10 речей, які повинні з’явитися на кухні в кожної ледачої господині

Кожна сучасна господиня хоч раз чула слова: «Навіщо тобі посудомийна машина? Завжди руками мили — і нічого страшного». Чомусь наявність в будинку корисних винаходів, що полегшують домашні клопоти, вважається проявом ліні. Але ми вважаємо, що це не лінь, а шанобливе ставлення до власного часу. Навіщо витрачати години на те, щоб навести лад в кухні після приготування вечері, якщо можна все спростити?

Тутка вирішив дізнатися, які корисні пристосування допоможуть господині проводити час на кухні з максимальним комфортом.

Бризковики для кухні

Під час приготування страв на стінку за плитою і стільницю неминуче потрапляють краплі олії або соусу. Відмивати це все непросто навіть зі столу, а стіну можна взагалі зіпсувати, якщо тільки ви завбачливо не зробили в кухонній зоні фартух з плитки. Але можна вчинити і ще простіше — придбати алюмінієві загородки та встановити їх навколо плити, поки ви щось готуєте. Вони багаторазові, й мити їх дуже легко. Такі бризковики врятують вас від зайвої роботи, а кухню — від плям.

Підставка під лопатку та кришку

Лопатку, якою ви помішуєте страву (або ложку, якщо ви готуєте суп), іноді нікуди подіти, поки вона не використовується. Покласти на стіл? Тоді вона залишить плями, які доведеться постійно витирати. Найчастіше ми ставимо поруч з плитою зайву тарілку, куди і кладемо лопатку. Але набагато менше місця займають спеціальна підставка: на одному її боці можна розмістити кришку, щоб жир з неї не стікав на стіл, а з іншого — лопатку.

Читайте також: Швець розповів, що робити, щоб взуття завжди виглядало, як нове

Підставка для телефону або планшету

кухні

Корисні пристосування на кухні допоможуть тримати телефон чи планшет без шкоди для його роботи. Ми часто користуємося телефоном: буває, що потрібно підглянути рецепт, засікти час або просто зайти в соцмережі, поки смажиться м’ясо. Щоб смартфон або планшет не заважав, але водночас завжди був під рукою, можна придбати спеціальну підставку.

Вбудована підставка під гаряче

кухні

Найчастіше, щоб поставити на щось розпечену сковорідку або каструлю, ми використовуємо звичайну обробну дошку. Це не дуже практично: її поверхня може швидше стати непридатною. Для того, щоб не турбуватися про те, куди поставити гаряче, придумали підставки, вбудовані прямо в стільницю: металеві або дерев’яні смужки, найчастіше розташовані поруч з плитою.

Захист від бризок на раковину

Взагалі, це ті ж самі бризковики, але на цей раз для раковини. Вони не дозволять краплям води летіти на стіни, стільницю і на вас. Кріпляться вони на присоски, їх легко знімати і мити.

Рейлінг-система для кухні

Підвісна система для зберігання, найчастіше виконана у вигляді довгої труби з гачками на ній, називається рейлінгом. Згодом з’явилися і більш зручні її форми, наприклад гачки на присосках, що обертаються. У маленькій кухні не завжди є місце для довгої труби, а ось такі гачки можна помістити під кухонну шафу. У деяких таких системах є магнітна дошка для ножів, в декотрих передбачені полички для спецій — в загальному, все обмежується тільки фантазією виробника і розмірами вашої кухні.

Вішалка для кухонних рушників

кухні

Кухонні шафки найчастіше оснащені такими ручками, куди не повісиш рушник. Багато господинь вішають їх на ручку духовки, та це теж не дуже зручно, особливо коли потрібно відчинити духовку. Невеликі вішалки, які кріпляться на дверцята стільниць, дозволять розмістити рушники там, де це буде зручно вам.

Силіконові ручки-тримачі для пакетів

Найменш приємний момент в придбанні продуктів — коли приходиться нести додому важкі пакети. Ручки постійно впиваються в пальці, і відчуття, м’яко кажучи, некомфортні. Такі силіконові корисні пристосування можна начепити на пластикові ручки, і носити пакети з магазину стане набагато зручніше. З багаторазовими тканинними шоперами, до речі, теж працює.

Підставка для губки

кухні

У таких пластикових відкритих підставках, які трохи нагадують мильниці, губка буде швидше сохнути. До того ж у неї буде власне місце, і вам не доведеться класти її на край раковини щоразу після того, як помиєте посуд.

Тримач для сміттєвого пакету

кухні

Коли ми готуємо їжу, в процесі завжди накопичуються якісь дрібні відходи, наприклад обрізки овочів. Щоб не бігати щоразу до сміттєвого відра, використовуйте спеціальний утримувач для пакета, який можна прикріпити прямо під обробною дошкою. Всі обрізки можна викидати в цей пакет, а потім просто викинути його до загальних відходів.

А у вас є надійний спосіб спростити собі повсякденні завдання на кухні? Напевно ми забули про щось згадати.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 речей, які повинні з’явитися на кухні в кожної ледачої господині