10 ознак того, що вас виховали батьки-нарциси

Якщо ви нерішучі, часто копаєтеся у своїх хибах та маєте низьку самооцінку, це може свідчити про те, що вас виховали батьки-нарциси. Такі дорослі — втілення тотального контролю, вони люблять звинувачувати у своїх помилках усіх та кожного, лають дитину, якщо та не виправдовує їх очікувань.

Тутка вважає, що варто підняти тему про такі ознаки, і якщо ви зрозумієте, що вас виховали нарцисичні тато й мама, вам легше буде розв’язати наявні внутрішні конфлікти.

1. Вам ніколи не скажуть, що ви хоч щось робите добре

Нарциси вважають себе найпотрібнішими та найкращими людьми у світі. І свою дитину вони також бажають бачити такою ж ідеальною, щоб і в очах інших людей вона була най-най. Якщо ви поводите себе так, як від вас хоче тато чи мама, ви заслужите їх любов та схвалення лише тоді, коли будете відповідати їх очікуванням.

Ви застрягнете у нескінченному круговороті спроб заслужити їх прихильність, будете намагатися робити те, чого хочуть вони, і так ви постійно будете почуватися неповноцінними, адже їх любов буде умовною, тоді як справжня батьківська любов — безумовна.

Можливо, батьки постійно вас критикували, бо ви не могли постійно робите те, чого вони від вас вимагали. А може ви й робили, та вони все одно були незадоволені результатом чи реакцією інших людей. Оте відчуття, що ви завжди робите все погано, в дорослому житті переходить на інші стосунки та знижує вашу самооцінку.

2. Ви боїтеся голосно висловлювати свої думки

батьки

Якщо ваша думка не збігалася з переконанням ваших батьків, вірогідно, що її зустрічали критикою, агресією та навіть покаранням. Будь-яке ваше невдоволення батьками буде супроводжуватися ще більшою злобою з їхнього боку. І в дорослому житті вам буде дуже складно висловлювати свою думку та співдіяти з іншими людьми.

3. Ви можете мати важкі стосунки

Ви можете зауважити, що знаходитеся у важких, а то й токсичних стосунках. До прикладу, тому, що нарцисичні батьки часто контролюють своїх дітей та не визнають їх особистих кордонів, ви й самі можете колись опинитися у співзалежних стосунках. А навіть і побачити, що також живете чи зустрічаєтеся з нарцисом, адже так важко обрати інший тип людини, якщо схожа домінувала у всьому вашому дитинстві.

Читайте також: 15+ тривожних дзвіночків, які волають про те, що в людини знижена самооцінка

4. Ви можете відчути труднощі з незалежністю

батьки

Нарциси-батьки обожнюють контролювати своїх дітей. Вони вимагають від своїх чад робити речі саме так, як вкажуть вони, адже вважають свою думку єдино правильною. Так вони все вирішують за вас, і коли ви подорослішаєте, вам буде дуже складно думати своєю головою та самотужки справлятися з проблемами. А нарцисичні батьки та не бажають вашої незалежності від себе, адже таким чином вони втратять людину, якою маніпулюють та одержують любов і похвалу.

5. Ви навіть не зможете себе ідентифікувати

батьки

Ви можете з сумнівом відповісти на запитання, що любите та чого хочете в житті. Чому? Бо в дитинстві вам не давали можливості це зрозуміти. Ви не могли бути собою, адже ваші батьки вже вирішили це за вас.

6. У вас можуть спостерігатися тривожні напади

батьки

Дитиною, вам було тривожно поруч з батьками. Ви геть зі шкіри пнулися, щоб виконати усе, чого ті від вас хотіли — в іншому випадку вас би вилаяли чи навіть покарали. Оця тривожність може довгий час супроводжувати вас по житті та переноситися на інші стосунки.

7. У вас можуть розвиватися нездорові звички

батьки

Коли ви не одержуєте любові від батьків, то починаєте шукати її деінде. Тож не дивно, що в дитинстві та в дорослому житті ви ризикуєте страждати компульсивними розладами, як от, до прикладу, переїданням чи необміркованим шопінгом. Ці “замінники” любові лише тимчасово дарують задоволення.

8. Ви любите підлещуватися до людей

батьки

Тому, що в дитинстві ви завжди намагалися догодити батькам, в дорослому ви будете намагатися вгодити іншим людям. Ви забуваєте про себе та можете навіть подумати, що ваші бажання не такі важливі, як бажання інших. Ви можете боятися розчарувати друзів чи колег та всіляко намагатиметеся підлаштуватися під них.

9. Ви завжди себе картаєте

Батьки застосовували почуття провини, щоб маніпулювати вами та змушувати робити те, чого хочуть вони. Батьки-нарциси ніколи не дозволять вам сказати, що самі робили щось зле, тим самим підтверджуючи вашу недосконалість. Тож ви будете винні навіть за те, що вчинили вони, навіть у тому, що ви недостатньо цінували їх як батьків.

Тому дитиною, ви часто картали себе за все, бо хотіли мати з батьками гарні стосунки, не хотіли їх засмутити. І в дорослому житті ви далі будете себе звинувачувати, навіть якщо нічого поганого ви не зробили.

10. Вам може бути важко встановити свої кордони

батьки

Вірогідно, в дитинстві ніколи не цінувалися ваші приватність та незалежність. Батьки контролювали кожен аспект вашого життя. І якщо в дитинстві це для вас було нормально, то в дорослому віці ви можете зауважити, що вам важко будувати стосунки та встановлювати свої кордони.

Чи впізнаєте ви себе або інших людей в таких ситуаціях? Що можете порадити людям, яких виховали батьки-нарциси?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 ознак того, що вас виховали батьки-нарциси