12 речей, за які ми звикли вибачатися, хоча цього не варто було б робити

Флоренс Найтінгейл, знаменитий громадський діяч Великобританії, казала: «Свій успіх я пояснюю ось чим: я ніколи в житті не виправдовувалася і не слухала виправдань». Коли мова йде про особистий вибір, бажання вибачитися перед самим собою здатне зіграти з вами злий жарт: ви можете просто зневіритися в правильності власних дій. Але тиску суспільних стереотипів важко протистояти, тому ми іноді відчуваємо почуття провини, коли наші погляди відрізняються від традиційних.

Ми в Тутка впевнені: можна викорінити в собі будь-які негативні емоції. А в нашій сьогоднішній підбірці — знайомі багатьом ситуації, в яких дуже важливо залишатися собою.

1. За ставлення до домашніх справ

Ті часи, коли пристрасть до готування була показником працьовитості, давно канули в Лету. І якщо ви не відчуваєте гострого бажання стояти біля плити, а користуватися послугами доставляння готової їжі, вам не потрібно цього соромитися. Те ж стосується і прибирання: сьогодні все більше людей прагнуть довірити його професіоналам.

Читайте також: 13 ознак того, що ви набагато крутіші й успішніші, аніж самі думаєте

2. За любов до «шкідливої» їжі

ви

Якщо хтось із ваших рідних чи близьких любить зазирнути вам у тарілку і засудити вас за вибір того чи іншого продукту, будьте впевнені: ви зіткнулися з харчовим аб’юзом. Таку поведінку ні в якому разі не потрібно заохочувати: тільки вам вирішувати, яку їжу і в яких кількостях споживати. І однозначно не треба лякатися осудливих поглядів незнайомців, які манірно жують салат, поки ви смачно наминаєте бургер. Зрештою, звідки їм знати: може, ви спортсмен на плановому порушенні дієти?

3. За небажання посилено розвивати своїх дітей

ви

Можливостям сучасних дітей можна лише позаздрити: до їхніх послуг тисячі гуртків і секцій — від курсів іноземних мов до шкіл блогерів і гончарних майстерень. Але, перевантажуючи своє чадо додатковими заняттями, батьки часто просто намагаються надолужити згаяне ними самими. А ще такий підхід робить таких активних матусь схожими на дресувальників собак, які хваляться здібностями та нагородами своїх вихованців. Тож немає нічого поганого в тому, що ви не прагнете фанатично вкладатися в розвиток дитини.

4. За небажання змінити уподобання

Представники різних субкультур та просто ті люди, хто не розлучився зі своїми дитячими та підлітковими захопленнями в дорослому віці, напевно не раз чули фразу «Це у тебе тимчасове». Хоча в психології є спеціальне визначення для тих, хто залишається вірним старим звичкам, — кідалт. Варто пам’ятати, що любителі поміркувати про те, що ви лише проходите через певну часову фазу, найчастіше судять по собі. А однодумці, які зрозуміють і підтримають вас, завжди знайдуться.

5. За «ганебну» професію

ви

Розподіл професій на «потрібні» і «непотрібні», «престижні» і «ганебні» не тільки морально застарів, але і в принципі нелогічний за своєю суттю. Якщо те, чим ви займаєтеся, здається комусь негідним, безглуздим або несерйозним, то, можливо, ця людина ще не знайшла себе і переживає через це або зазнала невдачі на роботі. А ще в суспільстві дуже живучий стереотип про те, що працювати потрібно за фахом, а вища освіта передбачає розумову працю. Спробуйте пропускати такі зауваження повз вуха, особливо якщо ця справа вам подобається і вас годує.

6. За бажання мати власний стиль

ви

Байдужий охоронець нічного клубу може зачинити двері перед вашим носом, якщо ви одягнені «неналежно». Але дрес-код — це лише умовність, і не потрібно ламати себе, вибираючи вбрання, в якому ви відчуваєте себе незатишно, аби потрапити на заповітну вечірку. А якщо ви вже потрапили на захід і зрозуміли, що виглядаєте не так, як переважна більшість, не варто вважати себе білою вороною. Можливо, ви станете законодавцем нового стилю. Зрештою, навіщо вічно підлаштовуватися під інших?

7. За консервативність

ви

Тенденції змінюються з неймовірною швидкістю, тому бажання деяких людей не стежити за модними нахилами цілком зрозуміле. І небажання придбати останню модель смартфону-флагману не робить з вас закоренілого консерватора і любителя «нафталіну». Рішення не розлучатися зі старими, але якісними речами, свідчить про вашу практичність.

8. За інтерес до речей не за віком

ви

Вік — це лише цифри в паспорті, як і відповідні йому атрибути. Тому, якщо вам хочеться піти на «дитячий» фільм, не соромтеся, адже на афіші немає попередження: «Дорослим, старшим за 20 років, перегляд заборонено». І якщо вам дійсно пасує футболка з мультяшним персонажем, чому б її не носити?

9. За прагнення бути на модній хвилі

ви

Сумуючи за минулим, багато людей часом доходять до абсурду. Наприклад, колись люди збирали вдома цілу бібліотеку, а тепер в один смартфон «влазить» незліченна кількість книг. І хтось скаже, що в ті часи було краще, хоча йому просто важко звикнути до нових реалій. Зрештою, електронне книгосховище позбавлене таких проблем, як пилюка і жучки, які ховаються між сторінок.

10. За вірність «застарілим» традиціям

Багато традицій стають моветоном в очах людей, які вважають себе прогресивними. Але насправді вірність минулому не робить вас менш сучасним. Якщо ви не дотримуєтесь кожного нового тренду, отже у вас є власні усталені уявлення про життя.

11. За далекоглядність

Замислюватися про майбутнє корисно, але якщо нескінченно будувати плани, можна забути про дійсні справи. Якщо ви любите «жити тут і зараз», це якраз свідчить про гнучкість: ви напевно пристосуєтеся до нових умов і не розгубитеся.

12. За небажання, щоб все було «як у людей»

Якщо ваші погляди та плани на життя відрізняються від загальноприйнятих, отже ви не піддаєтеся усталеним стереотипам. І це виключно позитивна риса. Якщо хтось засуджує ваш вибір, то, швидше за все, йому просто важко поставити себе на ваше місце і в його голові не вкладається обрана вами життєва модель.

Як ви вважаєте, за які дії ні в якому разі не треба виправдовуватися?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
12 речей, за які ми звикли вибачатися, хоча цього не варто було б робити