10 помилок про домашніх тварин, в які багато людей вірило досить багато часу

Статистика свідчить, що 57% людей у ​​всьому світі має домашніх тварин. І господарі, безумовно, намагаються оточити своїх улюбленців любов’ю і турботою. Однак всі ми люди й іноді припускаємося помилок в спільному житті з нашими відданими друзями, спираючись на помилкові переконання.

Тутка зібрав 10 поширених міфів про вихованців і сьогодні готовий їх розвіяти.

Міф №1: Теплий ніс у собаки сигналізує про проблеми зі здоров’ям

Насправді немає певних підтверджень того, що по носі собаки можна визначити, чи він здоровий. Зміна температури тіла пов’язана з багатьма факторами: перегрівання, генетичні особливості або навіть незначні добові коливання температури, які заведено вважати нормою.

Якщо вам здається, що ваш вихованець захворів, ветеринари рекомендують звернути увагу на те, як він себе поводить, їсть, п’є і ходить в туалет. І звичайно, придбати спеціальний термометр для тварин.

Міф №2: Літні собаки не здатні розучувати команди

Собаки піддаються муштруванню в будь-якому віці у терплячих господарів при частих тренуваннях і належній мотивації.

Можливо, ви вже чули про собаку на кличку Чейзер, якого називали найрозумнішим у світі. Навіть в похилому віці пес старанно розучував нові трюки.

Читайте також: 20+ ветеринарів розповіли про помилки, яких припускаються навіть ті, хто дуже любить своїх вихованців

Міф №3: Вихованця можна годувати їжею зі столу

тварин

Такі продукти, як м’ясо, фрукти й тушковані або дрібно нарізані овочі, дійсно абсолютно нешкідливі для вашого улюбленця та можуть входити в його щоденний раціон. Ні в якому разі не можна давати калорійну їжу з високим вмістом жирів і цукру.

Більш того, не всі продукти однаково корисні як людям, так і тваринам: виноград, камінчик та шкірка авокадо, цибуля і часник, наприклад, можуть нашкодити здоров’ю вашого улюбленця.

Міф №4: Повторна вакцинація собак і кішок необхідна завжди

Вакцинацію проводити важливо і потрібно. Але однієї дози деяких вакцин може бути досить для ефективного захисту організму. Дослідження показують, що одноразова вакцинація проти парвовірусного ентериту та чуми забезпечує тривалий імунітет — від 7 років до кінця життя.

За допомогою аналізу крові можна перевірити, чи достатньо у вихованця антитіл, щоб протистояти інфекціям. Тому, якщо ваш ветеринар наполягає на ревакцинації, попросіть спочатку зробити забір крові.

Міф №5: Слина тварин прискорює загоєння ран

тварин

Ретельно вилизуючи рану, тварина не прискорює, а навпаки сповільнює загоєння. Ситуація може посилитися тим, що з’явиться подразнення або собака занесе інфекцію.

Фахівці радять обробляти рану знезаражувальним спреєм або розчином, але якщо рана глибока, вихованця обов’язково відвести до ветеринара.

Міф №6: Риби можуть спокійно плавати в круглих акваріумах

Попри моду на популярність круглих акваріумів, особливо серед господарів золотих рибок, вони прирікають тваринок на сумне існування. Об’єм таких акваріумів зазвичай невеликий, а отже, вони вміщують малу кількість води, спричинюючи дискомфорт маленьким істотам. Крім того, крихітні резервуари НЕ насичуються киснем повною мірою, що негативно впливає на самопочуття їхніх мешканців.

Якщо ваш вибір зупинився на рибах, придивіться до просторого акваріума квадратної або прямокутної форми.

Міф №7: Будь-який папуга може навчитися розмовляти

тварин

У той час як більшість папуг дійсно можна «розговорити», деякі їх співбрати обирають мовчазне життя. Якщо у вас є папуга і ви збилися з рахунку, скільки разів намагалися навчити його розмовляти, швидше за все ви є власником одного з тих самих мовчунів. Тому перед придбанням пташки важливо перевірити, чи є у неї схильність до розмови. Деякі пташки здатні вивчити та запам’ятати лише кілька слів, а інші розмовляють без угаву цілими днями, вихваляючись великим словниковим запасом.

Міф №8: Зміна раціону негативно позначається на роботі кишківника

тварин

Уявіть, що починаючи з нинішнього дня вам доведеться їсти одне й те саме три рази в день до кінця життя. Зраділи б ви такій перспективі? Підозрюємо, що відповідь буде “ні”. Те ж саме стосується і наших пухнастих друзів. Різноманітний раціон високої якості позитивно впливає на здоров’я тварини та забезпечує організм необхідними поживними речовинами.

Більш того, ветеринари попереджають, що одноманітне меню збільшує ймовірність розвитку харчової алергії.

Міф №9: Котикам необхідно пити молоко

Всупереч поширеній думці, давати кішкам коров’яче молоко не дуже корисно. Воно може викликати блювоту, діарею та інші проблеми з кишківником. Крім того, ветеринари стверджують, що кількість калорій, казеїну і лактози в молоці перевищує рекомендовану добову норму.

Міф №10: Спати зі своїм вихованцем небезпечно

тварин

Якщо ви та ваш улюбленець здорові, спати з ним в одному ліжку абсолютно безпечно. Крім того, дослідження свідчать, що така звичка сприятливо впливає на господарів, а також допомагає розслабитися.

Це не призводить до поведінкових проблем у тварини, а отже, боятися нема чого.

А в які помилки вірили ви? Чи знаєте ви ще якісь міфи, пов’язані з доглядом за тваринами та їх вихованням? Поділіться з нами своєю думкою в коментарях.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 помилок про домашніх тварин, в які багато людей вірило досить багато часу