13 ознак того, що у вас нормальні стосунки, навіть якщо подруги шепочуть протилежне

В житті буває так, що партнер далекий від образу героя романтичної комедії, друзі та рідні його не схвалюють, а стосунки з ним складаються не зовсім так, як ви звикли. Іноді в голову закрадаються сумніви, чи не занадто він відрізняється від ідеальної половинки, яку ви малювали собі в голові. Але ця людина ставиться до вас з любов’ю, повагою і робить вас щасливою.

Ми в Тутка проаналізували особливості поведінки тих людей, які не відповідають загальноприйнятим стандартам ідеального супутника життя, але можуть комусь скласти ідеальну пару.

Партнер не заплатив за вас на першому побаченні

Якщо хлопець не намагався заплатити за дівчину на першому побаченні, це необов’язково поганий знак. Він може побоятися змусити її почуватися некомфортно, розгубився, або у нього насправді не виявилося з собою грошей.

 • Стояла на зупинці, чекала маршрутний автобус. Під’їжджає дорога машина, звідти виходить хлопець, починає знайомитися. Я не прихильниця такого типу знайомств, тому відразу йому відмовляю. Він виявився наполегливим і всі 20 хвилин стояв зі мною і не втрачав надії. Під’їжджає моя маршрутка, я на радощах, що нарешті від нього позбудуся, застрибую в неї, а він швидко свою машину на сигналізацію — і за мною! В цей до верху набитий автобус. Всю дорогу діставав мене, а до кінця шляху виявилося, що у нього немає грошей — в машині залишилися. Ну я — пані благородна, заплатила за нього. Він потім ще вирахував, де я працюю, і раз на тиждень стабільно приходив туди. Підсумок: вже рік разом, готуємося до весілля.

Проводить час зі своїми друзями

Дослідження свідчать, що здорове соціальне життя може знизити рівень стресу, покращує настрій і сприятливо впливає на здоров’я. Якщо у партнера є друзі, з якими він проводить час, то він дає іншому партнеру особистий простір і час побути зі своїми друзями та родиною.

 • Ми з чоловіком часом відпочиваємо окремо: він з друзями, а я по магазинах і таке різне. Це дуже корисно іноді робити. Разом нам теж класно відпочивати.
 • Коли почали зустрічатися з тоді ще майбутнім чоловіком, він ходив на зустрічі з друзями, там була чисто чоловіча компанія. Мені робити було там нічого, і я, звісно ж, не ходила з ним. Чомусь всі мої друзі цьому так дивувалися і запитували, мовляв, невже я його так легко відпускаю самого. А я завжди відповідала, що я йому, по суті, ніхто, і не хочу і не буду забороняти йому щось. Його так зачепило це «я йому ніхто», що через 4 місяці зробив пропозицію. 10 років вже одружені.

Не ревнує

стосунки

Психологи розвінчують міф про те, що ревнощі — це ознака любові. Дослідження визначили риси людей, які відрізняються підвищеною ревнивістю: низька самооцінка, невротизм, тривожність і емоційна нестабільність. Стосунки без ревнощів здоровіші, в них проявляється повага та довіра.

 • Керую чоловічим колективом з 5 хлопців. Мені 26, я красива та амбітна. Ми проводимо корпоративні тренінги та часто літаємо в регіони. Дуже дратують дівчата/дружини цих хлопців. У мене з ними нічого немає! Так, ми ходимо в кафе, музеї, гуляємо у вільний час, адже у нас є прекрасна можливість погуляти по різних містах. Дівчата телефонують і постійно надокучають своїм хлопцям і чоловікам. Навіщо ви зустрічаєтеся, якщо не довіряєте? У мене теж є чоловік і маленька дочка, але йому навіть на думку не спадає ревнувати. Довіра.
 • Щоразу, коли мені кажуть про ревнощі та запитують, чому я не ревную свого хлопця, згадую одну ситуацію. Сидимо в кафе, повз проходить офіціантка з тацею. Друг: «Ух, яка дівчина пішла!» Мій хлопець: «Ти бачила, яку страву дівчина понесла? Я теж таку замовлю!»

Читайте також: Як розпізнати основні мови любові та ними покращувати стосунки

У нього є свої інтереси

Психологи стверджують, що шлюби успішні в тому випадку, коли дотримується баланс між спільним проведенням часу та особистим простором. Важливо, щоб у подружжя був час для себе: або займатися улюбленим хобі, або просто відпочивати. Це дає змогу зберігати індивідуальність, робити те, що подобається, і відчувати, що у нас є контроль над своїм життям.

 • У нас з чоловіком різниця в музичних смаках. Він може, звичайно, послухати старий Rammstein або Oomph!, але більше любить попсу типу «А-студіо». А я люблю метал, класику, етно та нью-ейдж. Домовилися, користуємося навушниками, і жодних проблем.
 • Я захоплююся кіньми, мій чоловік — геймер. Йому подобається, що у мене є своє хобі, і мені подобається, що у нього є його. Я не очікую, що він буде проводити години зі мною в стайні, і він не очікує, що я буду сидіти з ним за комп’ютером. Іноді наші хобі перетинаються, і він катається зі мною на конях, а я граю з ним в ігри.

Не купує вам одяг

Доктор Ліза Фонтес пов’язує бажання чоловіка вибирати одяг для своєї дружини з маніпуляцією та контролем. Якщо партнер не купує вбрання і взуття, таким чином він проявляє повагу й не намагається підлаштувати зовнішній вигляд дівчини під свій смак.

 • Шопінг, о так! З чоловіками він несумісний! Краще його зробити тоді, коли чоловік на роботі, щоб не слухати буркотіння та кваплення.

Осуджує ваші недоліки

На думку психологів, 70% конфліктів у стосунках ніколи не вдається розв’язати. В корені цих розбіжностей часто знаходяться якості одного з партнерів, які дратують іншого. Обговорення того, що один вважає недоліком іншого, допоможе краще зрозуміти одне одного та уникнути конфліктів.

 • Ми можемо обговорювати що завгодно, навіть недоліки, при цьому ми не ображаємо, не принижуємо та не ображаємо один одного. Спілкування — це найголовніше в здорових стосунках.
 • Жоден з моїх «недоліків» не робив мене людиною, негідною його. Вони були лише частинами мене, які він прийняв і взяв на озброєння.

Спить окремо від вас

стосунки

Сімейний терапевт Айседора Алма зауважує, що багато щасливих пар сплять окремо. У подружжя можуть бути окремі ліжка, навіть свої спальні. Це може бути пов’язане з різним режимом, хропінням, синдромом неспокійних ніг або іншими причинами.

 • Я сплю при відкритому вікні, а чоловікові весь час дує та холодно. Я жайворонок, він — сова, ввечері він дивиться телевізор до 02:00 ранку, я хочу спати о 22:00. В мене чутливий сон, а він крутиться уві сні, про хропіння я взагалі мовчу. Отож, щойно з’явилася можливість спати в різних кімнатах, це було щастям.
 • Мій уві сні руками махає! А хропе так, що сусіди попросили його спати в залі! Добре, у нас квартири великі, спальні на іншому боці будинку.

У вас не збігаються погляди на відпочинок

Доктор Деббі Гербенік зазначає, що в одного з партнерів може бути велика потреба побути наодинці з собою, при цьому близька людина для нього дуже важлива. Важливо забезпечити своїй половинці цю потребу, щоб у стосунках не виникало непорозумінь.

 • Я обожнюю в поїздках не спати та лазити всюди цілодобово. А йому треба у відпустці банально не рухатися та спати. У нас зменшилася кількість сварок, коли ми почали відпочивати окремо. Ми різні на 100%, але коли я перестала його переробляти під себе, а просто почала з захватом слухати, що йому подобається або що його турбує, то стосунки стали налагоджуватися. Так, сім’я — це єдність. Але лише коли ми приймаємо наші несхожості та інший погляд і починаємо до нього/неї (коханого/коханої) ставитися з розумінням і дитячою цікавістю — взаєморозуміння налагоджується. Ми у стосунках 24 роки, в шлюбі 15.

Один із партнерів — некомунікабельний

стосунки

Автор кількох книг про інтровертів Софія Демблінг стверджує, що екстраверти та інтроверти можуть бути щасливими разом, попри різну потребу в спілкуванні. Вона радить не боятися вимовляти фразу «Мені подобається проводити з тобою час, але мені теж треба побути на самоті».

 • Моя дружина — екстраверт, і вона завойовує увагу будь-якого товариства, до якого входить. А я — інтроверт, але ми доповнюємо одне одного, а не сваримося.

Уявлення партнера про романтику відрізняються від загальноприйнятих

Доктор Девід Браучер зауважує, що не варто вимагати від партнера проявляти свої почуття тим чином, як це заведено або нам би хотілося. У кожного свої уявлення про кохання, засновані на прикладах батьків, романах, любовних піснях, телешоу, фільмах. Не даючи близькому проявити свої почуття, можна упустити по-справжньому серйозні стосунки.

 • Ми зустрічалися близько місяця, коли несподівано він повернувся до мене й каже: «Я можу розібрати та почистити зливні труби під твоєю раковиною, якщо хочеш. Я помітив, що раковина спорожняється повільно». Абсолютно без підказки. Саме тоді я зрозуміла, що він серйозно налаштований.
 • Ми з чоловіком разом 5 років. За цей час він жодного разу не подарував мені квітів, не робив мені пропозиції руки та серця. Ми поїхали та купили каблучку разом. У нас не було весілля, і з пологового будинку забрав без кульок, квітів і подарунків. Всі подруги мені співчувають. А я вважаю себе найщасливішою людиною! Тому що за 5 років він подарував мені стільки любові та турботи, показав мені світ, багато чого навчив мене. Красиві залицяння — не показник щастя!

Хобі партнера не схвалюються суспільством

стосунки

Дослідження визначили, що люди, хобі яких змушують працювати уяву, досягають більшого успіху. Заняття улюбленим захопленням протягом однієї або декількох годин кожного дня може захистити від деменції в більш пізньому віці.

 • Сестра мого хлопця завжди казала йому, що він ніколи не знайде дівчину, тому що йому подобалося грати у відеоігри та це було «по-дитячому». І що жодна жінка не хоче зустрічатися з дитиною. Потім він почав зустрічатися зі мною, і ми разом граємо у відеоігри.

Він не поспішає робити пропозицію

На думку психологів, якщо чоловік не відчуває стабільності в кар’єрі, його матеріальне становище хитке, то він може бути не готовий одружитися. Це не означає, що у нього немає серйозних намірів.

 • Молодий чоловік сказав, що не може одружитися зі мною, тому що не назбирав на гідну каблучку. При цьому ми разом вже 7 років і мені набридло чекати. Натрапила в інеті на статтю про рівність статей і подумала: а чому це він повинен робити пропозицію? Купила персні (заробляю більше), ввечері здійснила план. Був шокованим, але погодився.

Партнер забуває про важливі дати та дні народження

стосунки

Неважливо, чи тривають стосунки кілька місяців чи кілька років, і якщо рідні люди забувають важливі дати, це завдає удару по почуттю впевненості в собі. Краще не тримати в собі образу, а нагадати своєму партнеру про день народження або річницю стосунків, щоб дати йому шанс виправити ситуацію.

 • Він забуває про все. Але колись він показував мені щось на своєму телефоні, і я побачила, що у нього в нотатках зібрані дрібниці, які я люблю.

А чи є у вашого супутника якісь незвичайні звички або хобі?

ТУТКА - Відпочивай корисно
13 ознак того, що у вас нормальні стосунки, навіть якщо подруги шепочуть протилежне