13 маловідомих фактів, знання яких одного разу може врятувати ваше життя

Багатьох травм або навіть смерті можна було б уникнути, якби люди правильно діяли в критичній ситуації. Іноді знання простого факту здатне підвищити шанс на виживання або допомогти врятувати когось. Один з користувачів сайту Reddit поставив питання: “Який маловідомий факт може врятувати життя”? – і відповіді людей надихнули нас на створення корисної статті.

Тутка розібрав ситуації, від поведінки в яких може залежати людське життя, і пропонує порядок дій, які допоможуть з ними впоратися.

1. Зустріч з агресивним ведмедем

врятувати

Краще, звичайно, взагалі уникати ведмедів у дикій природі, але якщо зустріч все-таки відбулася, то знайте, що слабке місце цієї тварини – маневровість. Ведмеді швидко бігають і добре повзають – змагатися з ними в цьому безглуздо, але спритно рухатися навколо якогось об’єкта, наприклад, машини або дерева, їм набагато важче. Рано чи пізно хижак залишить спроби вас упіймати, бачачи, що ця хитра порція “їжі” (ви) не вартує витрачених сил.

Проте не варто панікувати до того, як ведмідь проявить агресію. Якщо він придивляється до вас – стійте нерухомо. Це означає, що він не може зрозуміти, хто ви й що збираєтеся робити. Якщо неквапливо піде вам назустріч, то повільно відходьте. Ведмеді рідко нападають на людей; найімовірніше, він відступить, коли зрозуміє, що ви – людина.

2. Запах риби або сечі у будинку, що з’явився без причини

Якщо джерело визначити не вдається, то, ймовірно, це запах дротів, які плавляться. Така ситуація може привести до займання або навіть вибуху. Найкращим рішенням буде вимкнути електрику до з’ясування причини.

3. Течія, яка відносить вас в море

Випадково потрапивши у зворотну течію, марно плисти проти неї до берега – ви лише розтратите усі сили. Намагайтеся рухатися паралельно до берега, поки не вийдете з потоку, а потім пливіть до суші.

Читайте також: Як швидко діяти у 9-ти екстремальних ситуаціях

4. Аспірин при серцевому нападі

Лише одна пігулка може серйозно поліпшити самопочуття. Потерпілому слід негайно лягти, підстеливши щось під голову, або сісти, а потім прийняти ліки. Щоб подіяли швидше, їх радять добре розжувати.

5. Діагностика теплового удару

Явними симптомами теплового удару серед інших є запаморочення і нудота, але вони можуть виникнути й з інших причин. Щоб перевірити напевно, слід з’їсти щось солодке, наприклад, цукерку. Якщо смак здасться неприємним – це тепловий удар. Для людей з порушеннями в роботі серцево-судинної системи важливо якомога раніше з’ясувати причину симптомів і вчасно отримати кваліфіковану допомогу.

6. Проста маніпуляція, щоб привести людину до тями

врятувати

Якщо терміново треба привести до тями людину, що втратила свідомість, слід обережно покласти її на спину і підтягнути її коліна до грудей. Це дозволить приплив крові до мозку, і потерпілий опритомніє. Але спочатку варто переконатися, що у нього немає травм ніг і тулуба, інакше така допомога може погіршити ситуацію.

7. Допомога при укусі отруйної змії

Всупереч поширеним оманам, не можна висмоктувати отруту, прикладати холодне, накладати джгути, компреси та припікати рану. До моменту, коли потерпілим займуться фахівці, йому треба багато пити та прийняти антигістамінний (протиалергічний) препарат. Місце укусу слід тримати у спокої, інакше отрута швидше поширюватиметься по тілу.

8. Після реанімації потопельника

Якщо людину, що наковталася води, вдалося реанімувати, то це не означає, що її життю більше нічого не загрожує. Варто негайно відправитися в лікарню – інакше вона може померти впродовж декількох діб, якщо в легенях залишилася вода.

9. Як розбити скло машини при аварії

Опинившись в ситуації, коли врятуватися з машини можливо тільки через вікно, а не через двері, варто пам’ятати, що скло набагато простіше розбити ударами не по центру, а по краях. До речі, з цим завданням легко впорається підголівник, якщо його вдасться витягнути зі спинки сидіння. У різних автомобілях підголівники кріпляться по-різному – варто розібратися з цим заздалегідь.

10. Пожежа через пляшку води

Звучить дивно, але якщо на неї падають прямі сонячні промені, то це дійсно може стати причиною займання. Річ у тому, що в такому разі пляшка виступить в ролі лінзи та сконцентрує сонячне тепло на якійсь точці. Зберігати такі місткості краще чимдалі від вікна й ніколи не залишати в машині.

11. Антигістамінні препарати треба завжди носити з собою

Може статись так, що у вас алергія на щось, з чим ви раніше не стикалися. Причому вона настільки сильна, що без належної допомоги можна запросто відправитися на той світ. Це особливо актуально в подорожах, коли люди пробують нові для себе делікатеси, стикаються з новими видами рослин і так далі.

12. Вода на пляжі занадто далеко від звичайної грані

Занадто обмілілий берег океану – знак того, що насувається цунамі. Помітивши це в районі, де можливе таке стихійне лихо, треба негайно попередити усіх навкруги та втікати.

Напередодні цунамі в Індійському океані у 2004 році, на жаль, на це мало хто звернув увагу. Майже на всьому узбережжі люди вийшли на берег збирати черепашки, рибу. Найбільше явище зацікавило дітей. Проте на двох пляжах знайшлися люди, які знали цей факт: 10-річна англійка Тіллі Сміт і вчитель біології Джон Чростон. Того дня їм вдалося врятувати життя багатьом людям.

13. Правило трьох

Потрапивши в складну ситуацію, слід пам’ятати про показники, якими можна описати здатність середньостатистичної людини до виживання:

  • 3 хвилини без повітря
  • 3 години в екстремальній температурі
  • 3 дні без води
  • 3 тижні без їжі.

Без правильного розставляння пріоритетів шанси на виживання набагато нижчі.

Чи доводилося вам стикатися з чимось подібним і чи правильно ви реагували на ситуацію?

Фото: freepik.com

ТУТКА - Відпочивай корисно
13 маловідомих фактів, знання яких одного разу може врятувати ваше життя