15+ помилок в догляді за шкірою, яких ми припускаємось через рекламу

Практично у кожної з нас є косметика, якою ми користуємося регулярно: маски, креми, скраби. Лише змінюємо виробників, якщо хочеться чогось нового. Але навіть уважне читання інструкцій не завжди вберігає від поширених помилок, яких ми припускаємось в щоденному догляді за шкірою за звичкою, «тому що всі так роблять» або через рекламу.

Ми в Тутка і самі здивувалися деяким правилам (особливо пункту про глиняні маски), дотримання яких призведе до того, що багато засобів будуть діяти ще краще.

Патчі

помилок

Патчі сьогодні рекламують як екстрений засіб для зняття набряків і миттєвого підтягування шкіри. Деякі виробники обіцяють навіть зменшення кількості зморшок. Але є кілька правил, про які не можна забувати, щоб і побачити ефект, і не нашкодити шкірі.

  • Не варто виймати патчі з баночки руками. Часто в рекламі ці засоби краси накладають під очі пальцями. Але якщо залізти в саму баночку руками, то в есенцію, якою просякнутий гідрогелевий матеріал, потраплять бактерії, які будуть дуже швидко розмножуватися. Тому краще діставати кожен патч спеціальною лопаткою. Іноді вона вже передбачена виробником, а якщо її немає, то варто купити нову для цієї процедури.
  • Не можна тримати патчі на обличчі надто довго. Виробник рекомендує 15-20 хвилин? І не дарма. Річ у тім, що коли патчі віддадуть весь засіб, яким просякнуті, вони почнуть вбирати вологу зі шкіри під очима, а це спровокує виникнення додаткових зморшок. Тому довго тримати таку маску або навіть лягати спати з нею не можна, хоча багато хто це робить, ігноруючи інструкції.
  • Не варто зберігати патчі в холодильнику. Деякі косметологи радять перед використанням класти упаковування з патчами в холодильник, а хтось взагалі тримає їх лише там. Холодні патчі дійсно швидше впораються з припухлістю під очима. Але постійний вплив холоду може знизити ефективність есенції, якою пронизані патчі. Тому в ідеалі щоразу перед нанесенням патчів можна класти банку в холодильник хвилин на 20.

Читайте також: Що спричиняє пігментацію шкіри та як її уникнути?

Креми та кремові маски

У рекламних роликах жодна жінка не шкодує засобів, які наносить на шкіру. Але навіть найкрутіший крем або маска можуть перетворити обличчя на жирний млинець, якщо переборщити з кількістю.

Цікаво, що в рекламі, як правило, крем розподіляють так, щоб все обличчя було вкрите приблизно однаковим шаром. Але це не завжди правильно, особливо якщо у вас змішаний або жирний тип шкіри. Проаналізуйте, які зони на вашому обличчі сухіші, аніж інші. Можливо, десь більше заломів або мімічних зморшок, туди варто нанести більше засобу. В середньому для будь-якої шкіри достатньо однієї горошини крему на все обличчя. На Т-зону бажано наносити трохи менше крему, адже у багатьох жінок саме тут сильніше виробляється шкірне сало та знаходяться ширші пори.

Це ж правило стосується і масок. Навіть якщо виробник показує в рекламному ролику, як дівчина намащує маску на все обличчя досить товстим шаром, це ще не означає, що треба робити саме так. Підсушувальну маску краще накладати зонально на жирні ділянки, живильну — на верх чола, щоки, підборіддя (бо зазвичай ці частини обличчя більш схильні до сухості).

Глиняні маски

шкіру

У рекламі, в інструкціях до деяких продуктів і навіть у відгуках про косметику ми постійно бачимо, що глиняні маски носять «до переможного кінця», тобто до того моменту, коли вони повністю засохнуть та навіть почнуть тріскатися. Але це неправильно: такий підхід лише нашкодить вашій шкірі.

Глина поглинає надлишки шкірного жиру та виводить забруднення, але якщо занадто довго тримати її на обличчі, то вона вбере зі шкіри вологу та пересушить її. До того ж засохла глина стягне шкірний покрив, через що в майбутньому можуть з’явитися зморшки. Тому глиняну маску варто наносити зовсім ненадовго (максимум 10 хвилин) і змивати до того, коли вона почне засихати.

Тканинні маски

помилок

Найголовніший секрет ефективності тканинних масок — якомога щільніший їх контакт з обличчям. Краще витратити більше часу, щоб розгладити всі складочки та дозволити масці стикатися з усіма зонами лиця, ніж нанести її на бігу, не звертаючи уваги на численні складки та бульбашки. Також одна з типових помилок поціновувачів таких масок — накладення їх на обличчя без попереднього очищення. Якщо не вмитися гелем або пінкою, то активні інгредієнти, якими просякнутий засіб, просто не проникнуть в шкіру. Бажано не пропускати й інші етапи: тоніки або тонери підготують шкіру до поглинання корисних речовин, а пілінг видалить ороговілі частинки, щоб ніщо не завадило засобу максимально подіяти.

І пам’ятайте: важливо уважно читати інструкцію! Одні маски не призначені для щоденного використання; інші потрібно тримати довше або, навпаки, менше стандартних 15-20 хвилин, а деякі й взагалі радять змити після знімання тканини.

Очищення

помилок

Скраби з твердими часточками більше шкодять шкірі, ніж відлущують її. Для видалення ороговілих покривів шкіри краще використовувати кислотні засоби або скатки. Якщо ви все ж більше любите механічну ексфоліацію, то купіть спеціальну тканинну рукавичку та очищайте нею шкіру, не забуваючи якомога частіше її прати.

Ще одна поширена хибна думка: жирна шкіра потребує постійного застосування скрабів. Насправді чим частіше ви їх використовуєте, тим більше шкірного сала буде виділятися. Тому не варто захоплюватися пілінгами та робити їх частіше 2-3 разів на тиждень.

Якщо ви використовуєте засоби з кислотами (навіть крем або тонер, а не пілінг), обов’язково наносьте сонцезахисний засіб перед виходом на вулицю. У рекламі кремів з SPF часто показують спекотне літо, але застосовувати їх потрібно і в похмурі дні, і взагалі в будь-яку пору року.

Бажано не забувати про засоби з SPF у повсякденному догляді, навіть якщо ви не використовуєте кислотну косметику. Це допоможе уникнути пігментації та фотостаріння в майбутньому. І пам’ятайте, що крем бажано наносити повторно кожні 2 години.

Інші помилки

  • Використовувати занадто багато засобів за один раз. Сьогодні ринок пропонує стільки продуктів, що виникає величезна спокуса купити їх всіх і нанести на обличчя одночасно. Але, по-перше, є компоненти, які просто не поєднуються один з одним. По-друге, застосовуючи багато косметики відразу, можна забити пори та знизити захисні функції шкіри, навіть якщо всі засоби окремо дійсно корисні. Ефективність поглинання шкірою практично будь-якого продукту приблизно 0,3%, тому не варто мастити обличчя відразу декількома сироватками або кремами.
  • Сильно терти обличчя. І ватяні диски, і навіть звичайні рушники можуть розтягувати шкіру, якщо терти обличчя занадто сильно. Чим гладкіші диски (без візерунків і ямочок) ви використовуєте, тим краще. Якщо ж ви диском не лише змиваєте макіяж, але і наносите засоби для догляду (наприклад, тонер), важливо змочувати диск настільки, щоб він вільно ковзав по шкірі, не розтягуючи її.
  • Вмиватися «як-небудь». Якщо ви звикли під час вмивання кожен день робити приблизно однакові рухи, є ризик, що ви погано миєте верхівку чола, зони під підборіддям та знизу від вух. Тому намагайтеся звертати увагу і на ці частини обличчя.
  • Спати з розпущеним волоссям. Жир з волосся та залишки лаку або пінки можуть потрапити на обличчя під час сну, адже ми часто крутимося й тремося об подушку. Тому для шкіри буде краще, якщо на ніч ви зберете волосся у хвіст або косу.

А якою косметикою ви користуєтеся щодня? Чи припускалися ви якихось помилок, перерахованих у статті?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
15+ помилок в догляді за шкірою, яких ми припускаємось через рекламу