14 порад і хитрощів, за які кожен із батьків щиро подякує

Виховання дітей — вкрай складний процес. Адже до певного віку їх непослух може переходити всі межі. Злитися в такі моменти — це очевидно найменш ефективний спосіб зробити з них гарних людей, але і розважливі дорослі аргументи діють далеко не завжди. Тоді що робити? Деякі батьки вирішили зосередитися на наочності та кмітливості. І, здається, виграли. Їх поради і хитрощі для батьків заслуговують визнання і схвалення.

Ми в Тутка вважаємо, що винахідливість — справжнісінький двигун прогресу, а плюс психологічні поради і хитрощі для батьків — мрія будь-якого вихователя чи вчителя, навіть якщо ними є батьки. Цікаво, чи погодитеся і ви з цим, вивчивши нашу добірку.

Читайте також: Як перевірити, чи відчуває дитина вашу любов: тест від Дмитра Карпачова

«Сестричка зациклена на тому, щоб її подарунки були більші від моїх. Мама вирішила провчити її і якось запропонувала такий вибір. Вона, зрозуміло, вибрала більшу. У великій коробці було яблуко. А в маленькій — гроші»

поради

Головне правило виховання — винахідливість

Отож, запам’ятовуйте: якщо ви втомилися розповідати дітям казки на ніч, то вигадуйте нудніші історії, аніж розповідає ваш чоловік. Тоді вони кликатимуть його, а не вас.

«У мами була подруга, яка клала овочі на свою тарілку, а не дітям. Коли діти просили поділитися, вона казала: “Це їжа для дорослих. Але я можу дати вам трохи”. Так її діти полюбили овочі»

поради

«Коли син моєї подруги не слухається, вона замінює його новий смартфон на старий телефон, з яким він залишається на зв’язку, але не може сидіти в соцмережах»

Суворий метод… Але на замітку взяти варто

В дитинстві батьки переконали мене, що в місяць люди вимовляють до 10 тисяч слів. Використав ліміт — фізично не зможеш розмовляти аж до наступного місяця. Щоразу, коли я робився надто балакучим, тато попереджував: “Будь уважним — ти вже наговорив на 9 тисяч слів”.

«Коли мені потрібно прилаштувати дитину в руки бабусь, я надсилаю їм в соцмережі милі фоточки карапуза. Вони відразу починають сумувати і просять привезти дитину до них»

Щоб дитина не розкидала книги, просвердліть отвори в бічних стінках шафи і вставте в них дерев’яні поперечки

поради

Якщо ваша дитина занадто полюбила готову їжу, просто збережіть пакет і коробки з її улюбленого кафе і потім приготуйте вдома щось схоже, але більш корисне

поради

Сила емпатії

3-річна дитина сестри плакала. Вона присіла біла неї навпочіпки і запропонувала: “Хочеш обійнятися?” Дитина послухала. Далі мама спитала: “Хочеш поговоримо про це?” І дитина миттю заспокоїлася.

Діти почнуть виконувати рутинні завдання із задоволенням, якщо ви зробите таку таблицю. Всі справи перетворяться на гру і викличуть у них азарт

поради

«Одягтися.Застелити постіль.Зібрати іграшки. Допомогти з посудом. Почистити зуби. Зроблено».

«Сьогодні побачила, як дочка моєї сестри впустила тарілку з пластівцями і молоком. І замість того, щоб накричати на неї, сестра спокійно переодягнула її і попросила допомогти прибрати. Ніяких сліз і роздратування. Ідеально»

Щоб дітям було легше орієнтуватися в часі, виділіть певні години кольоровими маркерами і підпишіть, що вони повинні робити в цей час

“Домашня робота. Час для ігор. Вечеря. Душ. Книги + ліжко”.

Дитина розсипає навколо себе закуски з пакету? Наступного разу візьміть пластикову кришку від вологих серветок, приклейте до пачки і виріжте всередині отвір

Щоб діти не віддалялися від вас, їм постійно потрібно нагадувати, що вам можна довіряти

Колись тато написав нам записку і поклав до шафи. Там ішлося: “Якщо боїтеся мені щось сказати — принесіть мені цю записку. Так я зрозумію, що маю вас підтримати. Я не буду гніватися і ми разом знайдемо вихід”. Найкращий спосіб переконати дітей з вами порозмовляти.

Які ще оригінальні хитрості або поради для батьків ви могли б додати до цієї підбірки?

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
14 порад і хитрощів, за які кожен із батьків щиро подякує