно велике і дитина стомлюється, можна влаштувати їй невелику перерву раз у чверть.

А ви на які речі даремно витрачали час і нерви в процесі виховання дітей?

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
16 речей, які сучасним батькам давно час викинути з голови та забути
15+ чоловіків, чий головний талант — викинути якогось коника