10+ звичних нам продуктів, які в супермаркеті краще оминати

Приємна атмосфера, яскраві упаковки та цінники зі знижками роблять супермаркет чи не ідеальним місцем для здійснення покупок. Але все це влаштовано лише для того, щоб заробляти на клієнтах. Не всі продукти відрізняються належною якістю, а деякі можуть і нашкодити організму. До того ж акції, які регулярно влаштовуються, часто бувають зовсім невигідними.

Ми в Тутка вважаємо, що до придбання їжі потрібно підходити з розумом. Тому сьогодні розберемося в тому, від яких товарів варто відмовитися заради економії грошей і здоров’я.

Особливу увагу варто приділяти способу зберігання і терміну придатності

продукти

  • Етикетку з датою фасування нарізаного сиру легко можуть переклеювати доти, поки продукт не втратить товарного вигляду. Найчастіше це відбувається з дорогими сирами, які гірше продаються. Краще попросити відрізати шматочок від великого шматка або розрізати нову головку.
  • Ретельніше треба обирати молочні продукти, віддаючи перевагу перевіреним маркам. Історія від логіста одного з торгових складів: «Зіткнувся зі справжнім дивом. Виробник винайшов машину часу і почав масове виробництво молока з майбутнього».
  • Поліетиленові пакети — це не найнадійніша упаковка. Щоб продукт зберігся, потрібно суворо дотримуватися термінів і температурного режиму. Користувач Pikabu зауважив кефір, який зберігали неправильно: «Відразу згадав. У дитинстві мене відправили в магазин за кефіром. Повертаюся я з такою ж упаковкою і з радісним криком заявляю: “Мамо, поглянь, тут навіть перелили! Я спеціально більше вибрав!”».

продукти

Читайте також: “Жінка, яка економить на собі, викликає у чоловіка єдине бажання – заощадити на ній”: чому жінкам категорично забороняється обмежувати себе

  • Працівники супермаркетів не рекомендують брати хліб у магазинній упаковці. «Деякі постачальники привозять буханки, які нам доводиться самостійно упаковувати. Робить це зазвичай прибиральниця, і, як правило, без рукавичок».
  • Уважніше потрібно придивлятися і до солодощів, які упаковують в магазині. Часом їх освіжають лише за рахунок нового цінника.

Деякі продукти можуть виявитися небезпечними для здоров’я

  • Фахівці не рекомендують брати мариноване м’ясо, бо в ньому безліч добавок і води. Співробітник м’ясного відділу поділився ще більш неприємним нюансом: «Практично завжди це — продукт з вичерпаним терміном придатності. А спеції додають, щоб заглушити аміачний запах». Таке м’ясо може піти і на фарш для котлет або для ковбас та інших «готових» товарів з асортименту супермаркетів.

продукти

  • В супермаркетах часто заводяться птахи, а часом з’являються навіть гризуни і коти. Навряд чи комусь захочеться купувати ваговий товар після перегляду таких кадрів.

продукти

  • Іноді фініки блискучі та липкі, бо їх відмочують в цукровому сиропі. Такі умови — справжній рай для бактерій. А курага буває яскраво-помаранчевою через додавання діоксиду сірки, який може викликати головний біль і першіння в горлі. Натуральний фінік матовий і тугий, а курага — темна, ближча до коричневого кольору.

  • Слабосолоний оселедець в пластиковій упаковці та червона ікра. Ці продукти зберігаються тільки в олії. Якщо її немає всередині упаковки або ж всередині банки (з ікрою), отже в продукт додали заборонений препарат — уротропін.

продукти

  • Майонез в пластиковій банці. Якщо стінки упаковки не досить товсті — через них може проникати кисень. Він вступає в реакцію з майонезом, той окислюється, втрачає колір, смак, швидше псується. І покупець ризикує придбати вже повністю зіпсований товар.

Варто зайвий раз вивчити склад

  • Улюблені всіма мармеладні ведмедики — це лише суміш цукру, крохмалю, лимонної кислоти та желатину. Як відомо, желатин роблять з відходів м’ясної промисловості: кісток, шкіри, хрящів, які перемелюють та кип’ятять.
  • Мюслі давно стали синонімом правильного харчування. Однак в магазинному варіанті міститься велика кількість цукру. Набагато дешевше та корисніше буде зробити мюслі самостійно, змішавши вівсяні пластівці, горіхи, ягоди і фрукти.

продукти

  • Багато людей знає, що в крабових паличках немає і сліду від крабів, але продовжують їх купувати. Експерти кажуть: «Крабові палички не мають нічого спільного ні з крабами, ні з рибою. І, попри низьку калорійність, продукт складається з вуглеводів і хімічних добавок».

Акції — це не завжди вигідно

  • Навіть якщо виробник робить знижку на свій товар, далеко не факт, що супермаркет її збереже.
  • Акції можуть бути не тим, чим здаються. Наприклад, на цьому фото крабові палички однієї марки і в однакових за розміром упаковках мають різну вартість. Варто зауважити, що вигода тут не на користь товару зі знижкою.
  • Жовті цінники приваблюють покупців і створюють відчуття вигідної покупки. Але часом це лише спосіб виділити конкретний товар серед безлічі інших, і не завжди жовтий цінник гарантує, що покупка буде для вас вигідна.

Але обман зустрічається не тільки в акціях

  • Варто остерігатися яскравих і ідеальних зовні овочів, оскільки часто вони нашпиговані хімікатами, що додають їм привабливого вигляду. Овочі, вирощені в природних умовах, мають більш тьмяний колір.
  • При купівлі овочів і фруктів варто дотримуватися одного правила: вибирати плоди, зібрані недавно і недалеко. Чим свіжіший плід, тим він корисніший, а чим ближче росте, тим менше необхідності в махінаціях зі збереження його товарного вигляду.

продукти

  • Назви «сирок» і «згущене молоко» маскують дешеві аналоги справжніх продуктів. Як правило, в інгредієнтах не буде нічого спільного ні з сиром, ні зі згущеним молоком.

продукти

  • Оцінити якість меду в запечатаному вигляді не зможуть і бджолярі. Навіть привабливий продукт може виявитися або з домішкою цукру, або після теплової обробки. Особливо фахівці радять уникати сурогатів: «крем-мед» або «медовий мус» – це лише кондитерський продукт.
  • В пакетах із замороженими продуктами часто льоду не менше, аніж овочів. В іншому ж овочі в замороженому вигляді так само корисні, як і свіжі. Але варто пам’ятати, що після 3 місяців зберігання вони починають втрачати вітаміни.

  • За словами доктора медичних наук і дієтолога Маріат Мухіної, краще вибирати кефір з жирністю 3,2%. Знежирений кефір не містить жирів, і жиророзчинні вітаміни, наприклад вітаміну D, при відсутності молекул жиру не засвоюються. А вітамін D необхідний для засвоєння кальцію.

Продукти, що містять цукрозамінники

продукти

  • Німецькі вчені заявляють, що хоч цукрозамінник і не провокує ризику онкологічних захворювань, але його вживання невиправдане — він не допомагає нормалізувати кількість цукру в крові та скинути зайву вагу.

А які продукти ви намагаєтеся не купувати або ретельніше вибирати в супермаркетах?

Фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
10+ звичних нам продуктів, які в супермаркеті краще оминати