16, на перший погляд, невинних фраз, які насправді є дуже токсичними

Ми так потребуємо підтримки близьких, особливо якщо нам сумно. Та подекуди їх слова лише погіршують ситуацію. Токсичний оптимізм змушує ігнорувати емоції, приховувати проблеми та заражати невиправданим оптимізмом. На перший погляд, позитивні, такі вислови провокують тільки негативні емоції.

Ми в Тутка написали для вас корисні поради, щоб навчити відбивати токсичні звертання.

Ти в халепі

Речення лише збільшує масштаби халепи й не дає жодної надії чи поради, як швидко з неї виплутатися. І наступного разу ви двічі подумаєте, перш ніж поділитися своєю проблемою з цією людиною.

  • Найкраще сказати в такому випадку: “Я знаю, що тобі погано. Можеш завжди мені телефонувати, я радо тебе вислухаю”.

Ти сильна. Ти з цим впораєшся.

Таке ми чуємо саме тоді, коли взагалі не відчуваємо сил. Такі слова призначені, щоб мотивувати, додати сил, та на думку психологів, вони лише нагадують людині, яка вона безпомічна.

  • Найкраще в такому випадку сказати: “Навіть не уявляю, наскільки тобі важко. Чим я можу тобі допомогти?”

“І я була в такій ситуації”

слова

Якщо якась людина жаліється, інша може подумати, що була в її шкурі, однак це не так. В кожної людини — унікальна історія і ситуація, а досвід інших не допоможе подолати кризовий період.

  • Найкраще в такій ситуації сказати: “Нещодавно я потрапляв до схожої ситуації, та мені вдалося повернутися в річище нормального життя. Звісно, твій випадок — зовсім інший, але якщо ти хочеш, я можу поділитися з тобою своїм досвідом”.

“Час лікує всі рани”

слова

А особливо такі слова дратують тих людей, які переживають найглибшу скорботу. Люди звикаються з проблемою, час її абсолютно не лікує. В період смутку ми так прагнемо знайти розв’язання складної ситуації, та не розуміємо, що декотрі речі виправити вже неможливо. І ніхто не може наперед передбачити, коли пройде сум або почуття, бо кожен випадок дуже індивідуальний.

  • Найкраще в такому випадку сказати: “Я б так хотів, щоб все склалося зовсім по-іншому”.

Читайте також: Дрібниці, які крадуть вашу енергію

“Це — не кінець світу”

слова

Той факт, що ваша ситуація — краща, аніж стан голодних африканських діток, щасливішими вас не зробить. Та і болю від цих слів менше не стане. Іноді люди бажають спростити ваші проблеми (знову ж таки ненавмисно) і кажуть тривіальні речі, звинувачують вас у ваших негативних емоціях тощо.

  • Найкраще в такому випадку сказати: “Чим я можу полегшити твою ситуацію?” Можна запропонувати принести продукти з магазину або забрати дітей зі школи.

“Могло бути ще гірше”

Те, що з вами могло статися ще щось гірше, ситуацію не вирішує. Так, звісно, могло статися щось гірше, та ці слова так ображають ваші почуття.

  • Найкраще, що можна відповісти: “Якщо тобі знадобиться моя поміч — я завжди буду на твоєму боці”.

Він мені ніколи й не подобався

слова

Такі слова ситуації не покращать, а інша людина замислиться: а чому, власне, ви недолюблювали цю особу? Якщо ви будете осуджувати чоловіка чи хлопця, який так подобається вашій подрузі, це образить її ще гірше.

  • Найкраще в такому випадку сказати: “Ти заслуговуєш людини, яка буде тебе цінувати, і ти однозначно її знайдеш”.

“Хочу для тебе лише найкращого”

І ці слова одразу супроводжуються загарбницьким втручанням у ваш особистий простір і градом непроханих порад. Токсичні люди досить таки наполегливі, а сором’язливі й тихенькі особистості не здатні повністю припинити з ними спілкування.

  • Найкраще в такому випадку відповісти: “Звісно, я не знаю, що ти зараз відчуваєш, я ніколи не був на твоєму місці, тож мені важко зрозуміти, як тобі зараз на душі. Та я хочу краще тебе зрозуміти: ходімо вип’ємо кави й поговоримо”.

“Я тобі казала”

слова

У проблемах людині й так важко, а такі слова лише погіршують ситуацію, загострюють докори сумління та агресію. “Правильна” особа ніколи втратить нагоди привернути увагу до помилок інших людей. Такі слова можна перефразувати: “Мені байдуже до деталей, все одно винна/винен ти”

  • Найкраще, що можна в такому випадку сказати: “Я дуже хвилююся за тебе”.

“Ти мусиш бути сильною”

слова

Насправді людина, яка каже такі слова, любить провокувати вас на негатив і думає тільки про себе, а не про вас. І такі слова очевидно виказують егоїста. Психологи певні: саме такі речення пригнічують вашу самооцінку й руйнують стосунки. І однозначно не варто приховувати свою непевність і страхи.

  • Найкраще в цьому випадку сказати: “Мені дуже прикро, що тебе спіткали такі негаразди”.

“Я б хотів тобі допомогти, але…”

слова

Така людина нічого точно вам не відповість, бо завжди знайде відмовку, як вам не допомогти. Інші часто дають обіцянки, які потім не виконують.

  • Найкраще тут сказати: “Вибач, але саме зараз я тобі не можу допомогти”.

“Якби я був на твоєму місці”

Те, що зроблено, не переробиш. Інша людина не була на вашому місці й не знає, як би вчинила. Такі коментарі я бачу самовихвалянням на фоні біди іншої людини.

  • Найкраще скажіть: “Це не твоя провина, таке могло статися з кожним”

“На це є своя причина”

слова

Ці слова немовби шукають, як когось звинуватити, розповісти про закон карми чи “бумерангу”. Людина, що їх каже, вірить, що на все є своя причина, навіть якщо якась ситуація сталася випадково.

  • Краще скажіть: “Я б хотіла сказати такі слова, які заберуть твій біль, проте не можу. Все ж, я завжди радо тебе вислухаю”.

“Може ти й не хочеш мене зараз слухати, та я все одно скажу”

Людина, з якою ви розмовляєте, не залишає вам вибору, порушує особисті кордони й весь негатив скеровує на вас. Всіляко хоче сказати, що саме вона має рацію, а ви винні, що дослухаєтесь до своїх негативних емоцій.

  • Краще скажіть: “Я з тобою”.

“Не хвилюйся. Нічого страшного”

слова

Такі слова знецінюють ваші почуття і все, що для вас важливе. Такий спосіб підтримки насправді бездушний і непотрібний. У вас однозначно складеться враження, що вашими почуттями та досвідом нехтують. Тобто, все, що ви відчуваєте, — нецікаво, неважливо і не потрібно.

  • Найкраще відповісти: “В той час, коли мені було важко, ти підтримала мене. Тепер моя черга тобі допомогти”.

“Те, що нас не вбиває, робить нас сильнішими”

В такі моменти ми й так безсилі, а такі демотивуючі слова нам аж ніяк не допоможуть. Ба навіть на нас може найти ще більший сум та сумніви у власних здібностях. За словами психологів, 70% осіб досвідчують важких емоційних травм упродовж життя. Якби негативні життєві моменти робити нас сильнішими, ми б усі стали суперменами.

  • Найкраще скажіть: “Жах, що з тобою сталося”.

Як ваші родичі чи друзі підтримують вас у важкі моменти? Поділіться у коментарях.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
16, на перший погляд, невинних фраз, які насправді є дуже токсичними