10 неймовірних особливостей людського тіла, щодо яких вчені лише чухають потилицю

Розпочнімо з того, що дитинка в утробі має здатність вилікувати свою маму та завершимо фактом, що людський мозок може продукувати енергію, достатню для показу 3-годинного відео. Вони дещо збивають з пантелику вчених, та стають прекрасною нагодою почати більше цінувати своє тіло.

Тутка захотів знайти докази того, що наше тіло — тіло супергероя, і результати пошуків нас не розчарували. Зрештою, ми всі такі суперсильні, хоча не знали про це до цього.

1. Людський мозок продукує достатньо енергії, щоб загорілася невеличка електрична лампочка

мозок

В мозку міститься до 100 мільярдів клітин — нейронів. Коли ми рухаємося, дивимося, думаємо, мріємо чи сміємося, через них по нервових шляхах проходять сигнали та імпульси. Тож навіть якщо один нейрон виробляє досить незначну кількість енергії, вони спільно здатні виробити досить енергії, щоб запалити маленьку електричну лампочку.

2. Запах може пробудити спогади з минулого

Коли ми вдихаємо аромат, який пов’язаний з чимось пам’ятним з минулого, найперше ми пригадуємо почуття та емоції, які тягнуться ще віддавна, а потім приходять спогади. Ми іноді навіть не зможемо конкретно пригадати подію чи ситуацію, але відчуття — неминуче.

Це вміння пояснюється еволюцією. В мозку є зона, яка сигналізує нам, що щось наближається, як от через запах. В минулому ця навичка мала неймовірне значення для виживання.

3. Ми здатні підняти 50-кілограмову людину, але 50-кілограмовий камінь — ні

Підняти “живу вагу” легше, бо людина підлаштовується під силу тяжіння та рівномірно розподіляє свою вагу. Якщо вона ще й обіймає вас руками — підняти її стає ще легше. Коли ми підіймаємо предмет, наприклад, камінь, останній не може рівномірно розподіляти вагу та підлаштовуватися до сили гравітації. Його тягне до землі сила тяжіння, тож і підняти предмет стає важче.

Читайте також: 11 дивацтв людини, над якими вченим прийшлося добряче помізкувати

4. Під час вагітності жінка справді стає більш забудькуватою, і вислів “коротка пам’ять вагітної” стає справедливим

мозок

Вчені довели, що вираз “коротка пам’ять вагітної” — це не просто вислів та означення того стану, який переживає вагітна жінка. Під час виношування дитини жіночий мозок дійсно “вкорочується”, та не в негативному сенсі. Чим більше вона забуває про повсякденні справи, тим більше концентрується на найважливішому моменті — народженні своєї дитини.

Насправді це відбувається так: сіра речовина губиться в тих ділянках мозку, які відповідають за усвідомлення людських вірувань, почуттів та невербальних сигналів. Вони посилюють прив’язаність майбутньої мами до дитинки, вона стає дуже сприятливою до неї, жінка буде уважніше захищати себе та дитину.

5. Задля супер сили кишківник треба “вимкнути”

Втома, біль та страхи — ці фактори блокують нам можливість на повну використовувати свою суперсилу. Ми неодноразово чули історії, як батьки, рятуючи життя своїх дітей, могли підняти навіть машину. Такі суперздібності, власне, витікають з адреналіну, та щоб він справді спрацював, травну систему та імунітет треба “вимкнути”. При поєднанні певного рівня енергії та посиленого надходження кисню м’язи працюють понад норму.

Звісно, такими суперсилами ми не володіємо постійно, інакше людина стала б непереможною. За постійного нехтування імунним захистом чиниться вплив на серце, провокується розвиток численних захворювань.

6. Вухами можна бачити

мозок

Ми неодноразово бачили, як сліпі люди ходять та орієнтуються в просторі за допомогою палиці чи поклацувань, які дають їм змогу знайти тверду поверхню. Та вчені нещодавно дослідили мозок сліпонародженого чоловіка Деніела Кіша. Він описував, що “світ бачить яскравими спалахами світла”.

Отож, після досліджень на його мозку було встановлено, що та частина, яка контролює візуальний бік, активізувалася тоді, коли чоловік керувався специфічними звуками, які імітували клацання. Та коли вухо вловлювало інші звуки — ця зона залишалася досить інертною. Тому вчені схилилися до думки, що “візії” Деніела були правдивими.

7. Головні болі змусять шукати прихистку перед несприятливими погодними умовами

мозок

Для деяких людей головні болі — це не завжди ознака втоми чи робочого перенапруження. Насправді вони навіть допомагають передбачити зміну погоди. І дійсно, головний біль — середньої інтенсивності чи дуже сильний — у декотрих осіб неминуче засвідчить про можливий дощ чи інші погодні умови. Чому так виникає? Людина вловлює коливання тиску повітря.

Якщо в людей спостерігається мігрень та підвищення температури тіла — чекайте шторму. Під час останнього змішуються холодне та гаряче повітря, як і тиск всередині них. Подібно до цього і виникають урагани, вітри та дощі. Тиск повітря в цій зоні дуже сильний, і якщо у вас болить голова — ви потрапляєте саме в цю зону.

8. Мозок має об’єм до 2,5 петабайтів пам’яті

У мозку, нагадаємо, 1 мільярд нейронів. Кожен з них створює до 1000 нейронних зв’язків з іншими клітинами, тобто в загальному до мільярда міжнейронних зв’язків. Тож людський мозок може досягати за об’ємом до 2,5 петабайт пам’яті — 1 мільйону гігабайтів. Якщо порівняти цю цифру із розміром відео, то останніх можна було б 3 мільйони годин безперервно переглядати, або цей час дорівнює 300 років.

9. Дитинка в лоні може зцілити свою маму

мозок

Вагітних жінок та їх діток ще в утробі досліджувало багато вчених. Всі ці експерименти пролили нове світло на можливості ненародженого дитяти. Під час вагітності клітини ембріона мігрують з плаценти до різних органів материнського організму та суттєво впливають на здоров’я жінки.

Як би дивовижно це не було, однак такі клітини десятки років живуть в організмі мами після народження малюка. І відновлюють ті частини тіла матусі, які під час виношування дитини зазнали впливу.

10. Людина здатна “почути” рух молекул

мозок

Ми відчуваємо різницю між холодним і гарячим, льодом чи гарячою водою, і так само можемо прослухати різницю між холодною та гарячою рідиною. Людське вухо здатне вловити рух молекул, просто наливши воду у 2 склянки.

Налийте теплу воду в одну, а холодну — в іншу склянку, і в самому процесі відчуєте різницю. Молекули холодної води не такі активні, вони наповнюють місткість приглушеним стуком, тоді як гарячої відлунюються дзвінкою луною. Якщо прислухатися, можна дуже чітко їх прослухати.

А які інші суперздібності людського тіла вам відомі? Чи відчули ви себе здоровішими після народження дитини? Чи болить у вас голова на зміну погоди?

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
10 неймовірних особливостей людського тіла, щодо яких вчені лише чухають потилицю
Прості трюки з зачіскою, які допоможуть скинути мінімум 5 років