10 батьківських помилок, які руйнують дитячий сон

Здоровий сон має надзвичайно важливе значення для розвитку мозку вашої маленької дитини. Якщо малюк спить недостатню кількість часу, в нього можуть виникнути проблеми з мовленням та читанням і навіть ADHD (синдром дефіциту уваги та гіперактивність). Батьки часто беруть дітей спати до себе в ліжко, намагаючись таким чином укріпити зв’язок зі своїм чадом — таке рішення не лише заплутає дитину, а й стане небезпечним для неї! Проте такий варіант сну — не єдине, як ви можете зіпсувати гарний сон дитини.

Ми в Тутка бажаємо усім діткам здоров’я і гарного сну, тому зібрали типові батьківські помилки — уникайте їх, і ваше маля буде висипатися значно краще.

1. Не робимо чіткого розкладу відходу до сну

Для дитини вечірній режим — основне. Так вона заспокоїться і краще приготується до сну. Розклад налаштує дитину на вечірній час, і, вже очікуючи на відпочинок, вона нормально і краще засинатиме.

2. Недостатньо готуємо малюка до сну впродовж дня

Діти — такі самі, як ми: чим більше ми втомимося за день, тим легше заснемо ввечері. Отож, якомога більше розважайте дитину впродовж дня: співайте, грайтеся з нею, виконуйте нескладні фізичні навантаження, більше прогулюйтесь та насолоджуйтесь чудесними днями. Так дитина стомиться і швидше засне.

3. Не помічаємо очевидних сигналів

Батьки часто дуже зволікають із вкладанням дітей спати. До прикладу, чекають, поки малі не почнуть плакати. Однак втомлена дитина, яка хоче спати, сама подасть вам безліч сигналів, що їй час у ліжечко. Вона буде хмуритися, терти кулачками оченята, дивитися десь далеко позаду вас, чіпляти себе за вушко — такі очевидні ознаки вкажуть, що малюк хоче засинати.

Читайте також: Кваліфікований педіатр відповідає на найбільш актуальні запитання, які ви б посоромилися запитати дільничного лікаря

4. Не даємо дитині можливості самій підготуватися до сну

Масаж і загойдування допоможуть дитині втихомиритися і зрозуміти, що треба лягати спати. Але іноді варто залишати малюків самих — нехай вчаться засинати самотужки. І не треба стрімголов летіти на кожен писк малечі, яка намагається заснути.

Насамперед дитячі звуки не завжди свідчать про те, що мале прокинулося і потребує вас: дитина просто переходить через різні фази сну, а ваші навідування можуть її розбудити. А по-друге, вчені дослідили, що діти, батьки котрих давали їм більше свободи й залишали засинати самим, впоралися з цим завданням набагато краще.

5. Залишаємо дітей спати у добре освітленому приміщенні

сон

Побутує думка: якщо під час денного сну залишити дитину спати в яскраво освітленому приміщенні, то вона краще навчиться розрізняти день і ніч. Не варто так думати. Навпаки: темрява заспокоює дитинку і провокує виробництво мелатоніну — гормону, який регулює наш сон.

6. Зашвидко змінюємо дитячу колиску на ліжко

сон

Навіть якщо дитині вже тісно у її ліжечку чи от-от має народитися молодший братик чи сестричка, не поспішайте переселяти дитину на повноцінне ліжко. Більшість діток змінюють колисочку між 18 місяцями та 3,5 роками свого життя. Якщо змусити їх пройти такий важливий етап свого життя зашвидко, малятам буде незручно та дещо незатишно. Бували випадки, коли дитинка посеред ночі блукала по будинку: вона шукала бортиків свого ліжечка, і, не знайшовши, не знала що робити.

7. Усуваємо всі джерела шуму

Не варто відмежовувати дитину від усіх звуків: в майбутньому, коли екстра тихих умов в неї не буде, дитині буде дуже важко заснути. Лікарі радять іноді навіть класти дитину спати біля пристроїв із білим шумом, але використовувати їх радять обережно.

8. Робимо надто довгі періоди неспання

сон

Популярна думка: чим довше дитина не спить, тим більше вона втомиться і довше буде спати. Проте так у малюків збивається графік, і сплять вони менше. Для новонароджених дітей короткі періоди сну — цілком нормальне явище, старші діти мають спати значно довше. Якщо ж у дитини спостерігаються короткі періоди сну, можна сказати, що вона перевтомлена.

9. Спимо в одному ліжку

сон

Багато батьків виступають за спільний сон з дітьми в одному ліжку. Все ж дитині не дуже корисно спати біля вас: вона не зможе заснути без вас чи у своєму ліжечку. Навіть більше — спільний сон разом з батьками збільшує ризик синдрому раптової дитячої смертності та інших фатальних моментів.

10. Дозволяємо дитині спати занадто довго

сон

Новонароджені дітки сплять зазвичай 13-15 годин на день. Але якщо дитина виростає, кількість годин її сну в сумі не має перевищувати 3 годин. Тривалий денний сон збиває нічний режим, дитині важче буде швидко заснути та спати цілу ніч.

А ви самі припускалися цих помилок? Якими хитрощами присипляєте своїх діток? Дуже хочемо почитати ваші коментарі.

Фото: freepik.com

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 батьківських помилок, які руйнують дитячий сон