10 байок, якими в дитинстві нас годували дорослі. А дарма, адже половина з них виявилася неправдою

Дитинство можна назвати найщасливішим часом: ігри та жодних турбот. Також діти беззаперечно довіряють своїм батькам — вони їдять суп кожного дня, тому що так сказала бабуся, або побоюються голок, які «можуть потрапити в серце».

Ми в Тутка любимо вивчати міфи та готові розповісти, які байки з нашого дитинства виявилися правдою, а яким вірити не варто.

«Під час грози треба вимикати комп’ютер»

Насправді через грозу та блискавку дійсно виникають перепади напруги. Підвищення напруги може пошкодити електроприлади. Щоб працювати в комфорті, використовуйте стабілізатор або просто вимкніть ноутбук від мережі.

«Голка може по венах потрапити до серця»

Насправді чужорідні тіла практично не можуть потрапити до серця: судини занадто маленькі. Та й на шляху умовної голки може зустрітися безліч інших перешкод — звивисті стінки судин, сполучні тканини й т.ін.

«Кульова блискавка може залетіти у вікно»

Насправді наука не може точно пояснити, що таке кульова блискавка і чи існує вона насправді. А вікна під час грози краще зачиняти, тому що різкі пориви вітру можуть розбити скло.

Читайте також: 12 «неоціненних» порад, які не варто давати батькам, навіть якщо дуже хочеться

«Якщо корчити гримаси, можна на все життя залишитися негарним»

У дитинстві нам забороняли косити очі та корчити гримаси, нібито таким і залишишся на все життя. Насправді фахівці вважають, що корчити гримаси корисно, адже це допомагає краще усвідомити свої почуття й зняти напруження з м’язів обличчя.

«Прищі зникнуть, коли виростеш»

Висипання на обличчі асоціюються з підлітковим віком: гормони, які вирують, і статеве дозрівання викликають прищі. Це правда, але лише частково. Так, нерідко акне проявляється й у дорослих людей. Фахівці вважають, що якщо проблемою не займатися, то прищі можуть не зникнути взагалі ніколи.

«Великі комарі переносять малярію»

Насправді комарі, яких ми в дитинстві називали малярійними, — це комарі-довгоніжки. Багато людей бояться великих представників цієї родини, помилково приймаючи їх за малярійних комарів або ж вважаючи, що комарі-довгоніжки дуже боляче кусаються. Насправді ж малярійні комарі виглядають зовсім інакше, а комарі-довгоніжки, попри свої розміри, абсолютно нешкідливі для людини.

«Гематоген зроблений з бичачої крові»

Насправді гематоген дійсно зроблений з бичачої крові. Але виробляють його зовсім не так, як це уявлялося нам в дитинстві. Базова речовина в гематогені — білок альбумін. Кров попередньо очищують та знезаражують, потім висушують особливим способом. Отриманий чорний альбумін і додають в гематоген. Для солодощів до складу батончиків вводять згущене молоко, патоку і цукор.

«Не можна проходити між Л-подібними стовпами»

Часто два стовпи ліній електропередачі встановлювали у вигляді літери «Л». Але в народі ці конструкції відразу ж зажили поганої слави. Бетонні опори були сприйняті забобонними людьми як портали в інший світ, де скупчується негативна енергія і мешкають злісні духи.

Якщо вірити прикметі, в жодному разі не можна проходити між двома такими стовпами. А людей, які все ж порушили заборону, не очікує нічого доброго. Сварки з друзями та коханими, розлучення, важкі хвороби й нещасні випадки — все це буквально впаде на голови бідолах. Насправді не можна ходити під конструкціями з іншої причини: якщо бетонні опори встановлені з порушеннями будівельних норм або їх кріплення з часом стали непридатними, то така конструкція спокійно може впасти на голову пішоходу.

«Не ставай на люк»

За легендою, ставати на люки категорично не можна. У разі порушення заборони народний бич обіцяв різноманітні нещастя. Насправді на люк дійсно не можна наступати, але з більш прозаїчних причин: якщо люк не закріплений, то великий ризик впасти в колодязь.

«Суп треба їсти щодня”

У дитинстві нас переконували, що без супу не можна прожити жодного дня. Але насправді кожен день їсти суп обов’язково, лиш якщо таку дієту прописав вам гастроентеролог. В інших випадках достатньо вживати перші страви 2-3 рази в тиждень. Для людського організму важливо, щоб щоденний раціон містив кисломолочні продукти, овочі та будь-які джерела білка.

А які байки розповідали в дитинстві вам? Чи вірите в них досі? Що виявилося правдою?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 байок, якими в дитинстві нас годували дорослі. А дарма, адже половина з них виявилася неправдою