15 практичних порад, які допоможуть навести лад на кухні раз і назавжди

Одна з основних причин, через які складно надовго позбутися від безладу, — це інерція. Приносячи щось в дім, де немає чіткої системи зберігання, ми автоматично закидаємо речі на полиці абияк, вважаючи, що це явище тимчасове і ми обов’язково пізніше до них доберемося. Але врешті вони так там і приживаються, створюючи безлад.

Тутка уважно вивчив, за допомогою яких пристосувань і рішень можна використати місце в кожному куточку кухні набагато ефективніше, щоб будь-яка нова річ або продукт займали своє чітке місце.

15. Використовуйте підставку для речей, які не завжди стоять на стільниці, щоб вони виглядали охайнішими

Ви напевно не раз чули про пораду залишати стільниці та обідній стіл порожніми. Однак на практиці це не завжди можливо та зручно. На стіл так і просяться хоча б сільничка й цукор, а поруч з варильною панеллю хочеться мати під рукою олію та соуси. Розв’язати цю суперечність допоможе всього-на-всього підставка під них. Якщо перераховані місткості будуть стояти на конкретному острівці на декоративній таці, а не самі по собі, це буде виглядати акуратно та залишиться функціонально.

14. Розставте додаткові полички, щоб використати весь корисний простір шафки

Часом високі шафки без додаткових полиць змушують складати посуд і коробки одне на одного. Але це вкрай незручно, коли з’являється необхідність дістати щось з-під завалів. До того ж виглядає це неестетично. Уникнути накопичення допоможуть стійки на телескопічних ніжках, які можна підлаштувати під ваші індивідуальні потреби, і ставити, наприклад, горнятка та піали на них, а не на тарілки.

13. Щоб спеції не заважали на полиці, їх можна розвісити на пластикових кліпсах

Дуже важливо вміти використовувати вертикальні площини для того, щоб створити функціональний простір. В такому випадку для зберігання баночок зі спеціями, які можуть ускладнювати доступ до більших предметів позаду, можна використовувати внутрішні стінки шафи, приклеївши до них пластикові кліпси. До речі, такі можна купити в будь-якому магазині сантехніки.

Читайте також: 22 людини, які у себе вдома взяли максимум користі з кожного квадратного метра

12. Фольгу, папір для випічки, пакети та інше можна зберігати в лотку для документів

зберігання

Зазвичай такі упаковування дуже довгі, через що їх складно кудись прилаштувати. І навіть ідеально виставлена ​​конструкція з них не тримається в такому стані довго, тому що її кожен раз приходиться пересувати. При зберіганні в теці для документів кожну коробочку легко дістати, при цьому простір виглядає впорядкованим.

11. Розкладіть додаткові контейнери в холодильнику, щоб ідеально розсортувати продукти

зберігання

Звичайно, ви й зараз можете інтуїтивно та на око розмежовувати простір в холодильній камері. Однак напевно і самі помічаєте, як при такому підході легко махнути на все рукою, адже візуальне наповнення холодильника все одно виглядає єдиною масою. Щоб не розводити ще більший хаос, розставте додаткові місткості під окремі продукти, щоб у всього було своє чітко визначене місце.

10. Підставка, яка крутиться, стане прекрасним рішенням, якщо у вас накопичилося безліч баночок

Такі підставки — просто знахідка, коли мова йде про купу баночок: спеції, соуси або олії. Зберігати їх на плоскій поверхні одну за одною незручно, адже це забирає можливість відразу розгледіти потрібну склянку, і до того ж завжди є ризик, що, дістаючи щось одне здалеку, ви зачепите й перевернете інше. Завдяки ж цьому елементу все потрібне завжди буде на очах та під рукою.

9. Пательні, дошки та не дуже високі форми для випічки набагато зручніше зберігати вертикально

Звичка складати плоскі предмети один на одного насправді не дає нічого, крім незручності, коли справа доходить до необхідності дістати предмет знизу з-під шести інших важких елементів. Щоб позбутися цього головного болю раз і назавжди, використовуйте вертикальну підставку, з якої кожен предмет можна взяти легким рухом руки.

8. Щоби кожного разу не перебирати важкі сковорідки, використовуйте спеціальну підставку

Те ж саме правило, що і в пункті вище, працює зі сковорідками. Замість того, щоб складати їх одна в одну, створюючи цим для себе майбутні незручності й до того ж ризикуючи пошкодити їх покриття, візьміть на озброєння підставку. У ній вони зможуть зберігатися як боком, так і одна над одною, не створюючи перешкод для швидкого виймання. Крім того, якщо підкласти під підставку рушник, вона також зіграє роль зручної сушки.

7. Консервні банки можна помістити в спеціальний органайзер

зберігання

Складання банок одна на одну теж не грає вам на руку, бо пізніше їх складно розкладати та шукати потрібну. Найкраще цю проблему розв’яже спеціальний органайзер або ж знову кілька лотків для документів відповідної ширини для кожного окремого виду продукту.

6. Більшість кухонного приладдя набагато органічніше виглядає на гачках, ніж на поличках

На відміну від виделок і ложок, таке кухонне начиння як вінички та половники не розподіляється по полиці охайно навіть за наявності окремого відсіку. Щоб уникнути ефекту захаращеності від них, краще продумайте наявність гачків, наприклад під верхньою частиною кухонного гарнітура. Також їх можна буде використовувати для інших речей — прихваток і горняток.

5. Підставка для кришок на внутрішньому боці дверцят шафи

Зберігання кришок — другий головний біль після сковорідок. Але гарна новина в тому, що і для них теж вже створені підставки, які можна прикріпити до внутрішнього боку дверцят. Інший варіант — встановити на дверцятах штанги для рушників або навіть гачки, проте так кришок поміститься набагато менше, адже вони будуть вставлятися поруч одна з одною, займаючи всю площу дверцят.

4. Картоплю та цибулю краще зберігати у вертикальному лотку, ніж в мішку або коробці

зберігання

Якщо ви купуєте цибулю та картоплю невеликими сітками, то не з чуток знаєте, як важко їх кудись прилаштувати, щоб не псувати зовнішній вигляд кухні та при цьому мати їх у відносній доступності. На допомогу тут знову можуть прийти звичайні залізні лотки для документів, які легко дозволять овочам дихати, а завдяки вертикальній формі впишуться в будь-яку шафку.

3. Віддайте перевагу квадратним контейнерам

Великий комплект квадратних місткостей для зберігання позбавить ваші шафи від строкатого хаосу коробок і пакетів. До того ж саме ця форма максимально зручна у використанні, тому що на відміну від круглих і інших форм, квадратні контейнери легко перекладати та рухати, як конструктор. Але не забудьте звернути увагу на те, щоб вони були прозорими. Інакше доведеться підписувати кожен з них або морочитися з наліпками.

2. Виділіть під пакетований чай окремий прозорий контейнер

зберігання

Готові чайні упакування займають невиправдано багато місця, особливо коли там залишається вже не більш ніж половина вмісту. Щоб заощадити місце, а головне, уникнути накопичення всіляких коробок, виділіть під пакетики спеціальний контейнер. Те ж саме можна зробити й щодо капсул для кавомашини.

1. Зберігайте контейнери для їжі розібраними, а розібраними

зберігання

Погодьтеся, неприємно кожного разу стикатися з лавиною пластикових контейнерів, які вивалюються з шафи. Щоб припинити ці муки, просто почніть зберігати їх в розібраному вигляді в окремій полиці, також сортуючи місткості та кришки за розмірами. Так все розміститься набагато компактніше і вам буде зручніше ними користуватися.

Напевно ви теж використовуєте в побуті особливі способи організації та зберігання предметів. Поділіться фотографіями найбільш функціонально організованих місць у вашому домі?

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
15 практичних порад, які допоможуть навести лад на кухні раз і назавжди
15 коміксів, які підтвердять, що світу не вистачає Нобелівської премії з материнства