10 невибагливих рослин, які стануть окрасою вашою саду

Деякі люди сприймають садівництво не як приємне заняття, а як засіб покращення свого добробуту, здоров’я та гарного самопочуття. На щастя, нам відомі рослини, які не передбачають ретельний догляд за собою та навіть садівник-новачок з ними впорається.

Тутка відшукав такі варіанти, які надихнуть кожного зробити свій сад неповторним.

1. Колеус

догляд

Колеус люблять садити у садах за його різнобарвність, легкість у догляді. Види рослини з темним листям полюбляють багато сонця, а зі світлішим – навпаки. Цікаво те, що листя колеуса залишається кольоровим навіть тоді, коли його цвіт зів’яв.

  • Догляд: Квіти применшують декоративну цінність вазону, тому зріжте їх одразу після розпускання. Колеус чудово почувається у звичайних горщиках для вазонів, навіть у висячих, та врахуйте, що поливати його доведеться часто. Найкраще росте на непрямому сонячному промінні, з добре зволоженим ґрунтом.

2. Ромашка

Можливо, ромашку і вважають польовою рослиною, та вона прекрасно оздоблює наші сади. Росте майже на всіх видах ґрунту, навіть на дуже кам’яних.

  • Догляд: Навесні, влітку та восени обожнює пряме сонячне проміння, непряме – взимку. Забезпечте рослині оптимальну температуру для росту та час від часу перевіряйте ґрунт: якщо він сухий – варто одразу його полити.

3. Хоста

догляд

Хоста прикрашає собою похмурі місцини, додає кольорів вашому саду. Росте навіть на маленьких територіях.

  • Догляд: Уникайте цілоденного сонця, види з жовтим листям люблять сонце, а ті, які мають синє, зелене та блакитне листя – ні.

Читайте також: 10+ невибагливих кімнатних рослин, які не потребують особливого догляду

4. Петунії

догляд

Один з найкращих способів прикрасити садок: петунія славиться різними формами й кольорами, відтінками й видами. Квітки також варіюють від форм до кольорів.

  • Догляд: Петунії, особливо сучасні види, дуже невибагливі в догляді. Радимо посадити її на прямому сонці, на ґрунті чи субстраті з гарним дренажем, багатим на органічні мінерали.

5. Герань

Садова герань часто використовується в декоруванні садів. За кольорами бувають помаранчевими, рожевими, червоними, білими, як і двоколірними та з подвійними пелюстками. А ще й гарно пахнуть.

  • Догляд: Герань, висаджену надворі у горщиках, залишають на відкритому сонці. Стежте за ґрунтом, щоб він не пересихав, підтримуйте його постійну вологість, та щоб це не було надміру.

6. М’ята

догляд

Ідеально підходить для краси садка: вона і за здоров’я дбатиме, і комах-паразитів буде відлякувати.

  • Догляд: Любить землю, збагачену мінеральними чи природними добривами. А також щедре зрошення: доторкніться рукою до ґрунту і зрозумієте, чи хоче рослина пити.

7. Півонія

Якщо бажаєте кольору та краси – півонія найкраще впорається з цим завданням, бо цвіте квітка від весни до раннього літа.

  • Догляд: Витривала рослина, що виживає навіть за низьких температур. Любить багато сонця, вологість ґрунту та гарну циркуляцію повітря. На стадії висаджування треба підв’язати рослину. Півонія не цвіте перший рік після висаджування – для цього треба зачекати навіть до 3 років.

8. Очиток їдкий

догляд

Очиток їдкий – рослина, яка здатна рости навіть на камені. Поєднують із темно листовими рослинами, використовують для того, щоб прикрасити камені й стіни.

  • Догляд: Росте на прямому сонці й при частковому освітленні. Залежно від кількості сонячного проміння варіюється і колір його листя (чим більше сонця – ти більш листочки стають позолоченого кольору). Любить суху землю та мало води.

9. Нарциси

Нарциси зростають у місцинах, де багато сонечка та добре зволожена земля. Проростають, якщо земля утримує в собі достатньо вологи. В садках ними обсаджують бордюри й доріжки. Дуже невибагливі практично до будь-яких кліматичних умов.

  • Догляд: Щоб цвісти на них завжди мусить світити сонце. Часте поливання обов’язкове, Якщо рослина відцвіла, не зрізайте листя – залиште рослину отак зимувати, адже листя, яке перегниває, забезпечує кореневище достатньою кількістю поживних речовин для наступного життєвого циклу.

10. Агапантус

Більше відомий, як африканська лілія чи лілія Нілу, агапантус треба висадити в родючу, добре зволожену землю, любить кислотні ґрунти, обов’язково висаджувати навесні при температурі ґрунту щонайменше 10 °C.

  • Догляд: Агапантус обожнює сонце, якщо висаджений в горщик – кращої окраси для саду ви не знайдете. Потребує регулярного зрошення, та не занадто щедрого.

А ви любите види рослин з пишним листям, які прикрасять сад і оселю? Розкажіть нам, яка ваша улюблена рослина і чому?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 невибагливих рослин, які стануть окрасою вашою саду