12 доказів того, що годування грудьми — суперсила

Найперше скажемо, що сидіти та худнути без тренувань та виснажливих дієт — це суперсила. Чим і є грудне годування. Та воно не обмежується тим, що дарує новоспеченим матусям гарну форму після пологів, це — неймовірно потужна сила, яка впливає на фізичний, психічний та емоційний стан як матері, так і дитини.

Тутка сьогодні здивує вас і розповість, на що насправді здатне грудне годування — поїхали!

1. Ви справді худнете

грудне

Вироблення молока та годування дитини грудьми — досить складний процес для жіночого організму. На думку акушерів та гінекологів, під час нього спалюється до 500 калорій щодня. Тому не дивно, що після народження маляти молоді матусі зауважують, що втратили вагу: вони спалюють більше калорій, ніж споживають та спалюють кілограми без особливих на те старань.

2. Материнське тіло виробляє молоко, яке відрізняється за смаком та кольором

Запах та колір молочка залежить від того, чим харчується мама, — в цьому переконані науковці. І це — досить позитивний момент: так дитина краще звикає до різних смаків продуктів та уберігається від можливих майбутніх алергій при споживанні твердої їжі. До того ж грудне молоко не обов’язково завжди білого кольору — воно змінює колір від їжі, яку споживає жінка та наявні в ній вітаміни. Тож не дивуйтеся, якщо побачите його блакитного відтінку, зеленого або навіть рожевого.

3. Жіночий організм змінює структуру молока, щоб забезпечити потреби дитини

грудне

Дитина дуже швидко росте та потребує додаткових білків, мінералів та вітамінів відповідно до етапу свого розвитку. Тож спокійно назвемо грудне молоко “розумним”, адже воно змінює свою структуру, щоб забезпечити потреби дитини. І зміни можуть бути як щотижня, так і щомісяця.

4. Забезпечує організм стовбуровими клітинами

Організм дитини, яка щойно народилася, потребує від мами підтримки, щоб могти добре розвиватися. Грудне молоко — основне в цьому процесі, адже воно містить необхідні для життєдіяльності клітини чи по-іншому стовбурові клітини, які формують мозок, серце, нирки та кісткову тканину.

5. І дитина, і мама стають щасливішими

При грудному годуванні мозок і мами, і дитини виділяє окситоцин — гормон, що відповідає за щасливі емоції та безпеку. Він заспокоює маму, внормовує її рівень стресу.

Читайте також: Чому батьки-жителі холодних країн вкладають спати дітей на обідній сон надворі?

6. Знижується ймовірність розвитку раку та інших хвороб

У жінки, яка годує дитину грудьми, знижується ризик розвитку раку, зокрема раку грудей та яйцеклітини, як і інших захворювань — серця, післяродової депресії, вірогідність інфаркту. Чим довше мама годує малюка — тим довший в неї захист.

7. Від хвороб захищена також і дитина

грудне

На думку вчених, такі поширені дитячі хвороби, як захворювання вух, респіраторні хвороби, гастроентерологічні інфекції, зустрічаються рідше в тих діток, яких матусі годували своїм молоком. Адже останнє — цінне джерело захисту дитини з самого дитинства.

8. Підвищується рівень IQ дитини та її життєві сили

грудне

Грудне молоко робить новонароджену дитинку сильнішою. Як свідчать наукові досліди, чим більше малеча його споживає, особливо в перші 28 років після народження, тим більший чиниться позитивний вплив на розвиток головного мозку, що підвищує когнітивні та розумові здібності.

9. У жіночому молоці виробляється білок, необхідний для розвитку недоношених малюків

Матусі діток, народжених передчасно, виробляють в організмі молоко з високим вмістом білка. Саме ця речовина допомагає дитині вижити за межами материнського лона, — переконані науковці. А ще їх молоко багатше на цинк, залізо, кальцій та інші мінерали, необхідні для формування кісток та розвитку головного мозку, для запобігання захворювань та інфекцій.

10. Допомагає дитині набирати нормальну вагу

грудне

Грудне годування сприяє здоровому набору ваги та попередженню дитячого ожиріння. Науково підтверджено, що дітки, яких матусі годували грудьми, на 30% менш схильні до ризиків надмірної ваги. З кожним місяцем грудного вигодовування ризик знижується на 4%. Чому так відбувається? Вчені вважають, що саме з грудним молоком маля споживає значну кількість корисних бактерій, котрі впливають на розщеплення жиру.

11. Грудне годування — один зі способів збудувати тісний зв’язок з дитиною

грудне

І це справді так — науково підтверджено. І мама, і дитина відчувають тісний зв’язок та купаються у морі любові завдяки гормону окситоцину. Матір розвиває материнську чутливість, яка не проходить з роками. Вона вчиться швидше відповідати на потреби дитини, бути гнучкішою в поведінці та краще розуміти дитячі потреби. З іншого боку, дитина почувається більш бажаною та в безпеці.

12. Укріплюються кістки мами

грудне

Якщо ви переживаєте, що з молоком дитина висмокче з вашого організму увесь кальцій, то дарма. Вчені переконують, що під час вагітності та грудного вигодовування жіночий організм швидше засвоює кальцій, тож якщо вашій дитині вже 6 місяців, то кістки ваші стали твердішими, ніж були до вагітності. Користь настільки очевидна, що навіть знижується ризик остеопорозу.

А ви годували дітей грудьми? Чи плануєте годувати дітей? Як гадаєте, на скільки змінюється жіноче тіло в позитивному ключі після народження дитини? Розкажіть нам в коментарях.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
12 доказів того, що годування грудьми — суперсила