15 цікавих фактів, які вас здивують і спонукають замислитися

У світі є такі речі, про які ніхто не замислюється. Але коли людина натикається на такі факти, зазвичай вона застигає, з подивом роззявивши рота. Ми зібрали для вас більше десятка цікавих фактів, від яких у вас точно піднімуться брови, а з губ зірветься вигук подиву чи щось більше. Все-таки, в якому дивному світі ми живемо!

Сьогодні ваше тіло майже повністю складається з абсолютно інших атомів, ніж рік тому

Потрібно лише близько року, щоб 98% атомів у вашому тілі змінилися на інші. Тож насправді, ви щороку стаєте іншою людиною.

Колись ви були наймолодшим у Всесвіті

Якщо подумати, то на якусь частку секунди ви були найновонародженішим з усіх новонароджених у світі.

Число можливих комбінацій зі стандартною колодою з 52 карт перевищує кількість атомів на Землі

Наша планета, включаючи все, що на ній знаходиться, складається приблизно з 10^50 атомів. Але нараховують 8,0658 e+67 можливих комбінацій колоди карт, що значно перевищує число атомів на Землі. Це таке велике число, що аналогія з кількістю піщинок, які поміщаються в Великий Каньйон, навіть частково не здатна його передати.

Читайте також: Майже 1 мільярд людей щодня лягає спати голодними. Голод – найстрашніший вбивця в світі. Вражаючі факти про багатство і бідність

Найближча від вас праворуч — це найвіддаленіша від вас людина зліва

Якщо враховувати тільки поверхню Землі і відраховувати по колу, це фактично правильне твердження.

У експрезидента США Барака Обами більше премій «Греммі», ніж у співачки Кеті Перрі

Так, в Обами на рахунку дві перемоги на «Греммі» (у номінації «Художня мова» за його мемуари), а у співачки Кеті Перрі було багато номінацій, але жодної премії вона так і не одержала. Навіть у президентів Джиммі Картера та Білла Клінтона більше «Греммі», ніж у Кеті Перрі.

Людина, яка вивчає атоми, — це просто скупчення атомів, які намагаються усвідомити себе

Дивно, правда?

Поняття «божевільний капелюшник» народилося від того, що колись при виробництві капелюхів використовувалася ртуть, отруйні випари якої змушували капелюшників дивно поводитися.

Немає точних відомостей, з якого моменту вираз «божевільний капелюшник» (mad hatter) міцно увійшов у англійську мову, але відомо, що багато людей, хто займався виготовленням капелюхів в XIX столітті, в процесі використовували ртуть. Через те, що капелюшники постійно і тривалий час піддавалися впливу цієї отруйної речовини, в них проявлялися симптоми ртутного отруєння, які включали м’язові судоми, зниження когнітивної функції та інші ознаки, які можна було помилково прийняти за божевілля. Фраза використовувалася ще задовго до виходу в світ «Аліси в Країні чудес» Льюїса Керрола, отож не він її вигадав.

Якби бджоли одержували американську мінімальну оплату праці за свою роботу, баночка меду коштувала б 182 тисячі доларів

Середньостатистична робоча бджола виробляє приблизно 1/12 чайної ложки меду за своє життя, що в польоті зазвичай триває 30–35 днів. Активність бджіл припадає тільки на певний час в році, і вони починають збирати нектар лише через 22 дні після народження. Якби бджоли отримували гроші за свою працю, мед коштував би неймовірних грошей.

Якщо замислитися, виходить, що мозок сам себе так назвав

Мозок — самозванець.

Насправді ми ніколи ні до чого не торкаємося

Через структуру і склад атомів, закони квантової фізики і того факту, що електрони мають негативний заряд, електрони, з яких складаються наші тіла, ніколи по-справжньому не торкаються інших електронів: вони лише дуже-дуже близько наближаються одне до одного.

Якщо дві дитини зачаті одночасно, але одна із них народилася раніше терміну, цей малюк старший від іншого

І це навіть попри те, що вони одночасно розвивалися в утробі. Аналогічно, якщо в США і Великобританії в один момент народилося дві дитини, у них можуть бути різні дати народження.

Різниця між 1 мільйоном секунд і 1 трильйоном секунд становить майже 40 тисяч років

Один мільйон секунд — це 11,5 доби. Один мільярд секунд — це 31 і 3/4 років. Один трильйон секунд — це 31 710 років. Вибух мозку.

Те, що Місяць, якщо дивитися на нього з Землі, здається майже рівним Сонцю за розміром під час сонячного затемнення, — абсолютно випадковий космічний збіг

Джон Тайлер був 10-м президентом США. Він народився в XVIII столітті. Зараз ще живі двоє його онуків

У Джона Тайлера в 63 роки народився син. У цього сина народилися діти ще в більш пізньому віці, тому так вийшло, що двоє онуків Тайлера ще живі, і це при тому, що сам Тайлер народився приблизно через 20 років після підписання Декларації.

За все життя людина виробляє достатньо слини, щоб наповнити два басейни

В середньому за своє життя людський організм виробляє приблизно 20 тисяч літрів слини. Цим можна наповнити два стандартних басейни або 53 ванни.

ТУТКА - Відпочивай корисно
15 цікавих фактів, які вас здивують і спонукають замислитися