10 методів зробити повітря ванни свіжим без хімічних освіжувачів

Підтримання чистоти в домі — важлива, та важка справа. Воно вимагає багатьох зусиль, і щойно ви подумаєте, що все вже виблискує чистотою, як зненацька з’являються несподівані плями чи запахи. А ванна — це місце, яке ніхто не хоче прибирати, а дарма: озброївшись цікавими “корисняками”, процедура ця стане приємною справою.

Ми в Тутка любимо прибирати. Сьогодні виконали домашнє завдання на відмінно та зібрали 10 неймовірних порад, як надовго зберегти ванну свіжою.

1. Пильнуйте за свіжістю рушників

запахи

Нагромадження вологих рушників у будинку — дуже неправильно. А у ванній — і поготів, адже там і так збирається надмірна волога. Радимо висушувати рушники одразу після користування, найкраще — під прямим сонячним промінням. А якщо ні, то просто розвісьте у ванній, щоб тканина трохи висохла. І не забувайте часто їх прати та повністю висушувати.

2. Скористайтеся перевагами кислого лимону

Лимон — наш найкращий помічник у прибиранні та боротьбі з неприємними запахами. Він не лише залишає свіжий аромат і нейтралізує погані запахи, але і є сильним природним очисником завдяки лимонній кислоті, якою перенасичений. Як найпростіше ним скористатися — натерти ванну чи її деталі після очищення. Так його ефект надовго залишиться на поверхнях і бездоганно впорається з роботою.

3. Освіжіть повітря ефірними олійками

Ідеально очищують повітря від поганих запахів. У ванній також. Намочіть ватний диск олійкою та розкладіть повсюди у ванній: найкраще за кошиком з білизною, поруч із рулоном туалетного паперу або склянкою із зубними щітками.

Читайте також: 20 хитрощів, які зекономлять багато часу під час прибирання

4. Поєднуйте воду та пом’якшувач

Ще одна порада, як надовго зберегти чистоту та свіжість рушників, особливо тих, якими ви часто користуєтеся (до рук тощо). Через те, що саме вони найчастіше зазнають впливу вологи та мікробів, розпиліть на них воду або пом’якшувач для білизни. А ще прекрасним освіжувачем приміщення стане суміш води, харчової соди та пом’якшувача.

5. Покладіться на харчову соду

запахи

Харчова сода — це ще один засіб, на який завжди можна покластися. Вона здавна відома як ефективний противник навіть найбільш неприємних запахів. Найбільш оптимально поєднувати її з кип’яченою водою, а потім наносити на поверхні, які ви бажаєте очистити. Залиште суміш на певний час, потім змийте.

6. Зробіть освіжувач для йоржика

Йоржик для унітаза не завжди буває чистим і свіжим, а навпаки саме від нього у ванній можуть зародитися неприємні запахи. Найбільший секрет готелів і полягає в тому, що вони освіжують йоржики для ванни та туалету. А від цього уся ванна пахне. По завершенні прибирання нанесіть кілька крапель ефірної олії на виріб, і зачекати, поки, випаровуючись, аромат не наповнить усе приміщення.

7. Залиште у ванній ароматне мило

запахи

У розмові про запахи у ванній кардинально важливо обирати запах мила для неї. Залежно від ваших уподобань можна вибрати засіб без запаху чи комбінацію різних ароматів. Звісно, що саме мило буде задавати тон усім запахам у ванній. Тож якщо хочете забезпечити своїй ванній буяння запахів, оберіть яскравий аромат мила і покладіть його на умивальник.

8. Долийте плямовивідника до бачка унітазу

Щоб освіжити воду, яка зливається в унітазі, можна додати до бачка унітазу трохи плямовивідника. Так приємний аромат буде надовго витати в повітрі туалету.

9. Зробіть саморобні освіжувачі повітря

запахи

Віднедавна освіжувачі повітря стали дуже модною новинкою, яку для себе обрало багато людей. Таке бюджетне й практичне рішення приваблює новизною та простотою. А виготовити такі освіжувачі самотужки дуже легко. Вам знадобиться скляна посудина, зубочистки чи палички, вода, спирт та улюблена ефірна олія. Якщо ви досі не визначилися з останньою, ми приготували для вас перелік найкращих варіантів, які підійдуть для вашого дому:

  • Лаванда
  • Чайне дерево
  • Евкаліпт
  • М’ята
  • Апельсин
  • Лемонграс

10. Щоденно провітрюйте приміщення

запахи

На завершення до всіх попередніх методів — останній та найпростіший: забезпечне у ванній циркуляцію повітря. Так несвіжі запахи просто зникнуть. Досить щодня відчиняти вікно на 15 хвилин, і ви не лише будете дихати чистим повітрям, але й убезпечите себе від збудників хвороб та мікробів.

А як ще можна освіжити повітря у ванній?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 методів зробити повітря ванни свіжим без хімічних освіжувачів