10 кулінарних помилок, яких ми продовжуємо припускатися услід за нашими бабусями

Найчастіше ми несвідомо переймаємо у своїх рідних та інших людей методи будь-якої діяльності та застосовуємо їх за інерцією роками. При цьому вважаємо, що, якщо такий підхід практикується давно, отже він дієвий і єдино правильний. Але насправді поважний вік певних традицій, наприклад в кулінарії, далеко не завжди свідчить про те, що за ними треба іти.

Ми в Тутка вивчили найпоширеніші кулінарні звички та на свій подив з’ясували, що від багатьох з них давно час позбутися. Виявляється, якщо робити по-іншому, їжа вийде смачнішою і кориснішою, а клопоту буде менше.

10. Додаємо хліб або сухарі до фаршу, не вимочивши їх в молоці

Може здатися, що вимочування хліба або панірувальних сухарів в молоці перед додаванням до фаршу не найважливіший нюанс, однак це серйозна помилка. Річ у тім, що тільки завдяки перетворенню на вологу суміш, хліб робить котлети або фрикадельки соковитими, а також виділяє більше клейковини та не дає їм розсипатися. Крім того, хліб повинен бути черствим, а не свіжим, інакше фарш стане схожим на тісто.

Якщо ж вам не хочеться так робити, то додавати хліб до фаршу не варто взагалі. Тому що сухий хліб вбере в себе частину м’ясної вологи, внаслідок чого котлети стануть жорсткими й підгорять.

9. Розморожуємо м’ясо при кімнатній температурі

Щоб швидше розморозити м’ясо, ми залишаємо його на столі при кімнатній температурі. Однак це далеко не найкращий варіант. В таких умовах прискорюється розмноження бактерій, і дуже легко втратити момент, коли м’ясо фактично вже почне псуватися, хоча зовні це ще не буде помітно.

Набагато безпечніше розморожувати м’ясні продукти в холодильнику, вважають експерти. Це може зайняти трохи більше часу, зате м’ясо буде свіжим і охолодженим. Інший, більш енергозатратний спосіб, — розморожування в холодній воді. Для цього м’ясо краще помістити в герметичне пакування та покласти в місткість з водою, при цьому змінювати воду в місткості рекомендують кожні пів години.

8. Обполіскуємо овочі водою, а не миємо їх руками

Те, що овочі та фрукти обов’язково мити перед приготуванням, знає кожен. Однак недостатньо просто потримати їх під струменем води, мляво перемішуючи рукою в друшляку. Можливо, це і допомагає впоратися з очевидними забрудненнями, але пестициди, мікроби та бруд у такий спосіб не промиєш.

Головне в митті саме механічний вплив, вважають дослідники: потрібно терти продукти під водою руками! Ще одна порада фахівців — замочувати овочі та фрукти у воді з додаванням соди.

Читайте також: 19 кухонних хитрощів, які можна передавати дітям і онукам у спадок

7. Додаємо до страв не розмочені сухофрукти

Сухофрукти спокійно можна їсти, не розмочуючи. Однак якщо планується додати їх в салат або випічку, варто попередньо потримати їх в окропі 10-15 хвилин.

Від цього вони стануть ніжнішими, і навіть смак стане яскравішим. У випадку ж з випічкою замочування особливо важливе, тому що сухі фрукти можуть увібрати в себе рідину, порушивши рецептурний баланс, і ви отримаєте несподіваний результат.

6. Маринуємо м’ясо понад 12 годин

Чомусь заведено вважати, що чим довше маринується м’ясо, тим смачнішим та соковитішим воно стає. Насправді дуже тривале перебування м’яса в маринаді робить його швидше не ніжним, а гумовим.

Винна всьому кислота, яка додається в маринад у вигляді оцту або лимона. Для того, щоб м’ясо будь-якого виду набуло пікантного смаку, але при цьому не зруйнувалася його текстура, досить марнувати його буквально 20 хвилин.

5. Зашвидко викладаємо часник на сковорідку

Часник засмажується досить швидко. Ви напевно й самі не раз помічали, що одночасне додавання на сковороду часнику та цибулі призводить до того, що за один і той самий час перший вже встигає практично підгоріти, а друга залишається ще трохи золотистою.

Для того, щоб просмаження цибулі та часнику було однаковим, треба нарізати часник великими шматочками. Або, якщо рецепт вимагає натертого або дрібно нарізаного часнику, пам’ятати, що він обсмажиться за 10 секунд. А отже, краще заздалегідь підготувати інші інгредієнти, щоб негайно додати їх. Можна також покришити пізніше сам часник.

4. Завжди довго вимішуємо тісто

Іноді ми використовуємо приблизно один і той самий підхід до тіста для різного виду випічки. Але те, що добре для однієї страви, може не годитися для іншої. Довге вимішування тіста робить його щільнішим і більш еластичним завдяки активному виділенню клейковини.

Такий варіант ідеально підходить, наприклад, для піци. А для пирогів — не дуже, адже в них тісто зазвичай має бути скоріше пишним, ніжним і повітряним, ніж тугим. Тому варто враховувати цей нюанс, щоб отримати смачну випічку.

3. Обсмажуємо м’ясо відразу після додавання приправ

Щоб стейк покрився хрусткою скоринкою при смаженні, не можна кидати його на сковороду відразу після додавання спецій. Пам’ятайте, що підсолене м’ясо виділяє велику кількість вологи, яка врешті може перешкодити йому засмажитися та зробить його вареним. Або ж доведеться тримати шматки на вогні довше, що призведе до сухості.

Щоб такого не сталося, потрібно дати м’ясу в спеціях відстоятися хвилин 15, періодично промокаючи вологу, яка виділяється, паперовою серветкою.

2. Варимо картоплю без кришки

Щоб картопля проварилася рівномірніше та швидше, варто накривати каструлю кришкою — завдяки цьому тепло буде акумулюватися та утримуватися ефективніше. Однак відома поширена помилка, що через це картопля може розвалитися.

Насправді такий ефект дає не кришка, а опускання картоплі в кип’яток. Через це зовнішня частина бульб вариться швидше і, звичайно, починає кришитися до моменту, коли готовності досягає середина.

1. Відбиваємо м’ясо, не накривши його

Куряче м’ясо досить легко пересушити, особливо частково. Наприклад, тонкий край грудки точно приготується швидше, ніж товстий. Щоб м’ясо присмажилося рівномірно, досить відбити його та зробити плоским. Але варто враховувати деякі нюанси.

Так, не варто відбивати шматок, не помістивши його в пакет або хоча б не накривши плівкою. По-перше, дрібні шматочки, непомітні оку, можуть розлетітися по стільниці, поширюючи бактерії. По-друге, так ми ризикуємо перебити волокна, зробивши м’ясо не ніжним, а розсипчастим, до того ж ще більш схильним до пересушування.

А яких іще помилок, які передалися нам у спадок, ми припускаємося? Відгукніться у коментарях.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 кулінарних помилок, яких ми продовжуємо припускатися услід за нашими бабусями