15 речей нашого щоденного життя, тривалість життя яких є довшою, ніж ми вважали

В продуктовому магазині ми, без вагань, купуємо улюблену їжу, бо знаємо всі її смакові поєднання. Та щодо вибору ганчірки для прибирання, кухонної спатули чи гумових рукавичок, ми не завжди до кінця розуміємо всю сутність їх призначення. Так, одні речі придатні до використання роками, а інші через місяць вирушають на смітник.

Тутка відшукав тривалість життя багатьох повсякденних речей, тож і вам розповімо, які з них будуть вашими вірними друзями на довгі місяці, а які швидко відправляться на пенсію.

1. Ганчірка з мікрофібри

Вона — прекрасний засіб для прибирання: не залишає розводів, прекрасно поглинає плями та бруд. Такий незамінний підручний засіб для прибирання може прослужити до 500 використань.

Якщо ви прибираєте вдома двічі на тиждень, та щоразу після цього перете ганчірку, вона може бути придатною до використання аж до 5 років. Зокрема, прати її варто в мішечку та окремо від інших речей. Чому? Відповідь проста — тканина мікрофібра притягує до себе інші типи тканин і на останніх можуть з’явитися ковтунці. Не рекомендується прати її з кондиціонером, бо він кошлатить мікрофібру, і подальше її використання буде вже не таким ефективним.

2. Крем

використання

Ми користуємося кремом для обличчя або для рук доти, доки його ще залишається в баночці. Та термін придатності цих продуктів залежить від пакування. До прикладу, лосьйон з дозатором залишається свіжим понад рік, а баночка, яку ви щодня відкриваєте та закриваєте, стає справжнім розплідником бактерій, тож через 6-9 місяців не варто користуватися засобом.

3. Бритва

використання

Одноразові бритви мають обмежений термін використання. В загальному, тривалість їх життя варіюється від 3 до 10 використань. Інші бритви кращої якості не рекомендується застосовувати більш як 5-10 разів. Найперша ознака того, що бритву вже варто замінити — притуплені леза. Гоління тупими лезами призводять до порізів та подразнення шкіри.

4. Килимок для ванни

Цей предмет постійно зазнає впливу вологи, не має змоги висохнути до кінця, особливо якщо в нього гумова основа. Тож килимок для ванни стає сприятливим місцем для розмноження бактерій та плісняви. Все ж, килимок рекомендують замінювати кожних 2 роки чи тоді, коли гумова основа зносилася.

5. Щітка для посуду

Мити посуд щіткою для посуду дуже корисно: щетинки легко відчищають бруд, який засох, а мікроби залишаються між ними не так часто, як на губці. Попри те, щітку теж обов’язково регулярно замінювати, адже щетинки стоншуються, випадають та гірше виконують свою функцію. Навіть без видимих змін, цей засіб варто замінювати кожних 4-6 місяці.

6. Каучукова спатула

використання

На перший погляд, ці гумові кухонні пристосування вічні. Та матеріал, з якого вони виготовлені, зазнає постійного впливу перепаду температур: спочатку — високих, а потім одразу — холодних. Саме тому в процесі приготування їжі на спатулі утворюються мікротріщини та борозни, поверхня псується. Якщо ви не хочете, щоб чужорідні тіла потрапили вам до їжі, заміняйте такі кухонні приладдя раз на 2 роки чи якщо помітите очевидні зміни на поверхні речі.

7. Ніж для очищення овочів та фруктів

Матеріал, з якого виготовлений ніж, часто піддається впливу кислот та сполук, які містяться в овочах та фруктах, тож кожні кілька років його треба заміняти. Термін життя можна продовжити, якщо щотижня підточувати сталь. Та все залежить від матеріалу, з якого виготовлений ніж та самої якості виробу. Ніж з нержавіючої сталі прослужить вам десятиліття без додаткового заточування.

8. Б’юті-блендер та спонжі

Пористий спонж завоював любов усіх дівчат світу тому, що ідеально наносить тональну основу. Та мало кому відомо, що його потрібно замінювати кожних 3 місяці після використання: на його поверхні назбируються залишки косметики та мікроорганізми, котрі спричиняють подальше розмноження бактерій. За цим тягнеться запалення шкіри та акне.

Щоб продовжити життя б’юті-блендера, мийте його після кожного використання та просушуйте в добре провітрюваному приміщенні. У іншому випадку на ньому неминуче з’явиться цвіль.

9. Оправа окулярів

використання

Ми помилково вважаємо, що окуляри треба замінювати лише тоді, коли погіршується чи покращується зір. Однак про нову пару окулярів можуть дати сигнал й інші фактори: подряпини або борозни на лінзах, котрі викривлюють зображення. Очі при цьому напружуються, що дуже впливає на зір.

Також зверніть увагу і на матеріал оправи — пластикові легко розламаються після падіння чи удару, також уважніше придивіться до кріплень та гвинтів. Рекомендовано замінювати оправу кожних 1-3 роки.

10. Знезаражувальний пластир

Багато людей роками носять в сумці пластирі, щоб за потреби швидко закрити поріз чи рану. Одначе, термін зберігання такого продукту — до 5 років. По спливі терміну він втрачає свої лікувальні властивості та вже не працює ефективно. Ба більше — з роками клейка стрічка висихає, тож пластир вже не так щільно прилипає до шкіри.

11. Павер-банк

використання

Цей пристрій необхідний в подорожах, походах в гори та у довгих прогулянках. Батарея в ньому тримає в середньому 1-3 роки та її вистачає на 500 підзарядок смартфону. По спливу цього часу його потужність потрохи знижується та в найгіршому випадку батарея просто сяде. Тож радимо її замінити.

12. Кухонні рукавички

використання

Навіть якщо рукавички й не здаються “довгожителями” в нашому домі, все ж їх тривалість життя довша, аніж ми думали. Латексні вироби носяться до 3 років, а нітрилові — до 5-ти. Та щоб рукавички прослужили довше, про них треба дбати — мити в теплій воді й висушувати після кожного використання.

13. Бальзам для губ

використання

Термін життя бальзаму для губ повністю залежить від інгредієнтів. Якщо до складу входять крем від сонця та захисні компоненти (оксид цинку та діоксид титану), довше, ніж рік, не радимо його використовувати. У іншому випадку пригляньтеся до запаху та зовнішнього вигляду товару — якщо немає видимих борозен та колір такий самий, як ви купили його на початку, бальзам можна використовувати до 5 років.

14. Твердий антиперспірант

використання

Новий антиперспірант, яким не користувалися, може стояти від 1 до 3 років. При користуванні продуктом, в якого сплив термін придатності, можуть виникнути проблеми зі здоров’ям. Про завершення строку придатності може свідчити й запах — в таких продуктах він зазвичай слабший. Хай там що, замінюйте антиперспірант кожних 6-12 місяців.

15. Твердий клей-олівець

використання

У кожного вдома є такий клей-олівець, яким ми дуже рідко користуємося і котрий бездушно лежить в шухляді стола. Ми витягуємо його, щоб приклеїти папір чи допомогти дітям з поробками. І, на жаль, за 2 роки цей канцелярський виріб доведеться викинути: після відкриття клей вступає в контакт з киснем, котрий впливає на його властивості.

Після відкриття він засихає та вже не клеїть так добре. Щоб продовжити життя клею, міцно закривайте кришечку та зберігайте в темному місці.

Які інші побутові речі вам відомі, життя яких можна продовжити? Поділіться з нами в коментарях.

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
15 речей нашого щоденного життя, тривалість життя яких є довшою, ніж ми вважали
7 дивних харчових забаганок, які виявлять справжні потреби організму