10 порад, які багаті люди дають бідним, а самі їх ігнорують

На теренах Інтернету можна знайти поради від багатіїв щодо того, як вилізти з фінансової ями. Багаті люди (мільярдери і мільйонери) видають книги, проводять лекції і дають інтерв’ю, до яких ми уважно прислухаємося, сподіваючись знайти рецепт безбідного життя. Однак деякі з цих лайфхаків виявляються непотрібними.

Тутка дізнався, які рекомендації від багатих людей є найбільш шкідливими.

1. Багаті люди вибирають дружин/чоловіків за особливим принципом і намагаються не розлучатися

Багаті люди
Фото: stockvault.net

Принаймні, так пишуть автори статей про те, як стати мільйонером. Однак експерт Financial Times зауважив, що 40% супербагатих людей зі списку Forbes розлучені, а інші одружуються і розходяться по декілька разів. І тільки одиниці на зразок Білла Гейтса живуть з обранцями 20 і більше років.

Психологи кажуть, що успішні чоловіки вибирають дружину зі свого оточення: спадкоємицю заможних батьків, бізнес-леді або жінку з науковим ступенем. Багаті жінки обирають або взагалі не вступати у шлюб, або шукають партнера з рівнозначними прибутками. Однак ніякого особливого принципу немає: багаті створюють сім’ї в рамках свого соціального середовища.

Читайте також: Ангедонія — невміння отримувати задоволення сьогодні

Ну а шлюбні стосунки мільярдерів можна пояснити тим, що розлучатися їм дуже дорого. Наприклад, засновник Amazon Джеффрі Безос припинив бути найбагатшою людиною світу після розлучення з дружиною: йому довелося заплатити $ 38 млрд на витрати з судового процесу.

2. Уміння спілкуватися з довколишніми — одна з головних навичок успішних людей

Багаті люди

Згідно з дослідженнями, багаті приділяють мало уваги людям, котрі оточують їх (щоправда, несвідомо). А після декількох тестів з’ясувалося, що успішні люди гірше зчитують емоції та менше переживають за бідніших.

Мільйонери насправді живуть у своєму світі та не дуже прагнуть виходити за його рамки. Вони спілкуються тільки з цікавими людьми і не будуть упадати за тим, хто їм не потрібен.

3. Треба економити кожну копійку, а потім відкладати гроші на банківський рахунок

Поради від багатіїв торкаються і сфери заощаджень. Однак думки тут суперечливі. Для людей, чиє фінансове становище нестабільне, банківський вклад здається гарною ідеєю. Однак багаті люди не тримають на рахунках великі суми грошей. Мільйонери змушують свої гроші працювати: вони роблять інвестиції у фондовий ринок, нерухомість або стартапи.

Банки, звичайно, дадуть вам невеликий відсоток за вкладом, але інфляція й податки через рік-другий просто з’їдять прибутки. Тому, коли ви чуєте, що у Біла Гейтса є $ 103 млрд, це не означає, що гроші лежать у нього в сейфі за броньованими дверима. Це означає, що у нього є активи на таку суму — акції та нерухомість, наприклад.

Фінансові експерти радять створити подушку безпеки, а потім вже інвестувати. Подушка безпеки — це така сума, якої вам вистачить на оплату комунальних послуг, іпотеки, страховки та інших рахунків протягом пів року.

4. Припиніть купувати готову каву в скляночках

Багаті люди

Чи можна розбагатіти або принаймні заощадити, відмовившись від готової кави в кав’ярнях? Ця ідея здається привабливою просто тому, що не потрібно докладати особливих зусиль: припиніть купувати напій, що бадьорить, і все.

Навіть якщо ви кожного дня будете відмовлятися від кави, то інфляція й зростання цін все одно поглинуть ваші заощадження. Звичайно, багаті люди економлять, але вони відмовляються не від єдиної чашки кави на день, а від ще однієї машини, наприклад.

5. Університет лише заважає успіху: всі мільярдери кидали навчання й досягли висот самотужки

Багаті люди

Стів Джобс, Білл Гейтс, Марк Цукерберг та інші ультрабагаті люди кинули коледж і зайнялися бізнесом. Здається, що залишити навчання заради роботи — ідеальний шлях у мільйонери. Однак це зовсім не так.

У списку найбагатших бізнесменів Forbes тільки 16% не отримали диплом про закінчення вишу. Велика частина успішних людей (керівники бізнесу, знаменитості, журналісти) все-таки мають вищу освіту. Статистика підтверджує останнє речення: чим краща ваша освіта, тим вищі заробітки. Ну а як же знамениті «недоучки» Цукерберг, Гейтс і Джобс?

Коли ми віримо в те, що можна стати мільйонером, кинувши коледж, школу або університет, ми здійснюємо систематичну помилку: робимо висновки на основі даних, які описують ситуацію з одного боку. З мільйонів осіб, які навчаються в коледжах, 30% першокурсників залишать навчання у перші семестри, і тільки одиниці з них стануть мільйонерами. Просто про цілу армію бідолах не напишуть в газетах і не знімуть кіно.

6. Поводьтеся так, ніби ви вже багаті

Взагалі такі поради від багатіїв здаються найлегшими: купи дорогий годинник, сідай на новий автомобіль, заведи знайомства в середовищі впливових людей, і сам не помітиш, як станеш одним з них.

Але такий спосіб життя вимагає чималих витрат, які звичайній людині не по кишені. Та й вкладення можуть не окупитися. Мільйонер Грант Кардон пише: «У мене не було ні розкішних годинників, ні дорогої машини, поки я не почав отримувати великий і стабільний дохід». Грант їздив на скромній Toyota Corolla навіть тоді, коли міг дозволити собі десять таких машин.

7. Треба погасити всі кредити і більше не вплутуватися в борги

Мільйонери не бояться брати кредити. Але якщо для бідних кредит — це спосіб залатати діру в бюджеті, то для багатьох це фінансовий інструмент. Успішна людина не зважиться позичити гроші у банку, щоб купити нову модель смартфону, телевізор з великою діагоналлю або поїхати у відпустку.

Багаті люди беруть кредити, щоб заробити ще більше грошей. Якщо бізнесмену приходить в голову чудова ідея для стартапу, а грошей немає, то він візьме їх в банку. До речі, деякі фінансові консультанти вважають, що іпотечний кредит — це теж корисне фінансове вкладення, адже у вас залишиться актив — квартира або будинок.

Якщо ви хочете взяти кредит на покупку смартфону, «тому що він класний», – це неправильне рішення з точки зору фінансової грамотності. Однак якщо телефон вам потрібен для справ і допоможе заробити більше, ніж ви витратили, то це вже грамотне вкладення.

8. Іди до своєї мрії, ризикуй і не дозволяй страху перемогти

Багаті люди

Будь-який мотиваційний спікер скаже вам, що страх заважає стати мільйонером. А для того, щоб розбагатіти, треба ризикувати. Людина, яка не боїться робити ризиковані інвестиції, може чудово на них заробити. Однак ця порада годиться тільки для людей з величезним достатком.

Мільярдер може дозволити собі втратити мільйони, а для звичайної людини такий ризик загрожує втратою житла, боргами і судами. Фінансові експерти радять не ризикувати без причини через небезпеку потрапити на шахраїв.

9. Всі мільярдери і генії прокидаються вдосвіта

Багаті люди

Вважається, що люди, які прокидаються і починають працювати до сходу сонця, більш продуктивні. Наприклад, колишній гендиректор Pepsi, нинішній керівник Apple та інші успішні люди прокидаються о 4 годині ранку. Звичайним людям хочеться думати, що в цьому і полягає секрет успіху.

На жаль, ранній підйом не зробить з вас мільйонера, як чорна водолазка Стіва Джобса не є причиною його перемог. Підйом о 4-5-6 годинах ранку працює на вас, тільки якщо ви звикли вдосвіта вставати.

Дослідження, проведене в Гарварді, стверджує: неважливо, сова ви чи жайворонок, головне — дотримуватися графіку сну. Ви можете сісти за роботу як о 5 годині ранку, так і о першій годині дня: якщо ви виспалися, ви будете більш продуктивними. А якщо ви регулярно недосипаєте, то ніякий ранній підйом не допоможе заробити мільйони.

Наприклад, мультимільярдер Воррен Баффетт каже, що спить по 8 годин за ніч і не збирається вставати раніше, щоб вийти на роботу.

10. Ви можете всього домогтися самостійно, без мамусь, татусів і кредитів

Багаті люди

Бернар Арно (зліва) і Воррен Баффетт (праворуч)

Селфмейд-мільйонери — це люди, які самі досягли величезних статків. У списках Forbes таких більш ніж половина. Однак укладачі списку злегка лукавлять: історії багатьох далекі від казок. Вони не піднімалися з самих глибин соціального дна, а народилися зі срібною ложкою в роті. У багатьох селфмейд-мільйонерів є багаті батьки, впливові покровителі та широкі зв’язки.

Наприклад, батьки найбагатшої людини в світі Бернара Арно — промисловці, а батько Воррена Баффета — впливовий політик. Прадід Білла Гейтса був мером і сенатором, дідусь очолював Національний банк, а батько служив корпоративним адвокатом.

Деякі успішні люди не розуміють, що вони насправді добре забезпечені з дитячих років і звикли бути багатими.

А ви читаєте поради успішних людей чи ставитеся до них скептично?

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 порад, які багаті люди дають бідним, а самі їх ігнорують