14 кулінарних методів японців, які й на Нобелівську премію не соромно висунути

Всі, хто має справу з кухонною рутиною, ставляться до неї по-різному. Для одних людей це надокучливий обов’язок, для інших – турбота про сім’ю, для третіх – спосіб проявити свій творчий потенціал. Але кінцева мета у всіх одна – приготування смачних і корисних страв при мінімумі витрат. А допоможе в цьому знання всіляких хитрощів.

Ми в Тутка ознайомилися з правилами куховаріння, якими керуються жителі Японії, і зрозуміли, що нам є чого у них повчитися.

Промивають рис за особливою схемою, і чистота тут ні при чому

Для опису дії, яку ми називаємо промиванням рису, жителі Японії використовують термін «тогу». За значенням він близький до слова «заточувати». Він означає “видалити липку плівку”, яка залишається на зернах навіть після їх оброблення. На думку японців, вона значно псує смак рису. І простим ополіскуванням таке покриття не зняти.

Схема очищення така. Залийте рис водою, перемішайте рукою, рідину злийте. Повторіть ці дії 3 рази. Потім зігніть пальці руки, ніби в ній знаходиться тенісний м’ячик, занурте її в мокрий рис і енергійно розітріть зерна. Знову промийте рис водою. Повторювати «розтирання» з подальшим ополіскуванням доти, поки вода не стане прозорою.

Знають, що рисова вода може ще стати в пригоді

Якщо вам треба приготувати такі овочі, як баклажани або редиску, то жителі Країни сонця, що сходить, залишать для них трохи води, в якій промивали рис. Треба замочити плоди в цій крохмалистій рідині хвилин на 10, і вона врятує їх від гіркоти. А потім вже можна братися до їх теплової обробки.

До всіх страв додають продукти зі смаком умамі

Японські кулінари навчають, що у світі є не 4, а 5 смаків: солодкий, гіркий, кислий, солоний і таємничий умамі, що дослівно перекладається як «приємний смак». Щоб страва вийшла вдалою, до неї потрібно додати інгредієнт, багатий умамі, і він зв’яже між собою смаки інших компонентів. До таких продуктів відносяться сушені гриби, соєвий соус, паста місо, а також ферментовані овочі.

Читайте також: 9 кулінарних секретів з Китаю, які так класні, що їх треба передавати з покоління в покоління

Дотримуються правила 5 кольорів

Японії

Японські роли, які продають у нас, можуть стати збалансованою їжею, якщо вибрати їх правильно. На думку жителів Японії, щоб наситити організм всіма необхідними елементами й мінералами, не обов’язково вдаватися до вивчення хімічного складу продуктів при складанні раціону. Прихильники здорового харчування їдять в Японії страви, які складаються з компонентів 5 кольорів: білого, чорного, червоного, жовтого, зеленого. Наприклад, обід, що відповідає цьому правилу, може бути приготований з рису, чорного кунжуту, червоної риби, моркви та огірків. Виходячи з правила 5 кольорів треба вибирати та роли.

Сушать овочі на зиму

Японії

Якщо в багатьох країнах заведено консервувати надлишки врожаю, то в Японії обожнюють їх сушити. Вважається, що таким чином в плодах підвищується концентрація поживних речовин, а також поліпшується їх умамі. Сушені овочі згодом смажать, тушкують або готують на грилі.

Для заготовлень треба нарізати всі овочі, що знайдуться вдома: моркву, баклажани, гарбуз. Далі розкласти їх на будь-якій поверхні в добре провітрюваному приміщенні та сушити протягом 1-2 днів.

Ніколи не викидають залишків рису

Японці ні за що не викинуть залишки рису в сміття. Вони загорнуть його в плівку і покладуть в морозильну камеру, щоб потім розігріти в мікрохвильовій печі. Якщо готовий рис довго стояв і встиг затвердіти, жителі Японії його промиють, додадуть крохмалю та згорнуть в кульки. А потім відварять і подадуть з соусом.

Знають хитрість, як не обпікатися при приготуванні їжі

Японії

Деякі страви вимагають роботи з гарячими продуктами. Наприклад, японські онігірі часто роблять зі свіжозвареного рису. Щоб не обпалювати долоні, кулінари спершу щосили плескають в долоні, а потім вже беруться до формування онігірі. Дискомфорт від ударів передасть в мозок сигнал про біль, що є такою грою на випередження, і гаряча температура продукту буде відчуватися набагато менше.

Люблять їсти сирі яйця

Якщо зазирнути в соціальні мережі японських кулінарів, часто можна побачити, як вони розбивають сирі яйця над готовими стравами: рисом, локшиною або салатом. У Країні сонця, що сходить, дуже суворий контроль якості яєць, які потрапляють на прилавки магазинів – тому японці не бояться сальмонели. Вони переконані, що теплова обробка продукту забирає значну частину корисних речовин, і не хочуть забирати їх в себе.

Перед вживанням помідорів проводять тест

Японії

Коли ми вибираємо помідори, то лише обмацуємо найбільш привабливі плоди. В Японії ж господині та господарі ще й вдома проведуть невеликий тест. Місцеві жителі відбирають найкращі помідори, випробовуючи їх в місткості з водою. Якщо помідор потонув, то він смачний та його краще спожити в сирому вигляді. Якщо плаває на поверхні — варто його приготувати, наприклад додати до соусу. Це пов’язано з кількістю цукру в плодах. Якщо його вміст становить від 6%, то показник м’ясистості у помідора вищий, ніж у води, і він тоне. Чим більше цукру, тим смачніша ягода.

Знають, що робити хлібом, який згорів

Японії

Якщо згорають тости, японці їх не викидають. Адже такий пересмажений хліб може стати прекрасним освіжувачем повітря. Жителі Країни сонця, що сходить, подрібнюють скибочки, загортають у марлю та кладуть в холодильник або у шухляду зі взуттям.

Правильно зберігають лимон

Розрізаний лимон від висихання не врятує навіть обгортання харчовою плівкою, тому що вона не стримує випаровування вологи з нього. Жителі Японії знайшли рішення: цитрус треба покласти над склянкою з водою зрізаною частиною донизу. При цьому місткість має бути такою, щоб лимон тримався за стінки та не доторкався до рідини. У такому положенні він буде отримувати вологу та залишатися свіжим довше.

Для макаронних виробів також знайшли оптимальний спосіб зберігання

Японії

Щоб захистити локшину від вологості, багато японців зберігають її в банках з-під чипсів або в пластикових пляшках під кришкою. У другому випадку місткість не тільки дає змогу тримати макаронні вироби сухими, але і допомагає відміряти необхідну кількість локшини для варіння. Через шийку пляшки проходить рівно стільки локшини, скільки потрібно на 1 порцію.

Створюють захисне покриття для сковороди

Японії

Користувач мережі з Японії винайшов геніальний кухонний лайфхак, який отримав тисячі відгуків від його земляків. Почалося все з того, що він клав у свій пуер спеціальне пристосування з заліза, щоб воно виділяло корисний елемент. У якийсь момент хлопець виявив, що напій залишає на цьому предметі наліт, який нелегко змити.

І тоді він вирішив удосконалити таким чином свою залізну сковороду. Він почав заварювати чай прямо в ній, щоб посуд набув характерного бурштинового покриття. За словами користувача, після такої маніпуляції він почав смажити на цій сковороді без використання олії.

Готують найапетитніші оладки

Японії

В останні роки в Японії спостерігається тотальне захоплення млинцями. Причому місцеві жителі примудрилися придумати щось нове, а саме пухкі млинці, що нагадують суфле. Цей десерт вже підкорив своїм апетитним виглядом увесь Інтернет. Секрет криється в тому, що для таких оладок білки відділяються від жовтків і збиваються до високих горбочків.

Які методи ви собі занотували?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
14 кулінарних методів японців, які й на Нобелівську премію не соромно висунути