13 моментів, про які мені варто було б сказати дитині перед школою

Для дитини, особливо для першокласника, школа — це мільйон приводів для хвилювання, радісного і не дуже. І тому дітей варто готувати до школи не тільки абеткою і лічильними паличками. Можна гратися, можна ділитися історіями зі свого шкільного життя, головне — заздалегідь пояснити, що чекає на дитину і як треба поводитися, тому що є речі, які можуть пояснити лише батьки.

Моїй доньці 11 років, вона навчається в 5-му класі. Я сама провчилася у двох школах і не люблю згадувати цей час, тому що неприємне переважає, але знаю чимало людей, які згадують шкільні роки з теплом. Щоб моя дочка приєдналася до них, а не до мене, я, іноді мимоволі, іноді прямо, прищеплюю їй деякі принципи. Про них я замислилася ще в період дитячого садка. Ми в Тутка ділимося сьогодні з вами цими думками.

Для першокласника і його батьків все здається незвичним, незатишним й тому іноді трохи страшним. Все незнайоме – школа, інші діти, вчителі; все вперше — уроки, оцінки, домашнє завдання, відкритий урок, перевірка швидкості читання, і, нарешті, остання в навчальному році лінійка. Інша дівчинка читає найшвидше за всіх, а з математики трійка, і сусід по парті дражниться і забирає підручники.

Батькам і то важко впоратися, хоча вони вже дорослі та проходили це все, а дитині набагато складніше. Особливо якщо вона не ходила до дитячого садка, а на майданчику обійшлося без проблем.

школа

Читайте також: 20 крутих батьківських лайфхаків, які не соромно разом з квартирою залишити в спадок

Тому обов’язково поясніть дитині таке

 • Уроки не настільки важливі, щоб через них нехтувати своїм здоров’ям, психічним і фізичним. Якщо погано почуваєшся — скажи про це дорослим.
 • Не порівнюй себе з іншими. Ти в школі не заради гонитви за оцінками, а заради знань.
 • Саме тому не женися за оцінками, головне — добре зрозуміти тему та отримати знання. Ми не будемо лаяти тебе за трійку, але п’ятірка нас дуже втішить.
 • Якщо тобі важко або щось незрозуміло — попроси вчителя або нас про допомогу.
 • Хвилюватися через контрольні та тести — це абсолютно нормально, але пам’ятай: школа — це не все життя, це лише його частина, тому не переживай через нього занадто сильно.
 • Учитель — теж людина, яка може втомитися, захворіти або випадково помилитися. Пам’ятай про це, стався з повагою до його праці, не ускладнюй йому роботу.
 • Ніколи не беріть участь у булінгу. Що таке булінг? Коли людина ображає когось слабшого за себе постійно і спеціально. Не роби так, а якщо хтось в школі так робить — розкажи мені. Я знайду вихід, як допомогти цій дитині.
 • Якщо ти не порушуєш правил, тебе не повинні карати або залякувати. Погратися в гру на телефоні можна на перерві, коли це нікому не заважає і не відриває тебе від навчання. Попроситися в туалет під час уроку, якщо не можеш терпіти, можна. Відмовитися від їжі в їдальні, якщо тобі не хочеться її їсти, теж можна. Якщо ти думаєш, що вчитель був несправедливим або грубим — скажи мені, я розв’яжу це питання.

школа

 • Якщо ти порушив правила, вчитель має право покарати тебе, наприклад, забрати телефон до кінця уроків. Але тебе не повинні бити чи принижувати, сміятися над тобою. Якщо таке сталося – скажи нам.
 • Вчися спілкуватися з людьми, адже цілком можливо, що ви провчитеся разом до 12-го класу. Але якщо хтось з однокласників образив тебе, спочатку постарайся розв’язати проблему самотужки. Якщо не вийшло — попроси допомоги у вчителя або у нас.
 • Старайся. Ці уроки знадобляться тобі в майбутньому, тому завчи зараз їх гарненько. Вчися думати.
 • Дотримуйся дисципліни. Правила придумані для того, щоб всім було легше, і тобі теж. Виконуй завдання, слухай вчителя, збирай портфель самостійно, без нагадувань.
 • Здобути знання можна не тільки в школі. Якщо тобі хочеться дізнатися більше про щось – запитай нас, ми допоможемо знайти відповіді.

А що сказали своїй дитині перед школою ви?

Фото: freepik.com

Оцініть статтю
Тутка
13 моментів, про які мені варто було б сказати дитині перед школою
Чому не варто спати з волоссям, заплетеним у хвіст?