14 речей у нашому житті, які шкодять мозку

Наш головний мозок теж зазнає впливу й страждає, як і інші орган тіла. Навіть звичні дії шкодять йому, такі, про які, на перший погляд, і не здогадуєшся. Тутка сьогодні поділиться ними з вами.

1. Відсутність гімнастики для мозку

мозок

Вчені дослідили, що піку своєї “продуктивності” наш мозок досягає у 16-25 років, потім вона поступово спадає. Проте новітні дослідження довели, що постійні тренування можуть покращити його діяльність, навіть у тих людей, у яких вже проявилися ознаки старечої недоумкуватості.

2. Стільниковий телефон

мозок

Дослідження, проведені на пацюках, довели зв’язок між використанням стільникових телефонів і раком мозку. Але не поспішайте викидати свої ґаджети — просто не залишайте їх біля подушки під час сну і під час розмови використовуйте гарнітуру чи гучномовець.

3. Алкоголь

мозок

Окрім всіх негативів алкоголю, він ще й руйнує зв’язки між клітинами мозку. Але можемо вас потішити: люди, які припиняють вживати алкоголь, відновлюють нормальний стан мозку.

Читайте також: Пов’язки із солі — універсальний засіб проти багатьох хвороб

4. Відсутність спілкування

Вчені з університету Мічигану довели, що навіть 10 хвилин спілкування на день підвищують розумові здібності. Навіть розмова телефоном стимулює мозкову активність.

5. Швидкоїжа

Занадто часте споживання такої їжі шкодить клітинам мозку, негативно відбивається на навчанні, формуванні короткотермінової та довготермінової пам’яті. Ще “швидка їжа” сприяє виникненню депресії.

6. Неправильна подушка

Поганий сон негативно впливає на мозок, а для якості самого сну важливою є подушка. Ми всі знаємо це, але не звертаємо на це достатньо уваги.

Подушка має підтримувати хребет у правильному, рівному положенні. Так мозок одержуватиме достатню кількість кисню. Ортопедичні подушки найкраще впораються з таким завданням.

7. Велика кількість цукру

Цукор впливає на нейротрофічний фактор мозку, а він відповідає за вироблення гормонів, довготермінової пам’яті та здатності до навчання.

8. Не снідати

мозок

Вчені ще раз довели, що діти, які снідають регулярно, набагато краще вчаться у школі, особливо гарно їм вдаються точні науки. Якщо діти не снідають в школі, мозок недоотримує глюкози, що, відповідно, впливає на роботу мозку.

9. Морозиво

мозок

Будь-яка холодна їжа викликає раптовий головний біль. Холодна їжа звужує кровоносні судини, і тіло, намагаючись запобігти переохолодженню, відсилає до мозку теплу кров, а остання розширює судини. Отак і виникає головний біль.

10. Під час сну вкриватися з головою

мозок

Так ми змушуємо мозок і організм дихати вуглекислим газом, адже перекриваємо доступ свіжого повітря до тіла.

11. Паління

мозок

Спричинює не лише рак, але й зменшення товщини кори головного мозку. Саме кора головного мозку відповідає за мислення та інші розумові функції, отож паління особливо небезпечне для організму.

12. Нестача води

Мозок людини на 70-80% складається з води. Вода ще й доставляє йому корисні речовини та мікроелементи, без яких мозок не може функціонувати, тож вода потрібна не лише м’язам і кісткам.

13. Сувора дієта

Виявляється, сувора дієта загрожує ще й мозку: якщо він не одержує достатньої кількості їжі, то починає буквально пожирати самого себе. Тому знову ж таки радимо не виснажувати себе дієтами, до здоров’я свого організму відноситься відповідально й правильно харчуватися.

14. Відсутність фізичної активності

Мозок потребує тренувань, як і м’язи. Фізичні вправи корисні для довготермінової пам’яті.

Бонус

мозок

Підказка: Мозок цієї людини важив лише 1230 грам, що на 10% менше мозку пересічної людини: у нас він важить 1400 грам.

ТУТКА - Відпочивай корисно
14 речей у нашому житті, які шкодять мозку