14 безглуздих домашніх справ, на які давно час махнути рукою

Американські вчені підрахували, що на прибирання, готування їжі, миття посуду та інші побутові «радощі» ми витрачаємо майже по 2 години на день. Але ж цей дорогоцінний час можна присвятити значно цікавішим заняттям.

Ми в Тутка і самі не любимо безладу, але вважаємо, що життя занадто коротке для того, щоб витрачати його на постійне прибирання. Тим більше, що багато домашніх справ можна виконувати набагато рідше, ніж ми звикли, а деякі взагалі не варто.

1. Чистити шви між плитками

прибирання

Повзати по підлозі із зубною щіткою та драїти простір між плитками – Сізіфова праця. До прибирання шви були однаково брудними та виглядали нормально. Але що станеться, якщо почати їх мити? Одні шви вийде відмити дочиста, а інші так і залишаться темними. Ледве помітні колись дефекти будуть нахабно муляти очі. До того ж ви витратите купу часу, сил і чимало побутової хімії.

Замість цього краще раз на рік покривати шви герметиком або спробувати народний лайфхак: пройтися по них парафіновою свічкою.

2. Мити чавунний посуд

Від води чавун іржавіє, а мийного засобу цей матеріал взагалі не потребує. Щоб їжа чи продукти не пригорали, сковорідку потрібно частіше використовувати та «покривати олією», а не драїти після кожного використання. У більшості випадків достатньо забрати залишки їжі папером, змастити дно олією та заховати сковорідку до наступного готування. Саме так робили наші мами та бабусі, і чавунний посуд служив їм десятиліттями.

При сильних забрудненнях сковорідку можна і помити, але тоді її доведеться відразу витерти насухо та сховати якнайдалі від води.

3. Охайно складати спідню білизну

Тонка мереживна білизна легко рветься, тому її краще обережно згортати та зберігати окремо від інших речей, а ось звичайні труси можна просто кидати в шухляду.

Читайте також: 20 хитрощів, які зекономлять багато часу під час прибирання

4. Мити кухонну плиту та духовку після кожного використання

Свіжі плями та розводи легко знімаються вологою ганчіркою. Мити робочу поверхню мийними засобами досить раз на тиждень, а решітки – і раз на місяць. Агресивна побутова хімія може зіпсувати покриття, тому її краще взагалі не використовувати.

Духовку рекомендується мити лиш 3-4 рази в рік. Їжа і так не контактує з поверхнями, а висока температура знищить більшість мікробів. Щоб ще і не витирати жирні бризки зі стінок, застеліть духовку фольгою та змінюйте її в міру забруднення.

5. Часто полірувати дерев’яні меблі

Фахівці кажуть, що полірувати олією та воском треба тільки ті меблі, які вже покриті цими засобами. Найчастіше це антикваріат і дорогі дизайнерські вироби. На всіх інших предметах є фінішне покриття, яке стирається від частого прибирання. Меблі від цього швидше стають брудними й тьмяніють.

Полірувальні засоби досить наносити кілька разів на рік. В інші дні протирайте поверхні вологою ганчіркою та знімайте місцеві забруднення замість того, щоб мити всі меблі від верху до низу.

6. Прати штори перед святами

прибирання

В середньому прати штори варто раз на пів року, а не перед кожним святом, як ведеться робити в багатьох сім’ях. Але якщо в будинку немає тварин, вікна не виходять на оживлену вулицю або ви відчиняєте їх не так часто, то штори можуть залишатися чистими й довше.

Через часте прання тканина може втратити колір або деформуватися. Тому час від часу штори можна не прати, а порохотяжити, навіть не знімаючи з карниза. Пароочисник теж прекрасно впорається із забрудненнями та освіжить фіранки.

7. Мити абсолютно всі продукти

прибирання

Якщо на упакуванні зелені або салату написано «Готовий до вживання», необов’язково промивати кожен листочок. Чистішими продукти від цього не стануть, а от «заразити» їх патогенами з раковини або від інших кухонних поверхонь вийде без проблем.

М’ясо мити теж не потрібно. Вода безсила проти мікробів і бактерій – потрібна термічна обробка, яка і так буде зроблена при готуванні.

Гриби краще просто протерти сухим паперовим рушником. Після миття вони швидше псуються, змінюють смакові якості та випускають слиз при смаженні.

8. Постійно прасувати одяг та постільну білизну

прибирання

Тільки уявіть, як можна полегшити життя, купуючи речі з матеріалів, які не мнуться: деніму, спандексу, вовни, кашеміру, ліоцеллу. Ще є так звані перманентні пресові тканини, які в принципі не потрібно гладити, – ви впізнаєте їх за написом Permanent Press на бирці.

Але навіть якщо річ мнеться, відомі способи обійтися без прасування. Наприклад, можна вішати ще злегка вологий одяг на плечики або скручувати суху білизну в рулони.

9. Витирати помитий посуд рушником

прибирання

Навіть на візуально чистих кухонних рушниках часто присутня патогенна флора, та і від тканини на тарілках може залишатися ворс. Легший та більш гігієнічний спосіб – просто дати посуду висохнути самому.

Ще одне безглузде заняття – обполіскувати тарілки перед тим, як відправити їх в посудомийну машину.

Часто досить просто зняти з них залишки їжі. Зазирніть в інструкцію до приладу – можливо, вам теж не потрібно обполіскувати посуд перед миттям.

10. Вручну драїти брудні поверхні

прибирання

Щоб швидше закінчити прибирання, ми наносимо засоби побутової хімії на поверхні й одразу починаємо відтирати бруд. Але якщо дати засобу більше часу, прибирати прийдеться набагато менше. Саме так роблять покоївки в готелях і мийники посуду в закладах громадського харчування.

З сильними забрудненнями на одязі можна вчинити аналогічно: замочити в мийному засобі та відправити в пральну машину. Начебто дрібниця, зате не доведеться вручну відтирати плями, що не відіпралися.

11. Чистити злив і труби «для профілактики»

Всі побутові засоби для чищення стоків містять агресивні хімікати, яким без різниці, що розчиняти – засмічення чи труби. Зрозуміло, якщо злив забитий, потрібно діяти, але лити засіб «про всяк випадок» безглуздо та навіть небезпечно.

12. Мучитися з миттям чайників і кавоварок

Фахівці вважають, що залишки кави на стінках чаші роблять напій смачнішим, і багато кавоманів з ними згодні. З чаєм та ж історія: танін, що увібрався в стінки посуду, робить смак більш насиченим. Чаші кавоварок і заварники-чайники можна просто обполоснути водою та не возитися з мийними засобами.

13. Регулярно порохотяжити та мити підлогу у всій квартирі

прибирання

Щоб удома було чисто, досить порохотяжити та мити підлогу раз на тиждень, а локальні забруднення прибирати по ходу справи. Наприклад, витерти пляму на підлозі серветкою, замість того щоб виймати швабру.

Постійно пилотяжити килим під журнальним столиком або щотижня мити підлогу в порожній кімнаті – теж зайва морока. Там просто не встигає зібратися пилюка. Приміщення, в які рідко заходять, взагалі можна прибирати 1-2 рази на місяць. Правда, якщо у квартирі є маленькі діти та тварини, прибирати прийдеться частіше.

14. Чистити всі овочі перед приготуванням

прибирання

Шкірка містить величезну кількість клітковини, антиоксидантів та інших корисних речовин, які ми просто викидаємо в смітник. Як і гроші, які заплатили за продукти, а також час, витрачений на їх чищення.

Спробуйте не чистити картоплю, моркву, кабачки та інші овочі з м’якою шкіркою, якщо тільки ви не зібралися робити пюре. Так ви заощадите час і відкриєте для себе новий смак звичної їжі. Виняток становлять овочі та плоди, у яких занадто жорстка шкірка: гарбуз, селера та ін.

А ви рахували, скільки годин на тиждень витрачаєте на прибирання, готування їжі, прасування та інші домашні справи?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
14 безглуздих домашніх справ, на які давно час махнути рукою