10 правил виховання, завдяки яким діти стають геніями

Усі батьки мріють виховати з дитини генія. Однак при всьому різноманітті методичних посібників з виховання дітей, точної інструкції для вундеркіндів не створив поки що ніхто.

Проте є батьки, які не читають тематичних форумів і педагогічних книг, але їх діти дуже часто стають геніальними. Тутка вирішив з’ясувати, в чому таємниця цих сімей і склав список їх особливостей.

1. Заохочення до самостійності

батьки

У звичайних сім’ях впевнені, що дитині забезпечений успіх, якщо вкласти в її голову розуміння «Я можу все». Але набагато важливіше вкласти в голову дитини істину «Я можу все сама».

Завдяки такому типу мислення дитина буде знати, що вона не просто йде в майбутнє, а будує його.

2. Добрий початок — половина діла

батьки

А шлях до цієї самостійності пролягає через те, що їх дитячі починання леліють і дбайливо зберігаються. Якщо дитина за щось взялася, скільки б її не було років, батьки її підтримують і підбадьорюють.

Якщо щось не виходить, старші родичі нагадують: добрий початок — половина діла, серденько.

3. Довіра — найкраща похвала

батьки

Як леліяти та заохочувати до починань? Не цукеркою ж дитину за здобутки нагороджувати.

Варто пам’ятати, що для дитини, яка робить перші кроки в якомусь починанні, найцінніша похвала — довіра. Якщо малюкові починають беззастережно довіряти якусь справу, отже він достатньо в цьому досяг успіху.

Читайте також: 8 французьких правил виховання, які варто взяти собі на озброєння

4. Зовнішнє — не головне

батьки

Ще одна важлива відмінність полягає в тому, що майбутніх геніїв ніколи не зациклюють на зовнішньому.

Річ у тому, що утримання дитини в ідеально чистому вигляді — заняття, що забирає дуже багато сил і в матері, і у її чада. Насправді на думку мудрих мам, жодної користі для розвитку особистості чистий одяг не має. До того ж дітям абсолютно начхати, як вони виглядають.

5. Прийняття неохайності

батьки

Навколо дітей теж часто панує хаос, який нікого з мудрих батьків не гніватиме. Тут розуміють: діти неохайні та поруч з ними завжди щось падає, розливається, перевертається і брудниться.

Тому замість того, щоб зациклити дітей на чистоті, їм дозволяють жити в комфортних умовах, поступово розповідаючи про користь порядку.

6. Батарейки мусять сідати

Однак наймудріші батьки знають, що дитина має вихлюпнути всю свою невгамовну енергію в дитинстві. Після цього, у дорослому житті їй стане легше бути наполегливою в якомусь одному починанні.

7. Розумна свобода

виховання

Звичайні батьки під час прогулянки часто кричать дітям «Не лізь», «Не чіпай», «Заспокойся».

Можливо, геніям в дитинстві справді було занадто багато дозволено. Однак є межі, за які не можна виходити навіть такій дитині й стосуються вони поваги до старших.

Навіть якщо ви вирішили не сварити дитину та заохочувати всі її починання, у разі образи старшого родича треба бути жорстким, щоб окреслити рамки дитячої свободи самовираження.

8. Тато — головний, а мама — разом з ним

виховання

Повагу до старших потрібно прищеплювати якомога раніше. Діти мусять бачити, що на першому місці в сім’ї — тато з мамою і все, що вони роблять.

Так нащадки не будуть у майбутньому висіти на батьках з криками «зроби» і «хочу», а будуть намагатися всього добитися самостійно.

9. Дитячий самоконтроль існує

виховання

Замість карати дитину обмеженнями й заборонами, краще створити правила, які обіцяють нащадку якусь винагороду за правильні вчинки.

Якщо дитина не живе у вузьких рамках заборон і покарань, вона вчиться коригувати поведінку заради свого ж блага.

10. Ніщо не залишається непоміченим

виховання

Сучасні психологи радять не хвалити дитину за кожну каракулю, стимулюючи її таким чином до розвитку. Однак батьки майбутніх геніїв впевнені, що варто заохочувати будь-які звершення.

Навіть якщо такій мамі її чадо принесе незрозумілу мазанину на шматку аркуша паперу, вона знайде в картині плюси та, що важливо, похвалиться цим твором перед іншими родичами.

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
10 правил виховання, завдяки яким діти стають геніями
5 вправ для шиї: Нормалізують тиск і звільняють від затискачів