12 продуктів, які не варто купувати навіть зі знижкою

Коли ми заходимо в магазин і бачимо знижку на якийсь продукт, у нас виникає бажання негайно його купити: вигідна пропозиція — треба брати, і якнайбільше. Однак деякі продукти не варто купувати навіть зі знижкою, адже користь їх більш ніж сумнівна, а економія занадто несуттєва.

Ми в Тутка теж люди, і нам не чуже бажання купити щось по акції. Але разом з тим хотілося б з’ясувати, що є що і чи дійсно знижка виправдовує необхідність придбання того чи іншого продукту. І ось що ми з’ясували.

1.  Плавлений сир

продукт

Початок непоганий: плавлений сир роблять з натурального сиру. Однак далі все вже не так добре. До теперішнього сиру додають насичені жири (підвищують рівень холестерину), велику кількість солі (подовжує термін зберігання та підсилює смак, а заодно і збільшує ризик розвитку різних захворювань) і штучні харчові барвники (вже багато років викликають суперечки у світових вчених світу через свою сумнівну безпеку).

Головна мета виробників плавлених сирів — збільшити термін зберігання продукту та продати максимальну його кількість. Причому продати за ціною, яка часто не відрізняється від ціни натурального сиру аж ніяк не гіршої якості.

2. Мультизерновий хліб

продукт

Менше білої муки та більше злаків — саме цим ми керуємося, купуючи більш «здоровий» хліб з цілозернового борошна із насіннячком, яке естетично визирає з хліба. Але насправді мультизерновий хліб — це часто звичайний хліб, що маскується під «здоровий». Як правило, це біле борошно, змішане з житнім, в яке додали насіння льону та висівки.

Перевірити список інгредієнтів не завжди можливо, особливо якщо ви купуєте хліб в супермаркеті з власною пекарнею: його зазвичай просто не пишуть. Краще в такому випадку купувати упакований хліб, виготовлений на хлібозаводі: зазвичай на таких виробах вказаний склад.

3. Дитячі фруктові пюре в пакетиках

продукт

Це дійсно дуже зручно — пакетик з фруктовим пюре. Ніякої шкоди та впевненість в тому, що склад абсолютно нешкідливий. Можна не тільки дітей тішити, але і дорослому іноді перекусити в очікуванні обіду.

Однак зверніть увагу: в більшості таких пюре основний інгредієнт — яблуко. Це — найбільш бюджетний фрукт в нашому регіоні (ціна за кілограм — 25-30 грн). Пакетик пюре вартує від 17 до 35. Як думаєте, скільки яблук йде на один 90-грамовий пакетик пюре?

Читайте також: 15+ шкідливих звичок кулінарів, від яких у Гордона Рамзі почало б сіпатися око

4. Ароматизовані сирки та йогурти

продукт

В супермаркетах полиці з йогуртами та сирками займають кілька десятків метрів. Асортимент різноманітний: бананові, полуничні, ванільні, мангові — на будь-який смак. Ми із задоволенням купуємо таку продукцію, адже «це дуже корисно». Але, на жаль, користь є лише в натуральному йогурті, без добавок. А в більшості його ароматизованих побратимів присутні підвищені дози цукру, загущувачі та консерванти. Крім того, якщо порівняти ціну на несолодкий грецький йогурт і на звичний нам фруктовий з наповнювачем, то можна помітити, що натуральний йогурт нерідко виходить дешевше.

5. Суміші горіхів для перекусу

купити

Це досить популярний перекус: дуже смачно, виглядає естетично, до того ж дарує впевненість у тому, що ви не їсте що доведеться. Однак якщо уважно розглянути склад пакетика, то можна побачити, що основну масу в ньому становлять цукати, дешевий арахіс і родзинки. А ось дорожчих горіхів на кшталт мигдалю або кеш’ю міститься дуже мало.

Такі суміші коштують недешево. Однак не поспішайте купувати їх зі знижкою — вийде дешевше зробити самостійно. Крім того, так ви зможете зменшити кількість зацукрованих цукатів і зробити продукт трохи здоровішим.

6. Мелені спеції

зі знижкою

Деякі спеції містять в собі олії, які відповідають за смак і аромат. Такі приправи краще використовувати відразу після подрібнення. Не варто зберігати їх роками, тому що вони дуже швидко втрачають смак і запах. Зрозуміло, ніхто не може заборонити вам використовувати попередньо перемелені спеції, якщо у вас немає можливості купити їх цілими. Вони все одно додадуть аромату, просто він не буде таким інтенсивним. Не всі спеції такі: до них відносяться лише кмин, мускатний горіх, кардамон, гвоздика, коріандр і всі види перцю. Приправи ж із сушених овочів (морква, селера) або трав цілком спокійно можуть зберігатися роками на поличці в шафі.

До речі, спробуйте звернути увагу на склад спецій, які призначені для приготування певних страв («для риби», «для котлет», «для шашлику»). Зазвичай в таких сумішах безліч інгредієнтів і серед них можна зустріти підсилювачі смаку й стабілізатори. У моноспеціях такого практично не буває.

7. Суміші для випічки

купити

Вже багато років в магазинах можна придбати суху суміш для випічки торта, млинців або печива. Багато людей серед нас купують їх через удавану зручність: потрібно тільки додати 1-2 інгредієнти, перемішати — і тісто готове.

Однак не варто забувати, що крім борошна, яєчного порошку та цукру в таких сумішах також присутні ароматизатори, стабілізатори та барвники. Тому якщо є сили й бажання, то краще все ж спекти печиво з неперероблених продуктів. Тим більше що в деяких сумішах присутні максимум 5 інгредієнтів, які точно знайдуться у вас вдома.

8. Булгур

купити

Наша стара добра пшенична крупа та булгур — дуже близькі родичі. Булгур виробляють з обробленої окропом, висушеної та подрібненої пшениці. Пшеничну крупу обробляють по-іншому. Однак і те й інше мають однакове походження. На смак відмінності дуже незначні, але булгур більш розсипчастий, тоді як його «сестра» зазвичай збивається в грудочки. У деяких стравах розсипчастість принципово важлива, наприклад при приготуванні салатів або певних видів гарнірів. Але іноді це не має значення (в супах або при фаршируванні овочів).

Що ж стосується харчової цінності, то тут булгур і пшенична крупа йдуть майже в ногу, хоча в чомусь остання навіть обганяє побратима. А ось ціни на них дуже сильно різняться. Тому варто чітко розуміти, де і як ви плануєте використовувати булгур. Можливо, не варто переплачувати за нього там, де можна просто взяти звичайну пшеничну крупу.

9. Риба і м’ясо

купити

Готове філе будь-якої риби завжди буде коштувати дорожче, ніж ціла тушка. Хтось витратив свою працю та час на те, щоб очистити її, — і вам прийдеться заплатити за це. Купуючи цілу рибу, доведеться повозитися, щоб її обробити. Однак це вийде значно дешевше та дасть впевненість в тому, що продукт оброблений й приготований в належних санітарних умовах.

Те ж саме можна сказати, наприклад, і про м’ясо птиці: ціла тушка набагато дешевша, ніж оброблені частини курки.

10. Рис для суші

купити

Багато людей серед нас любить ці японські смаколики, однак купувати готові суші в кафе не всім по кишені. Тому приготування їх в домашніх умовах не рідкість. Зазвичай для цього ми купуємо рис, на упакуванні якого написано «для суші». Так, дійсно, є такі види крупи, які використовують виключно з цією метою: в них міститься велика кількість крохмалю, тому рис після варіння стає клейким.

Однак якщо взяти звичайний кругло зернистий рис і зварити його відповідним чином, вийде те ж саме. І тільки великий гурман зможе знайти відмінності в готовому виробі.

11. Рибні консерви в олії

купити

Рибні консерви люблять в усьому світі: порції невеликі, риба готова до вживання, а за кількістю вітамінів вона майже не поступається свіжій. Зазвичай консерви пропонуються у 2 варіантах: у власному соці та в олії (так, звичайно, соковитіше). Однак, якщо ви хочете отримати максимум вітамінів, наявних в рибі, краще купити ту, що законсервована у власному соці. Наприклад, в одній з цих порцій (на фото) омега-3 в середньому на 20% менше, ніж в іншій, тому що тунець у воді втрачає лише 3% омега-3: вони залишаються в рідині, яку ми зливаємо. А якщо тунець знаходиться в олії, то у нього залишається на 15-25% менше дорогоцінної речовини. І все це лише тому, що омега-3 розчиняється в жирах.

12. Ароматизована сіль з приправами

купити

Багато хто прагне урізноманітнити свою домашню кухню всілякими приправами. І дійсно, з прянощами звичайне рагу може набути екзотичну нотку. Однак не поспішайте купувати приправи на базі солі: адже зазвичай більшу частину в них і становить власне сіль, яка коштує копійки. Однак продаються такі суміші аж ніяк не дешево.

Якщо окремо придбати сіль та приправи, вийде в кілька разів дешевше, ніж якщо купувати красиве пакування, де все те ж саме.

А які продукти ви не купуєте, навіть коли на них є знижка, і чому?

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
12 продуктів, які не варто купувати навіть зі знижкою
7 продуктів, які борються з целюлітом