15 найкращих філософських фільмів XXI століття

По екрану повільно повзуть фінальні титри — фільм закінчився… Хтось поруч спить, хтось зривається з місця з полегшенням, а ти продовжуєш мовчки сидіти та дивитися крізь екран. Кудись в порожнечу. А в голові повільно літають уривки фраз, думки, ідеї.

Сьогодні Тутка пропонує список фільмів саме з таким присмаком: найкращі філософські картини нового століття згідно з кінопорталом Tasteofcinema.

Древо життя

The Tree of Life

Цей фільм зачіпає багато різних тем, серед яких: життя, соціалізація, становлення особистості, а також споконвічна проблема батьків і дітей. Роздуми героя показані паралельно з розвитком Всесвіту, зокрема нашої планети, народженням, катастрофою і загибеллю…

Нью-Йорк, Нью-Йорк

Synecdoche, New York

фільм

Режисера цієї картини прозвали американським Кафкою. У своїй роботі він підняв безліч тем, вільно віддав глядачеві неймовірну кількість думок і емоцій різного ступеня огранування. Якщо в чомусь режисера і можна звинуватити, то хіба що, мабуть, в тому, що йому хотілося дуже багато сказати.

Читайте також: 15 шокуючих фотодоказів того, що колись люди виглядали старшими, ніж сьогодні

Вічне сяйво чистого розуму

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Цей фільм вчить нас усвідомлювати свої помилки й ніколи їх не забувати. А також розуміти, що всі ми недосконалі та потрібно одне одного любити такими, якими ми є. А головне, це історія про прекрасне і справжнє кохання. Фільм, що вже став класикою.

Старим тут не місце

No Country for Old Men

Можливо, це найкращий фільм братів Коенів. Сюжет досить простий і знайомий за гангстерськими стрічками всіх часів і народів. Але Коени попрацювали так, що про пересічність фільму годі й казати. Він захоплює повністю, так що протягом усього перегляду глядач просидить з широко розплющеними очима, періодично здригаючись від несподіванки.

Фонтан

The Fountain

фільм

Цей фільм сподобається цінителям таких картин, як «Древо життя» і «Пан Ніхто», тобто тим, хто любить, коли їм самим залишають можливість витлумачити сенс того, що відбувається. Ви самі, в залежності від своїх переконань і сприйняття, будете бачити свій сюжет і свій сенс в тому, що відбувається.

Меланхолія

Melancholia

фільм

Фільм є другим в «трилогії депресії» Ларса фон Трієра, поряд з «Антихристом» і «Німфоманкою». Сюжет розгортається в дні, які передують глобальній катастрофі. На землю насувається гігантська планета під назвою Меланхолія. Можливо, під нею мається на увазі наша власна меланхолія, нудьга, депресія?.. Варто задуматися про це…

Скафандр і метелик

Le scaphandre et le papillon

Ось Жан Домінік — успішний редактор журналу Elle з посмішкою на обличчі в оточенні красивих жінок. Наступний кадр — ось той самий Жан Домінік, скорчений в інвалідному кріслі, з єдиним оком і перекошеним ротом. Він відчайдушно намагається злетіти вгору, як метелик, але тіло його паралізоване. Все, що у нього є, — це пам’ять і уява.

Бувай, дитинко, бувай

Gone Baby Gone

Ви колись стикалися з ситуацією, коли ви чогось не знаєте і шалено хочете це дізнатися, але, докопавшись до істини, раптом розумієте, що істина ця вам була не потрібна? Краще б ви так і залишилися в повному невіданні…

Юність

Boyhood

Цю картину знімали 12 років. Неймовірно важко передати словами те, наскільки потужний післясмак дарує творіння Річарда Лінклейтера. Зачіпаючи найтонші струни душі, фільм ризикує стати для кожного глядача надзвичайно особистим кінематографічним досвідом, який люди будуть дбайливо зберігати в собі протягом дуже довгого часу, а можливо і всього життя.

Серйозна людина

A Serious Man

фільм

«Серйозна людина» – продукт атеїстичного світогляду режисерів. Питання віри — одна з центральних ідей твору — обігрується режисерами в досить несподіваному ракурсі. Коени розмірковують над змальованим ними ж типом людини, повністю вимкненої з життєвого потоку в очікуванні допомоги згори.

Пан Ніхто

Mr. Nobody

фільм

Всі люди давно безсмертні і з задоволенням спостерігають за телешоу з головною зіркою – немічним божевільним старим Немо, який розповідає про те, як він жив. Тільки це не зрозуміла хронологічна розповідь, а різні варіанти його життя. Який же шлях в результаті вибрав містер Немо? А може, все це взагалі просто фантазії? Мабуть, це найкращий фільм, в якому минуле, сьогодення і майбутнє переплітаються в одне.

Людина, якої не було

The Man Who Wasn’t There

Даний фільм демонструє те, до чого може привести людська жадібність. Навіть одна неважлива деталь може перетворитися в снігову лавину, яка тільки збільшується. Після перегляду стрічки мимоволі відчувається тиск і потрібно чимало часу, щоб відійти від побаченого.

Один і два

Yi yi

фільм

Тема фільму не нова. Головний герой переживає кризу середнього віку. Випадково він зустрічає свою першу кохану, з якою порвав в юності з незрозумілих причин. Через незвичайні композиції важко зосередити увагу на головному персонажі. Але поступово починаєш розуміти намір і алюзії режисера.

Ной

Noah

фільм

Режисер Даррен Аронофскі показав своє бачення історії Ноя. Нехай у фільмі присутні події, відсутні в книзі Буття, але без цього фільм би виглядав не так видовищно і ефектно. У фільмі є глибока мораль і філософія. Він показав землю, яка загрузла в гріхах, і спробував скерувати її на шлях істинний.

Інтерстеллар

Interstellar

фільм

Це не тільки надзвичайно красивий фільм, що зачаровує космічними пейзажами, пустельними видами, гігантською хвилею, що насувається на глядача, але також і фільм про актуальні проблеми людства. Якщо ви не боїтесь довгих космічних подорожей, планет, покритих льодом і глибоких роздумів, вам може дуже сподобатися ця кінострічка.

ТУТКА - Відпочивай корисно
15 найкращих філософських фільмів XXI століття