12, здавалося б, шкідливих речей, яких не забороняють дітям мудрі батьки

Багато батьків не дозволяють своїм дітям певні вчинки лише тому, що їм самим в дитинстві не давали цього робити. Але насправді абсолютно нормально, приміром, не доїдати порцію каші, їсти шкідливі солодощі або бігати по калюжах. А ось схожі заборони можуть відгукнутися дітям у дорослому житті.

Ми в Тутка з’ясували, які батьківські заборони мусять якнайшвидше канути в Лету.

1. Не доїдати

заборони

У дітей є «внутрішній датчик», який посилає сигнал в мозок, коли вони голодні, хочуть пити або ж ситі. Якщо ви змушуєте їх їсти більше, ви змінюєте ці природні рецептори, змушуючи переїдати. При такому діти поступово починають ігнорувати свій внутрішній голос і долають відчуття насичення.

Таке переїдання може призвести до проблем із зайвою вагою і навіть до ожиріння, що тягне за собою низьку самооцінку та хибне уявлення про себе.

2. Їсти самостійно

Так, нагодувати дитину самим — простіше та швидше. Так вона, швидше за все, забруднить себе та все навколо. Але заборонивши їй це, ми перепиняємо її перші кроки до самостійності. Ця можливість дає дітям відчуття незалежності та впевненості, допомагає зрозуміти власне почуття голоду й ситості.

3. Допомагати мамі й татові

«Не чіпай, розіб’єш/розіллєш/забрудниш!» А через кілька років батьки скаржаться, що дитина ледащо і зовсім нічого не хоче робити. Коли ми просимо дитину нам допомогти, вона відчуває власну потрібність. Важливі навіть невмілі спроби допомоги. Так ми можемо прекрасно та якісно провести час з дітьми.

Читайте також: 13 способів, як навчити дитину самостійно виконувати домашнє завдання

4. Малювати фарбами та бруднитися

Після того як батьки дозволять дитині малювати самостійно, не варто звертати увагу на забруднені речі й предмети навколо. Адже все це не зрівняється з перевагами, які дає цей процес. Малювання розвиває творчий початок, знімає стрес, допомагає проявити свої почуття, які дітям поки складно висловити словами.

5. Бігати по калюжах

заборони

Не хвилюйтеся про купу мокрого одягу та брудне взуття, пам’ятайте, що біганина по калюжах — це для дітей більше, ніж просто розвага. Думайте про кожен стрибок дитини в калюжу як про її можливість навчитися координації, розвинути силу та спритність.

6. Грати з водою

Не дозволяйте думкам про «мокрий безлад» збити вас з пантелику. Діти отримують величезну користь від ігор з водою. Це — чудовий ресурс, за допомогою якого діти можуть експериментувати та досліджувати світ. Їм потрібні лише відра, контейнери, іграшки, якими вони будуть черпати й наливати воду, які будуть занурювати в неї.

Дозволяючи дітям проводити час з водою, ми заохочуємо їх природну цікавість. Так у дітей будуть розвиватися зорово-моторна координація, моторика й сенсорне сприйняття, соціальні та комунікативні навички, а також покращаться концентрація та увага.

7. Мати свою думку

заборони

Те, що дитячі голоси тихі, не означає, що їх взагалі не варто слухати. Коли дорослі не враховують думку дитини, вона починає розуміти, що її почуття й бажання не мають значення. Це негативно позначиться на самооцінці дитини, і в майбутньому вона не зможе відстоювати свою точку зору й дозволятиме собою маніпулювати.

8. Фантазувати

Світ фантазій стимулює у дитини творчість, збільшує словниковий запас і зміцнює впевненість у свободі вибору бути тим, ким вона хоче бути. Тут, звичайно, важливо відрізняти фантазію від навмисної брехні. Брехня завжди має на меті — приховати правду. Але, даючи дитині навідні запитання, можна простежити, як буде розвиватися її уява та зробити висновки.

9. Їсти солодощі

Солодке у великих кількостях шкідливе, так само як і солоне, жирне або гостре. Однак сучасний підхід до харчування рекомендує батькам не накладати на солодощі суворих заборон (звичайно, якщо у дитини немає протипоказань), а вчити дітей харчуватися різноманітно та в міру. Не варто ділити їжу на «добру й корисну», яку обов’язково треба їсти, і «погану та шкідливу», яку можна отримати у вигляді виключення або нагороди.

Дослідження визначили, що обмеження можуть посилити бажання дитини їсти «заборонені» продукти. А це, своєю чергою, сприяє високому ризику переїдання в більш зрілому віці.

До речі, дітям від 2 до 18 років рекомендується вживати не більше 25 г доданого цукру в день.

10. Використовувати соцмережі

Згідно з дослідженнями, 70% працедавців використовують соціальні мережі для перевірки кандидатів перед найманням на роботу, а 57% рідше беруть інтерв’ю у кандидата, якого не можуть знайти в Інтернеті.

Тому важливо не забороняти, а навчати дитину здорового використанню соціальних мереж та всієї відповідальності за них.

11. Жартома боротися

Якщо ви помітили, що ваш будинок на певний час стає рингом для вільної боротьби, то не поспішайте припиняти цю гру. Адже вона дає чималу кількість переваг у розвитку дитини. Всі ці перекидання та напади допомагають розвинути у дитини силу, гнучкість та координацію. Причому як у хлопчиків, так і у дівчаток.

12. Захищати себе

заборони

Навряд чи хтось із батьків хоче, щоб його дитина виросла задиракою, але треба враховувати, що конфліктні ситуації будуть виникати протягом усього життя і до них потрібно бути готовим. Діти, які вміють відстоювати особисті кордони, навчені самозахисту, як правило, набагато спокійніше оцінюють небезпечні ситуації та впевненіше почуваються. Усвідомлення власних можливостей дозволяє дитині приймати зважені рішення.

Які ще заборони у вихованні, на вашу думку, можна вважати застарілими?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
12, здавалося б, шкідливих речей, яких не забороняють дітям мудрі батьки