10 звичайних речей, які можуть служити роками, якщо їх правильно прати

Кожен з нас хоч раз скаржився, що сучасний одяг — вже не той. Він швидко втрачає форму, рветься та вицвітає, і хоч-не-хоч, а приходиться викидати його у відро для сміття. Але, можливо, проблема не лише у якості речей? Бо часом ми самі припускаємося помилок при пранні улюблених предметів гардеробу й тим самим вкорочуємо їх життя.

Тутка розібрався, які ж речі ми іноді перемо неправильно, навіть не здогадуючись про це. Звичайно, перед пранням корисно уважно прочитати інструкцію на одязі. Але є й інші маленькі хитрощі. А в бонусі ми перевірили кілька методів виведення плям.

Футболки

одяг

Не варто прати футболку після того, як ви проходили в ній лиш один день. Це призводить до того, що одяг швидко вицвітає та розтягується. До речі, недавно винайшли футболки, які спокійно можна носити хоч кілька тижнів. Тканину просочують спеціальними оліями.

Найкраще підійде делікатний режим і температура в 30 °C. Щоб улюблені предмети одягу не зіпсувалися, не варто закидати їх в пральну машину разом з джинсовим одягом та будь-якими іншими грубими тканинами. Перед пранням футболки в машинці її варто вивернути навиворіт.

Джинси

Питання про те, як часто треба прати джинси, належить до категорії вічних. Хтось стверджує, що після 3-4 одягань, хтось вважає, що їх взагалі краще не прати. Насправді все залежить від тканини. Цупкий денім взагалі не дружить з пральною машиною. Такі вироби краще прати вручну та в холодній воді. Одяг з більш м’якої тканини можна освіжити частіше та використовувати для цього машинку. Але краще після 6-10 разів, коли ви їх носили.

Перед пранням одягу в пральній машинці його треба вивернути навиворіт і обов’язково застебнути блискавку. Ідеальний режим для деніму — делікатний. Холодна вода підійде краще, але якщо одяг занадто брудний, то можна обрати температуру 40 °C. Чим менше прального порошку ви додасте, тим краще.

Читайте також: Унікальний спосіб відбілювання кухонних рушників без прання та виварювання

Светри та блейзери

одяг

Такий одяг погано переносить прання у пральній машині. Навіть використання делікатних режимів може призвести до розтягування речей та утворення на них ковтунців. Особливо якщо ви звикли завантажувати барабан по максимуму. Тож для светрів і будь-якого одягу, що має у своєму складі шерсть, підійде старе добре ручне прання.

Для очищення речей та додання їм свіжості необов’язково терти їх 10-15 хвилин. Це лише погіршить стан виробів. Досить акуратно та м’яко зминати одяг хвилин 5-6, а потім промити чистою водою. Для відтискання використовується друшляк або рушник. Мокрий светр радимо розкласти на суху тканину, а потім викрутити.

Куртки з водовідштовхувальним покриттям

одяг

Прати речі зі спеціальним покриттям звичайними порошками не можна. Ці засоби руйнують водовідштовхувальний шар, і через 4-5 разів прання такий одяг втратить всі свої властивості. Перед процедурою варто промити секцію для прального порошку або запустити порожню машинку на повний цикл, щоби в ній не залишилося слідів звичайних мийних засобів чи пом’якшувача для білизни.

Одночасно можна прати максимум кілька курток на делікатному режимі. Щоб механічний вплив не завдав шкоди виробам, перед пранням всі блискавки треба защепити.

Вельветовий одяг

До початку прання варто з’ясувати, який матеріал переважає в складі тканини. Вельвет на базі з шовку та пральна машинка ніколи не дружать. Такий одяг здають в хімчистку.

Синтетичний вельвет перуть вручну в холодній або теплій воді. Можна використовувати пральну машину, але виключно на делікатному режимі. До початку процесу прання одяг очищують від пилюки мокрою щіткою.

Шкарпетки

одяг

Наше ставлення до прання шкарпеток — це кричуща несправедливість. Про ці бідні предмети гардеробу ніхто особливо не піклується. Тому вони зникають десь в надрах барабану, швидко рвуться та втрачають свій первинний вигляд.

Щоб вироби прожили довше та осиротілі екземпляри не довелося викидати, досить додержуватися декількох правил. Кожному члену сім’ї треба видати спеціальний мішечок для шкарпеток. Якщо такого немає, а купувати не хочеться, то підійдуть і старі колготки. У цьому ж мішку шкарпетки вирушать в машинку.

Прати шкарпетки краще при низьких температурах і на делікатному режимі, попередньо вивернувши їх навиворіт. Якщо шкарпетки занадто брудні, їх можна не закручувати в одну кульку, а скріпити прищіпками.

Кеди

одяг

У пральну машину можна класти лиш взуття, виготовлене з тканини. Вироби зі шкіри мити в машинці не можна. Їх рекомендують освіжити за допомогою спеціального розчину з оцту та холодної води, змішаних в рівних пропорціях. Потрібно змочити в цій рідині шматочок тканини та протерти ним взуття.

Кеди або кросівки не варто залишати в барабані на самоті: це буде погано і для них, і для машинки. Краще покласти до них кілька рушників. Перед процедурою треба зняти шнурки та вийняти устілки. Шнурки покладіть в спеціальний мішечок або стару наволочку. Устілки миються вручну в теплій мильній воді. Для дезінфекції можна використовувати будь-які мийні засоби, що містять ефірну олію сосни (не менше 80%). Кеди перуть на делікатному режимі в холодній воді.

Домашні капці

Ці предмети гардеробу рідко опиняються на вулиці, тому і бруднитися повинні менше. Деякі вироби можна випрати в машинці на делікатному режимі та в холодній воді. Але більшість з них потребує ніжного поводження. Домашнє взуття замочують у теплій воді, ретельно протирають, а потім кладуть сушитися на рушник. Викручувати їх не можна.

Якщо капці чисті, але почали «пахнути», можна влаштувати їм суху лазню. Для цього у взуття насипають соду та залишають на кілька годин. Потім капці треба очистити від порошку за допомогою порохотяга.

Ганчірочки

одяг

Ганчірки та килимки не варто прати з іншими речами. Інакше спори цвілі й мікроби легко можуть перекочувати на решту одягу. Після прання таких речей варто обробити пральну машину відбілювачем і запустити її порожньою на повний цикл. Якщо килимки все ж таки хочеться закинути в барабан разом з іншими предметами, їх потрібно попередньо прокип’ятити протягом 15 хвилин.

Ганчірочки з мікрофібри можна прати лише в холодній або теплій воді з м’якими мийними засобами. Кондиціонер для білизни використовувати не можна. Речі з бавовни прати з ними не рекомендується: мікрофібра буде чіплятися за ворс. Якщо ганчірки неприємно пахнуть, в барабан можна додати ложку оцту.

Подушки

одяг

Подушки краще прати як мінімум 2 рази на рік, крім латексних і таких, які зберігають форму. Такі вироби не можна навіть відпарювати, отож єдиний варіант — ретельно протирати всі плями та використовувати додаткову наволочку.

Пухові або поліестерові подушки можна прати в машинці на делікатному режимі. Гель для прання краще замінити порошком. Подушки закидають в барабан парами — для балансу.

Якщо як наповнювач подушки використовується гречка, то її заздалегідь пересипають в місткість та виставляють на сонце, де зерна сохнуть від бактерій. А наволочки перуть у холодній воді.

Бонус: кілька лайфхаків, які допоможуть вивести обридливі плями

одяг

  • Щоб вивести сліди губної помади з одягу можна скористатися піною для гоління. Її залишають на плямі на 10-15 хвилин.
  • Плями від чорнила виводяться за допомогою молока. Спочатку слід від ручки необхідно змочити водою.
  • Жовті розводи від поту на улюбленій футболці або сорочці страшенно дратують. Щоб вивести їх, досить приготувати суміш з соди, перекису водню та води (у рівних пропорціях). Потім пасту наносимо на пляму та залишаємо на пів години. Далі промиваємо річ у холодній або теплій воді та кладемо до машинки.
  • Плями від трави можна вивести лимонним соком.
  • Якщо одяг довго пролежав у шафі та тепер не дуже приємно пахне, досить просто замочити його в розчині з води та оцту (у співвідношенні 20:1), а потім прати як звично.
  • Сліди соєвого соусу з одягу можна вивести за допомогою цукру.

А у вас є якісь свої секрети прання?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 звичайних речей, які можуть служити роками, якщо їх правильно прати